Vyberte stranu

Chcete si kúpiť sedaciu súpravu ale neviete na aké parametre sa zamerať? Máte problém s odhadnutím kvality alebo neviete aký materiál sedačky bude pre vás ten pravý? Na tieto ale aj na veľa ďalších otázok vám v tomto článku odpovieme a pomôžeme vám vybrať tú najlepšiu sedaciu súpravu pre vás. Pripravili sme si pe vás a zodpovedali najdôležitejšie parametre pri výbere sedačky, a taktiež zodpovedali najviac kladené otázky pri výbere sedaciej súpravy. Taktiež sme si pre vás pripravili test najlepšich sedačie momentálne na trhu.

Ako si vybrať?

Správna sedacia súprava by vám mala poskytnúť pohodlie, ktoré určite často po náročnom dni v práci hľadáte. Sedacia súprava je kus nábytku ktrorý určite nesmie chýbať v každej jednej domácnosti. Je to jeden z nábytkov ktorý vytvorí prvý dojem pre návštevy, no je len na vás aký ten prvý dojem bude. Či už bude pozitívny alebo nie preto v tomto článku sme vybrali aj niekoľko sedacích súprav z nášho testu, ktoré sú dizajnovo elegantné a pekné ale taktiež poskytujú aj praktické funkcie a pohodlie či už pre posedení s navštevou alebo aj pre nocľah.

Veľkosť sedacej súpravy

Veľkosť sedacej súpravy závisí hlavne od veľkosti vašej miestnosti do ktorej bude vaša nová sedacia súprava umiestnená. Priliš veľká sedacia súprava sa jednoznačne do malej miestnosti teda obývačky nehodí. A naopak príliš malá sedacia súprava sa do väčšej miestností taktiež nehodí. Ak by bola vaša sedačka príliš malá vaša obývačka alebo miestnosť v ktorej by vaša sedacia súprava bola umiestnená by vyzerala neúplne. Ak by bola vaša sedačka príliš veľká zvyšok vášho nábytku a dekorácií by sa nevynímal tak ako by mal a miestnosť by taktiež vyzerala príliš malá a stiestnene. Pri výbere veľkosti treba taktiež rozmýšľať nad počtom vašich bežných návštev.

Výška sedačky

Výška sedačky závisý vo veľkej miere aj od vášho vzrastu. Sedačky sa delia na sedačky nad kolená teda vyššie sedačky, a sedačky pod kolená teda nižšie sedačky. Vyšie sedačky sú pre ľudí vyššie vzrastu, vyššie sedačky sú taktiež vhodnejšie na nejaké sedenia viac formalnejšieho typu. Naopak nižšie sedačky sú vhodné pre ľudí nižšieho vzrastu. Nižšej sedacej súprave je potrebné prispôsobiť aj zvyšný nábytok vo vašej obývačke ako napríklad stoličky a stôl. Dôležitý je stolík v blizkosti sedačky takzvaný konferenčný stolík. Ak by bol príliš veľký dizajnovo by to nebolo príliš pekné a taktiež by to pre vás bolo príliš nepraktické z dvôvodu nepríjemneho naťahovania sa na vyvýšenú plochu napríklad pre ovládač.

Aký materiál je ideálny?

Sú tu dve kategórie:

  • Tvrdé sedacie súpravy
  • Mäkké sedacie súpravy

Viac menej tu je to čisto na vás aké sedačky preferujete, alebo na akom povrchu sedačky sa cítite lepšie a pohodlnejšie. Do mäkkej sedačky sa viac zaboríte, do tvrdej až tak nie. Taktiež zaleži či chcete sedaciu súpravu na formálne účely, alebo len na domáce využitie.

Aký poťah zvoliť?

Taktiež si poťah rozdelíme na dve kategórie:

  • Čalúnený poťah
  • Koženný poťah

Ak upredňostňujete farebnejší povrch tak určite choďte do čalúneného poťahu. Ak chcete aby vaša sedačka vyzerala viac luxusne, pre vás by tu bol koženný poťah avšak jednoznačne za nejaký príplatok. Koženný poťah oproti čalunenému vyzerá elegantnejšie, avšak problémom je pri kožennývh poťahoch vyššie riziko odrenín a škrabancov.

Najlepší výber sedacích súprav:

Sedačky v tvare U:

Rozkladacia sedacia súprava Taupe

Rozkladacia Sedacia Súprava Malte U

Rohová sedacia súprava LOUIS

Rohové sedačky:

 Rohová sedacia súprava ANTON

 

Univerzálna sedacia súprava PAULITA NEW

   

Rohová Sedacia Súprava Bergen

 

Sedacie zostavy:

Sedacia zostava 3+2+1 FABRON

 

Celočalunená zostava 3+1+1 AMEDIA

   

Sedacia súprava Rosso 3+2

Ako si vybrať sedaciu súpravu? Veľký test sedacích súprav roku 2024!
Ohodnoťte tento príspevok.