Vyberte stranu

Nepochybne dôležitým kusom nábytku v interiéri je sedačka alebo aj pohovka. Často býva dominantou obývačky a zároveň miesto, kde trávite svoj voľný čas s rodinou, ale tiež s priateľmi. Záleží preto na výbere tej správnej. Lenže ktorá to je? Kvalitná a atraktívna!

Základné prívlastky, ktoré ho podmieňujú, sú však rozšírené o ďalšie možnosti. Pohodlie či dokonalý komfort, materiálové prevedenie s ohľadom na trvácnosť, ako aj celkový dizajn, ktorý neomrzí ani po niekoľkých rokoch. Rozhodovanie sa ale väčšinou netýka len jednej osoby. Dôležité je preto vybrať pohovku, ktorá bude vyhovovať každému.

 

Rozkladacie pohovky alebo reprezentatívne sedenie?

Účel taktiež rozhoduje. Máte malé priestory a potrebujete vyriešiť príležitostné spanie pre hostí? Pohovka s funkciou rozkladania bude pre vás tá pravá. Ďalšie lôžko či dvojlôžko oceníte aj v prípade malých detských a študentských izieb.

Ak nepotrebujete zabezpečiť prídavné spanie, radšej siahnite po „klasickej“ pohovke, ktorá má vďaka absencii rozkladania kvalitnejšiu a hrubšiu výplň sedákov. Miesto, ktoré inak zaberá alternatívna posteľ, je totiž zhutnené matracom alebo pružinami.

Takáto pohovka potom dovoľuje aj odvážnejšie dizajnové prevedenia. Moderné vysoké nožičky z dreva alebo z antikora, podopierajúce jej konštrukciu, vyznievajú v kombinácii s lahodiacim tvarom naozaj štýlovo.

 

Najlepšie pohovky na trhu

 

Prispôsobte rozmery nielen miestnosti, ale aj pohodliu

Nech už ste sa rozhodli pre pohovku pre deti, do obývačky alebo do kancelárie, jej veľkosť je nutné prispôsobiť účelu, ale aj danému priestoru tak, aby nepôsobil stiesnene. V pracovni bude pravidelné sedenie skôr výnimkou, no v iných miestnostiach nepodceňte pohodlie.

Aj keď individuálne požiadavky naň sa líšia, všeobecne sa odporúča dodržať nasledovné rozmery. Aby sa vám dobre sedelo, výška sedáka od zeme by mala byť minimálne 40 cm a jeho hĺbka aspoň 42 cm. Záleží aj na sklone operadla. Maximum je 25º, inak sa vám chrbtica veľmi nepoďakuje…

Veľká nerovná sa zaručene lepšia. Pohovky sú najčastejšie vyrábané v dvojsedákovej verzii, no aj trojsedákový variant je čoraz obľúbenejší. Tak či onak, pre pohodlné sedenie by mala byť sedacia plocha na jedného člena aspoň 50 cm.
POHOVKA, ROZKLADACIA S ÚLOŽNÝM PRIESTOROM

Kožené pohovky

Koža je v oblasti bývania synonymom luxusu a elegancie. Má dlhú životnosť, je nadčasová pre všetky štýly dobre sa udržiava. Jej jediným mínusom je nepriedušnosť, ktorá môže byť v letných mesiacoch menej príjemnou záležitosťou. To je jeden z dôvodov, prečo sa ľudia pri výbere pohoviek delia na dva tábory.

Ten prvý by kožené čalúnenie nevymenil ani v prípade darovania atraktívnej, no látkovej pohovky, druhý zase kožu odmieta pre príliš vysokú cenu a pocit chladu počas zimného obdobia. Výber je otázkou vkusu a financií, preto ho nechávame výhradne na vás…

Pri kúpe koženej pohovky sa presvedčte, či je celá zhotovená výhradne z tohto materiálu alebo je kombináciou aj jej imitácie. Aj hrúbka je dôležitá. Koža je rozpínavá a roztiahnuté čalúnenie určite nevyzerá dobre. S anilínovou kožou získate komfortné a trvácne sedenie, príjemné na dotyk.

Kožená pohovka dvojsedačka Danilo

Látkové pohovky

Ak uprednostňujete látkové čalúnenie, nerobíte chybu. Urobíte ju vtedy, ak podceníte jeho kvalitu. Látky totiž disponujú rôznou hrúbkou, odolnosťou aj savosťou. Na niektorých môžete sedieť zopárkrát a už budete vidieť známky používania.

Naopak, iné poťahy zase znesú aj rozliate nápoje, ktoré vďaka zníženému absorbovaniu jednoducho zotriete. Ak bude pohovku využívať každodenne niekoľko členov rodiny, jemná látka by do úvahy ani len nemala prísť.

V tomto prípade siahnite po husto tkanom čalúnení s dostatočnou hrúbkou, no jemným povrchom. Výrobcovia často ponúkajú možnosť vlastného výberu, ako aj užitočné rady. Na vzorkovníku si sami budete môcť porovnať kvalitu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Kondela.skMoebelix.sk, Môjnábytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Najlacnejšie pohovky

Ak majú pohovky tento prívlastok, väčšinou platí, že im bolo „niekde niečo ubrané“. Buď kvalitný materiál konštrukcie, alebo odolný poťah. Takýto typ pohoviek určite nie je vhodný do obývačky, no priestory kancelárie ho prijmú s radosťou.

Zdvihnutý prst prináleží aj údržbe. Ak sa jedná o lacné látky, nečakajte zázraky. Ak sú súčasťou vašej domácnosti aj chlpatí maznáčikovia, o to viac by ste mali vsadiť kvalitné, aj keď drahšie pohovky. Alebo ste takí bohatí, aby ste kupovali lacné veci?

ROZKLADACIA POHOVKA

Vsádzate na istotu alebo na trendy?

Klasický štýl pohoviek pozná snáď každý. Vzhľadom neprekvapí, nič nepokazí, ale ani nenadchne. Zariadenie bytu však môže mať aj trendovejšiu tvár. Skombinujte klasiku a trendy a doprajte si moderné sedenie v neutrálnych farbách. Atypické tvary môžete vynechať, no štipka elegancie určite nezaškodí.

Minimalistické pohovky obľubujú čisté a jednoduché línie, tie rustikálne zase prevedenie z masívu s dôrazom na zdobenosť. Pri oboch typoch je nutné interiér zladiť v rovnakom duchu. Inak môžete aj trošku zaexperimentovať a zvoliť výraznejší kúsok, ktorý sa stne nielen dominantným, ale aj harmonickým.

Najlepšie pohovky na trhu

Hľadáte lacné pohovky? Zaostrite na kategóriu pohovky akcia

Množstvo internetových obchodov s nábytkom ponúka v rámci jednotlivých kategórií produktov aj samostatnú, venovanú zľavneným produktom. Tie sú buď v akcii, alebo je ich cena znížená kvôli vrátenému tovaru, ktorý bol odbalený, no nepoškodený.

Nezabúdajte však na dôležitý fakt. Podrobný popis je pri tomto type nábytku viac ako dôležitý. Ak máte pochybnosti, spýtajte sa doplňujúce informácie prostredníctvom „chatu“, emailovej alebo telefonickej komunikácie. Ak nakupujete cez overené eshopy, personál vám ochotne poradí.

 

Prečo sú pohovky tak obľúbené? Sú pohodlné, štýlové aj praktické zároveň!
5 (100%) 4 hlasov