Vyberte stranu

Sedačky v tvare U ponúkajú dostatok miesta pre pohodlné sledovanie televízie aj niekoľkých členov rodiny súčasne. Oddych si tak môžete dopriať aj s vyloženými nohami. Veľa hostí? Žiadny problém! Účkový variant všetkých pohodlne usadí a stretnutia s priateľmi môžete pokojne realizovať aj u vás doma.

Rohové sedačky v tvare U majú z hľadiska umiestnenia dve možné podoby. Prvou je optimálne využitie rohov obývacej izby, a tým druhým voľné „postavenie“ do priestoru obývačky, čím sa zároveň postaráte o nenútený predel miestnosti.

sedacia sáprava do u

Do akej obývačky sa hodí?

Sedačky v tvare U väčšinou preferujú majitelia rodinných domov, veľkých bytov alebo otvorených priestorov kuchyne a obývačky. Aj niekoľkopočetné rodiny získajú dostatok pohodlia pre všetkých a mladí ľudia zase privítajú návštevy, ktorým po praktickom rozložení môžu zabezpečiť aj miesto na spanie.

Aj keď sa hodia do obývacích izieb s veľkorysou úžitkovou plochou, niekedy môžu spôsobiť zahltenie priestoru. Všetko závisí aj od ďalšieho nábytku a zariadenia. Preto stojí za zmienku odporúčanie držať sa neutrálnych farieb a jednoduchých tvarov. V opačnom prípade nemusíte byť s konečným výsledkom spokojní.

 

Najlepšie sedacie súpravy do U

Funkčnosť na prvom mieste?

Variabilita tu má veľké zastúpenie, keďže možnosti šírky sedačky a dĺžky jej ramien sú v podstate voľne vyskladateľné a kombinovateľné. To je výbornou správou najmä pre tých, ktorých zariadenie bytu by aj po doplnení takejto rohovej sedačky o kreslá stále zívalo prázdnotou.

Pre dokonalé využitie atypických tvarov miestnosti sa oplatí využiť služby výroby sedačky v tvare U na mieru. Prispôsobíte si nielen šírku a dĺžku, ale aj výšku chrbtovej opierky, ktorá sa taktiež vo veľkej miere podieľa na komfortnom sedení.

sedacia sáprava do u

Vizuálna stránka

Či už ste rodinný alebo spoločenský typ, priestranné sedacie súpravy poskytnú vytúžený komfort a nesklamú ani po vizuálnej stránke. No práve ich väčšie rozmery nabádajú k tomu, aby ste boli pri výbere materiálov a farebného prevedenia obozretnejší.

Farebná škála je naozaj pestrá, no ak chcete vsadiť na istotu, držte sa overeného triku. Do menších obývačiek sa hodia svetlé farby do väčších aj tmavé a pastelové odtiene. Ani príliš pestré tóny však nemusia byť dobrou voľbou. Prenechajte ich radšej solitérom a siahnite po ich tlmených variantoch.

Rovnako môžete uplatniť aj pravidlo kontrastu. Svetlá stena rovná sa tmavšia sedačka, výrazná stena či obklad rovná sa bledšia sedacia súprava. Čo sa týka vzorov, tvar U nie je pre ne práve najlepším kandidátom. Menšie kusy sedacieho nábytku ich však s radosťou privítajú.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! BonamiNový nábytokMasiv24 a Temponabytok ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Najlepšie sedačky

Najlepšie sedenie je nepochybne také, ktoré poskytuje dostatok pohodlia, no bez výnimky absencie elegantného a atraktívneho dizajnu. Na tom sa podieľa nielen tvar a výber farebného prevedenia, ale tiež typ použitého materiálu.

Ak plánujete vytvoriť v obývačke útulnú domácku atmosféru, siahnite po kvalitných textíliách. Interiér s prívlastkom exkluzívny zase docielite koženými sedačkami v tvare U, ktoré sú synonymom luxusu.

 

Nevyužité rohy sú minulosťou

Či už ide o Účkové, Lkové alebo klasické sedenie, pred nákupom sedacej súpravy sa odporúča dôkladne premerať miestnosť a zvážiť nielen to, či sa do nej sedačka zmestí, ale tiež to, či priestor okolo nej bude priechodný bez akýchkoľvek obmedzení.

Dizajnérskym tipom je použitie kartónu. Poukladajte ho na miesto, kde by mala stáť budúca dominanta izby. Získate tak lepšiu predstavivosť a čo najefektívnejšie využitie priestoru. Ak sa vám nechce „hrať“ s kartónom, alternatívou môže byť aj čierna páska, ktorou si vyznačíte „hranice“.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Kondela.skMoebelix.sk a Môjnabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Najlacnejšie sedačky

Pri výbere buďte trpezliví. Nekupujte prvú sedačku, ktorá sa vám zapáči (jedine, že by spĺňala aj atribúty kvality). Informujte sa o všetkých podrobnostiach, použitých materiáloch, nielen na poťahoch, ale aj na konštrukcii, ktorá je skrytá.

Nepodceňte ani samotnú výplň, ktorá v prípade najlacnejších sedačiek môže pomerne rýchlo stratiť pôvodný tvar. Príliš nízka suma totiž často nezodpovedá základným podmienkam kvality. Sedačky si predsa vyberáte na dlhší čas a cena je do istej miery odzrkadlením toho, s akou dlhou životnosťou máte počítať.

SEDACIA SÚPRAVA V TVARE U

Na čo netreba zabudnúť?

Čo sa týka praktickej stránky, väčšie sedačky v tvare U prenechávajú medzi ramenami miesto pre veľký konferenčný stolík. V súvislosti s pohodlím a funkčnosťou by mal aspoň približne kopírovať rozmery sedačky, avšak s prihliadnutím na chodenie navôkol bez obmedzení.

Jasné vyčlenenie odpočinkovej zóny v obývačke má aj reprezentatívny charakter. Podtrhnete ho napríklad ďalším menším sedením, ktoré však bude dizajnovo odlišné. Týmto spôsobom „rozbijete“ priestor zdanlivo zaprataný rovnakými kusmi nábytku. Práve rôznorodosť zaručí optický klam a oživenie inak fádneho interiéru.

V centre diania sedačky do U má taktiež svoje zaslúžené miesto štýlový kusový koberec. Môžete sa rozhodnúť pre ladenie tón v tóne a vybrať tie s vysokým vlasom. Veľké obývacie izby dovolia siahnuť aj po farbách či zaujímavých geometrických tvaroch a vzoroch. Ani kožušiny nie sú pasé…

 

Najlepšie sedacie súpravy do U

Lacné sedačky

Ako to bude s údržbou? Veľká sedačka predstavuje aj väčšiu plochu na čistenie. Kedysi platilo, že látkové sedenie je z tohto hľadiska nevýhodné. V súčasnosti toto tvrdenie popierajú mnohé kvalitné textílie, ktoré vám aj po rozliatí kávy dajú pokojne spávať. Opäť pozor na príliš lacné sedacie súpravy. Tu takéto zázraky nečakajte.

 

Sedačky v tvare U sa hodia do veľkej obývačke aj útulného bytu
5 (100%) 2 hlasov