Vyberte stranu

Kto by dnes už chcel robiť všetko v kuchyni ručne? Príprava aj tých zdanlivo jednoduchých jedál môže zabrať kopec času, ktorý by sa dal využiť lepšie. Našťastie, moderná technika už ponúka riešenie v podobe kuchynských robotov.

Hoci aj tie najlepšie kuchynské roboty sú na prvý pohľad len „malé spotrebiče“, nemýľte sa, dokážu totiž oveľa viac. Každá gazdinka, ktorá vyskúšala aspoň raz prácu s robotom, na neho už nedá vôbec dopustiť.

 

Čo sú kuchynské roboty

Pod týmto názvom si treba predstaviť všestranné a multifunkčné zariadenia schopné pomôcť tak pri príprave, ako aj pri samotnom spracovaní rôznych druhov potravín a surovín. Kým základné modely sa uspokoja s niektorými funkciami spracovania jednoduchých surovín, tie najlepšie kuchynské roboty pomôžu aj s prípravou celého jedla.

Najlepšie kuchynské roboty

Navyše, roboty sú nenahraditeľným pomocníkom pre každého, kto by chcel prejsť na zdravé stravovanie. Ak vás od lepšej životosprávy odrádza potreba náročne a zdĺhavo pripravovať rôzne druhy ovocia alebo zeleniny, sú tieto spotrebiče určené priamo vám.

Tip na produkt:

Bella Pico 2G

 • Kapacita 5 litrov
 • 6-stupňová pracovná rýchlosť
 • Výkon 1300 W
 • Moderný dizajn
 • Mixovacia nádoba z robustnej nehrdzavejúcej ocele

Oceniť treba najmä ich použiteľnosť a jednoduchú údržbu. Dnes už sú roboty do kuchyne vyrábané tak, aby bolo možné čo najviac ich komponentov umývať v umývačke riadu. Rôzne príslušenstvo a nadstavce zas znásobujú využitie takéhoto spotrebiču v kuchyni bez ohľadu na to, aké jedlo pripravujete.

 

Najlepšie kuchynské roboty na trhu

 

Funkcie a vlastnosti kuchynských robotov

Aj tie najjednoduchšie roboty do kuchyne dokážu spravidla zastať funkciu viacerých rôznych spotrebičov. Nemusíte kupovať zvlášť mixér, sekáčik či ponorný šľahač, nakoľko kuchynský robot zvládne zastať funkciu všetkých takýchto drobných spotrebičov.

Tie úplne najvyššie modely a najlepšie kuchynské roboty bez problémov okrem mixovania, sekania a šľahania ponúkajú aj strúhanie, hnetenie, miešanie, lisovanie, plnenie údenín a fungujú aj na mletie mäsa. Viaceré vedia aj odšťavovať ovocie, prípadne dokonca priamo robiť rôzne druhy cestovín od klasických rezancov po pappardelle.

Pokiaľ radi pečiete, odporúčame si vybrať také roboty, ktoré dokážu napríklad pomôcť aj s prípravou múky na chleba. Dnes už nie je žiadnou výnimkou, že takéto spotrebiče dokážu spracovať aj špeciálne druhy múk, napríklad pšenično-ražnú múku.

KITCHENAID KA5KSM156EEB

Kvalitný kuchynský robot by mal mať určite tieto vlastnosti:

 • mal by byť vyrobený z odolného materiálu, najmä voči výkyvom teploty
 • mal by mať dostatočne veľký obsah misy, ideálne aj viac ako 6 litrov
 • ovládanie by malo byť čo najjednoduchšie, príliš elektroniky je skôr na škodu
 • čistenie by malo byť záležitosťou pár minút, nie niekoľko hodín

 

Čo očakávať od najlepších modelov?

Ak nebudete príliš pozerať na cenu a ste ochotní zainvestovať aj niekoľko stoviek €, tie najlepšie kuchynské roboty sa od lacných modelov odlišujú v niekoľkých podstatných rozdielov týkajúcich sa tak prevedenia, ako aj funkcií.

Ide napríklad o vybavenie robota rôznymi inteligentnými senzormi, ktoré regulujú rýchlosť mechanizmov podľa hmotnosti pripravovaných surovín, automatické upravenie otáčok podľa zapojeného príslušenstva, viacero rýchlostných stupňov oproti základným modelom či 3D planetárne miešanie pre optimálne spracovanie každej prísady.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Planeo.sk, 4home.skAndreashop.sk, Klarstein.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Ak hľadáte kuchynské roboty, recenzie nevynechajte

Rozhodovať sa len na základe parametrov prezentovaných výrobcov už dávno patrí minulosti. Dnes v dobe internetu má každý spotrebiteľ možnosť zistiť si o danom výrobku naozaj všetko. Ako? Prostredníctvom recenzií.

Tip na produkt: 

Lucia Elegance

 • S výkonom motora 1800 W, no zároveň veľmi tichý
 • 3 vymeniteľné nástavce na miešanie: hák na cesto, šľahač, metla
 • Nádoba mixéra z chuťovo neutrálneho skla bez obsahu BPA
 • Napájanie: 220-240 V
 • Materiál misy: nehrdzavejúca oceľ

V nich totiž nájdete nielen všetky silné stránky, ale najmä slabiny. Výber konkrétneho kuchynského robota je potom oveľa efektívnejší, pretože vám nehrozia prekvapenia. Navyše, recenzie sú písané najmä zo skúseností z praxe, ktoré sa nedajú nikdy nehradiť teoretickým popisom funkcií.

CONCEPT RM 4420

Test kuchynských robotov

Ak chcete nájsť najlepší model, nemali by ste vynechať ani testy. Práve z nich vychádzajú spomínané recenzie a ide o najpresnejšie a najobjektívnejšie zhodnotenie využiteľnosti a úžitkových vlastností spotrebičov.

Spoľahnúť sa môžete napríklad na redakčné testy rôznych magazínov a časopisov, prípadne si pozrieť testy samotných užívateľov. Vzhľadom na to, že roboty do kuchyne sú jeden z tých spotrebičov, ktoré nekupujete každý rok, snažte sa získať čo najviac objektívnych informácií a pozrieť si čo najviac testov.

Pri testoch si všímajte:

 • aké konkrétne funkcie robot má
 • z akého materiálu je, či má kvalitné prevedenie
 • aké možnosti ponúka robot s ohľadom na nastavenia pre jednotlivé funkcie
 • aký je rozsah príslušenstva
 • aké sú rozmery robota a ako sa s ním manipuluje
 • ako prebieha čistenie, či je rozobratie jednoduché
 • aké ďalšie doplnky predajca k robotu ponúka
 • či má robot nejakú špeciálnu funkciu alebo vlastnosť oproti konkurencii

 

Najlepšie kuchynské roboty na trhu

Najlepší kuchynský robot? Cena by nemala rozhodovať

Ak budete vyberať pomocníka do kuchyne, určite by ste sa nemali rozhodovať len podľa ceny. Najdôležitejšie je, aby robot splnil všetky predstavy o funkčnom využití a aby ste dokázali jeho rozmanité funkcie čo najlepšie využiť.

Na druhom mieste v prioritách by mala byť jeho spoľahlivosť a prípadne pozitívne referencie so servisom. Ak sa už totiž niečo pokazí, oveľa viac oceníte rýchlu opravu, ako fakt, že pri kúpe ste si vybrali model lacnejší o pár €, ktorý však má servis na druhom konci Slovenska.

Najlepšie kuchynské roboty (testy a recenzie)

Vyberte si z overeného obchodu

Internetový nákup spotrebičov je u nás už pevne udomácnený a časy, kedy by ste museli prácne obchádzať rôzne obchody, sú dávno preč. Áno, na internete sa dajú nájsť aj eshopy, ktoré nie sú práve synonymom spoľahlivosti, ale aj tu platí, že by ste mali vyberať nie podľa ceny, ale najmä podľa kvality.

Tip na produkt:

Bella Pico 2G

 • Kapacita 5 litrov
 • 6-stupňová pracovná rýchlosť
 • Výkon 1300 W
 • Moderný dizajn
 • Mixovacia nádoba z robustnej nehrdzavejúcej ocele

Naše skúsenosti hovoria, že internetové obchody PlaneoAndreashop, 4home a Klarstein patria dlhodobo medzi najlepšie hodnotené u nás. Nielen, že vyššie spomínané TOP najlepšie kuchynské roboty nájdete v ich ponuke, ale s ich službami je väčšina zákazníkov mimoriadne spokojná. Vybavte si kuchyňu novým robotom a varenie sa pre vás stane koníčkom!

 

Najvýhodnejšie ponuky elektroniky nájdete tu

andreashop
Najlepšie kuchynské roboty (testy a recenzie)
5 (100%) 5 hlasov