Vyberte stranu

Domčeky na hranie pre deti sú jednou z najlepších vecí, ktoré môžete dopriať svojim ratolestiam na záhrade. Deti milujú pobehovanie vonku po záhrade na čerstvom vzduchu a mäkkej tráve.

Záhradné domčeky sú hračkou, ktorá podnecuje ich fantáziu, kreativitu a zároveň dokáže spestriť akúkoľvek hru. Takáto zdanlivo jednoduchá vec prináša kopec zábavy a pre deti nekonečné množstvo stimulov a podnetov. Pozrite sa s nami, ako vybrať ten správny detský domček do záhrady.

Vybrali sme pre Vás tieto kvalitné záhradné detské domčeky!

Ako postaviť záhradný domček pre deti? Nepostaviť!

Ak vás pri pomyslení na záhradný domček napadlo, že by ste ho dokázali zmajstrovať sami, tak na to veľmi rýchlo zabudnite. Na prvý pohľad to vyzerá moderne, ekologicky, zaujímavo, ako napríklad taký domček z paliet. Verte však, že ani ten najlepší domáci kutil nedokáže postaviť taký detský domček, ako sa dá dnes kúpiť.

Deti majú navyše veľmi radi farebnosť, pestrosť tvarov, rôzne zákutia, rozprávkové či filmové motívy a podobne. Domčeky na hru z vašej mladosti, kde bol dôležitý skôr účel a jednoduchosť, ich dnes už nezaujmú. Potrebujú totiž niečo viac a to viac im vlastnoručnou výrobou dať naozaj nedokáže. Preto domček nestavajte, ale kupujte!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk a 4home.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Domček pre deti na záhradu ako symbol hier aj aktivity

Záhradný domček pre deti umožňuje vašim ratolestiam prežiť nielen sny a fantáziu v praxi, ale najmä ich zabaví a dopraje im dostatok aktivity vonku. Aby však splnil toto všetko, musíte vybrať vhodný domček nielen podľa vašich subjektívnych kritérií, ale najmä podľa tých objektívnych.

najlepší detský domček

 

Pri výbere domčeka teda zvažujte niekoľko faktorov:

 • kde bude domček stáť v záhrade, či v tieni, polotieni alebo na slnku
 • či pôjde o domček pre chlapcov alebo dievčatá, alebo má byť univerzálny
 • pre ako staré dieťa alebo deti domček plánujete; pre deti vo veku 1 roka sú iné domčeky ako pre deti vo veku 2 rokov či 3 ročné deti, prípadne ešte staršie deti
 • aký štýl domčeka zvolíte, či pôjde o nejakú repliku zo známeho filmu alebo rozprávky, prípadne o iný všeobecný motív
 • aké funkcie by mal domček mať, koľko izieb by mal ponúkať, či bude vo vnútri aj sedenie, úložné a odkladacie priestory na hračky a podobne
 • či chcete aby mal domček aj vonkajšie zariadenie, napríklad terasu a sedenie
 • či chcete domček mať umiestnený len v exteriéroch a používať ho teda len počas sezóny, alebo by sa mal zmestiť aj do interiéru a bude tak využiteľný celoročne
 • aj značku, nakoľko napríklad značky Buddy Toys, Dolu, Feber, Lamps alebo Little Tikes ponúkajú kreatívne domčeky plné podnetov pre deti v každom veku

Drevený domček pre deti vs. plastový domček pre deti

Jednou zo zásadných vecí, ktorú musíte pri domčeku zvážiť, je materiál z ktorého bude zhotovený. Najčastejšie sú na výber dve možnosti a to drevo alebo plast. Hoci drevo je prírodný a prirodzený materiál, plast je v tomto prípade lepšia voľba.

Plastové detské domčeky sú totiž k dispozícii v naozaj nekonečnom výbere tvarov, farieb a vybavenia. Navyše, ide o kvalitný materiál spĺňajúci hygienické štandardy na 100 %. Myslite tiež na seba, nakoľko takýto detský domček sa udržuje pomerne ľahko. Nezabudnite však plastové domčeky ukotviť, najlepšie o betónový základ.

detský domček 1

Bezpečnosť na prvom mieste

Keďže záhradné domčeky sú určené pre deti a keďže ako dobre vieme, tie sú veľmi nezbedné a neposedné, mala by byť bezpečnosť takéhoto vybavenia absolútnou prioritou. Žiadne ostré hrany, žiadne trčiace časti, maximálna pevnosť materiálu a stabilita, to všetko sú úplne samozrejmé podmienky.

Zamerajte sa ale napríklad aj na použité materiály a povrchovú úpravu. Neuspokojte sa s tým, že domček dobre vyzerá, je oblý a na prvý pohľad bezpečný. Dnes musia mať takéto hračky a vybavenie pre deti príslušné testy a certifikát o ich úspešnom zvládnutí.

Nielen domčeky, ale aj iné doplnky a vybavenie

Ak ide o zábavu a voľnočasové aktivity, určite by ste nemali zostať len pri záhradných domčekoch. Okolo nich totiž môže vyrásť celé detské ihrisko, stačí mať len trocha fantázie a vybaviť záhradu aj niektorými inými hračkami na von. Vôbec pritom nemusí ísť o nič nákladné a drahé, aj za málo peňazí sa dá spraviť veľa muziky.

Záhradný domček pre deti môžete doplniť aj o ďalšie príslušenstvo:

 • k domčekom sa hodia na nekončenú zábavu z pohybu šmykľavky
 • dnes sú takmer samozrejmosťou na záhrade aj trampolíny
 • hojdačky môžete upevniť nielen o strom, ale aj o samostatnú konštrukciu
 • detské ihriská a preliezačkynielen doplnkom k záhradným detským domčekom, ale doslova ich rozšírenie o úplne nové zážitky
 • v časoch najväčších horúčav môžete skúsiť aj stany, ktoré sa dajú postaviť aj vo vnútri

Vybrali sme pre Vás tieto kvalitné záhradné detské domčeky!

Pre chlapcov aj pre dievčatá, fantázii sa medze nekladú

Výber domčeka môžete prispôsobiť aj podľa pohlavia. Pre dievčatá sa dajú kúpiť napríklad rozprávkové domčeky s motívom princezien, pre chlapcov zas domčeky s chlapčenskou tematikou, napríklad ako tento detský domček v tvare hradu.

Bez ohľadu na to, či si vyberiete všeobecný alebo konkrétny motív, snažte sa, aby domček bol čo najviac farebný a ponúkal čo najviac funkcií. Ak bude zaujímavý napríklad aj svojim tvarom a konštrukciou, bude to veľké plus. Zďaleka tiež nemusí ísť len o štvorcový pôdorys, záhradný domček pre deti môže byť pokojne aj v tvare trojuholníka.

detské domčeky 3

Kde kúpiť kvalitný záhradný domček pre deti lacno?

Zabudnite na nákup detských domčekov v hračkárstvach alebo nebodaj v záhradných centrách či obchodných reťazcoch. Tu bohužiaľ nenájdete dostatočný výber a už vôbec nie priaznivý pomer medzi kvalitou a cenou. Naopak, môžete odísť sklamaní a stratiť drahocenný čas s osobným hľadaním po obchodoch.

Podobne ako pri ďalšom vybavení pre záhradu alebo pre deti, aj tu je najlepším riešením nákup cez internet! Veľký sortiment záhradných domčekov, ale aj iného vybavenia pre deti, ponúkajú napríklad známy eshop Alza, veľký internetový obchod so všetkým možným sortimentom Hej alebo aj eshop s vybavením pre domácnosť Bonami.

alza sk

hej sk

andreashop

4home

Záhradný domček pre deti z dreva nemusíte stavať, kúpte už hotový!
5 (100%) 1 hlasov