Vyberte stranu

Dostatočný priestor na upravenie, pohodlné skrášľovanie v sede, všetko na dosah ruky a pritom šikovne skryté v úložných priestoroch. Reč je o kozmetickom stolíku, ktorý môže byť zároveň aj štýlovým nábytkovým doplnkom. Korešponduje s vintage štýlom, zahŕňa luxusné kúsky, no prispôsobí sa aj minimalistickému zariadeniu.

V podstate je akýmsi asistentom pri líčení, a preto si vyžaduje aj kvalitné zrkadlo a vhodné osvetlenie. Zabúdať netreba ani na určitý komfort počas úpravy vizáže. Stolička alebo taburetka nielen že poslúžia, opäť splnia aj dizajnový účel.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Kondela.sk a Merkurymarket.sk, Moebelix.sk, 4Home.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Kozmetické stolíky sú späť!

Pokojne si vytvorte svoj vlastný skrášľovací kútik, v ktorom sa budete rozmaznávať rôznymi „pleťovými vychytávkami“. Splňte si študentský sen o malom kozmetickom kráľovstve. Štandardné zásuvky, otáčavé úložné boxy či sklopný priestor ponúkne miesto šminkám, ozdobám do vlasov a podobne.

Typicky ženský nábytok môže mať niekoľko podôb. Nemáme na mysli len tie týkajúce sa štýlu, ale spôsobu používania. Existujú totiž typy, ktoré na prvý pohľad nevyzerajú ako „toaletka“. Je to kvôli sklápaciemu zrkadlu, vďaka ktorému počas nečinnosti vyzerajú ako „obyčajné“ stolíky.

Oproti tomu stoja kozmetické stolíky, ktoré majú dekoratívny charakter a môžu predstavovať aj solitér v rámci nábytkového zariadenia. Ide napríklad o celozrkadlové prevedenie (aj konštrukcia má zrkadlový povrch) či dizajn pripomínajúci francúzske baroko.

 

Kozmetický stolík so zrkadlom je praktický

Zrkadlo tvorí neodmysliteľnú súčasť stolíka, no nie všetky typy v danej kategórii zodpovedajú jeho fixnému upevneniu. Otázne je, či sa oplatí investovať do kompletného „nábytkového celku“, alebo je lepšie uprednostniť kúpu užšieho stolíka a samostatného zrkadla. Čo sa týka ceny, odpoveď nie je jednoznačná.

Oba varianty sa totiž môžu navzájom finančne prevyšovať, keďže výsledná suma zodpovedá výrobnému materiálu, štýlu a v neposlednej rade „značke“. Z praktického hľadiska je vhodné siahnuť po kozmetickom stolíku s pevným zrkadlom. Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú radi originálnosť, môžete si jedinečný dizajn nakombinovať sami.

Vyberte si z ponuky kozmetických stolíkov a doplnkov!

 

Kozmetický stolík pre ženy verzus kozmetický stolík pre dievčatá

Predsa len sa nájdu určité rozdiely medzi kozmetickým rajom pre dámy a pre slečny. Nejde len o množstvo rôznych prípravkov, ale najmä o estetickú stránku. Sofistikovanejší, elegantnejší a luxusnejší typ zodpovedá variantom pre ženy, modernejší a štýlovejší zase slečnám. Výber je však otázkou vkusu, jednoducho siahnite po tom, čo sa vám páči.

Aj pre deti sú v ponuke mini kozmetické stolíky. Medzi najžiadanejšie patria tie s motívom rozprávky „Frozen – Ľadové kráľovstvo“. Ich súčasťou je napríklad imitácia fénu a kozmetiky, náhrdelník, prstienky, malé osvetlenie a aj melódia, ktorá má malé slečny pri skrášľovaní dobre naladiť. Výrobným materiálom je plast.

kozmeticky stolik

Kozmetický stolík do spálne alebo do kúpeľne?

Správne umiestnenie je v tomto prípade individuálnou záležitosťou. Záleží totiž nielen na tom, kde by sa „minisalón“ hodil, ale najmä na tom, kde je preň dostatok miesta. Jeho štandardným domovom je spálňa, no i väčšie kúpeľne mu poskytnú priestor.

Ak trávite skrášľovaním pomerne dosť času a partner či deti si chcú dopriať sprchu, druhá možnosť nebude najpraktickejším riešením. Ideálnou miestnosťou pre kozmetický stolík je aj detská, respektíve študentská izba. V prípade skúpejších metrov štvorcových stojí za úvahu samostatné zrkadlo. Po jeho odložení môže plocha stolíka poslúžiť aj na notebook či učenie.

 

Kozmetický stolík do salónu

Aj keď je pravdou, že ženy to niekedy s množstvom kozmetických prípravkov preháňajú, v salónoch ich je neúrekom, a preto vyžadujú aj špeciálne odkladacie priestory. Tie zaručia, že v prípade potreby je konkrétny typ kozmetiky ihneď k dispozícii.

Drevo, kov či ich kombinácia so sklom vo svojej elegantnej verzii disponujú kolieskami, ktoré vďaka mobilite asistujú tiež s kozmetickými prístrojmi, uterákmi a podobne. Druhým typom „salónových asistentov“ sú fixné stolíky, ktoré spĺňajú nielen funkčnosť, napríklad v kaderníctvach a nechtových štúdiách. Tu platí dizajnová dôležitosť.

kozmeticky stolik

Aký štýl zvoliť?

Biela farba a vysoký lesk znamená nielen moderný vzhľad, ale aj jednoduchú údržbu. Všeobecne sú biele kozmetické stolíky najobľúbenejšie, a to vďaka jednoduchej možnosti zladenia, ale tiež kvôli neutrálnosti, ktorá dovolí vyniknúť farbám flakónov – áno, niektoré ženy si potrpia aj na takéto detaily.

Elegantnou verziou je napríklad tmavé drevo, ktoré dopĺňa oválne zrkadlo v zlatom ráme. Ponúka sa však otázka, koľko ste ochotní do stolíka investovať. V každom prípade je dôležitá pevná a stabilná konštrukcia. Určite si nechcete ani len predstaviť ten katastrofický scenár znehodnotenej kozmetiky prípadným pádom.

Rustikálne a vintage kozmetické stolíky predstavujú romantický vizuál, ktorý si potrpí na detaily. Dekoratívne ornamenty, úchytky v podobe kvetov a oblé línie sú tento raz symbolom nadčasovosti. Niektorí predajcovia ich ponúkajú pod označením významných dámskych mien, napríklad Marie Thérése, Marie Antoinette, Victoria Adelaide a podobne.

kozmeticky stolik

Kde nakúpiť?

Záujem o kozmetické stolíky stále rastie, a preto sa rozširuje aj ich ponuka. Pred samotnou kúpou je potrebné uvedomiť si, aký veľký počet úložných priestorov potrebujete mať k dispozícii. Stoja za zváženie aj typy s tzv. organizérmi alebo postačia bežné odkladacie plochy? Aj od nich sa totiž odvíja cena.

Kozmetický stolík nemusí byť iba snom, doprajte si ho aj vy
5 (100%) 21 hlasov