Vyberte stranu

Ak chcete posilňovať a formovať svalstvo nôh, treba si v prvom rade povedať, čo konkrétne chcete posilňovať. Najlepší efekt má posilňovanie stehien a lýtok a to tak z hľadiska objemnosti svalstva, ako aj z hľadiska jeho sily. Tieto dve svalové partie pri bežnom živote zaťažujeme najviac a preto im treba venovať aj najväčšiu pozornosť.

Pri cvičení máte na výber prakticky dva prístupy. Prvým je posilňovanie pomocou váhy vlastného tela, druhým je zamerať sa na špeciálne typy zariadení, ktoré sa nazývajú aj posilňovače stehien. Ktorý z týchto dvoch spôsobov je lepší?

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Insportline.sk, Hej.sk, Fitness-store.skponúkajú  domáce zariadenia za výhodnú cenu.

Viac Informácii

Posilňovanie stehien a možné cviky

Začnime posilňovacími cvičeniami, ktoré je možné vykonávať bezproblémovo kdekoľvek v domácnosti. Na spevnenie vnútornej aj vonkajšej strany stehien slúžia napríklad známe drepy, mostík či bočné kmity. Zaujímavým a nenaročným cvičením je aj kmitanie nohami vo vzduchu z ľahu, čo sa nazýva ľudovo nožnice.

Pre pokročilejších sa hodí napríklad zakopávanie, ktoré precvičí stehná aj kĺby súčasne. Odporúčame aj mŕtvy ťah s obojručnou činkou, ktorý si ale už vyžaduje správnu techniku. Ak sa na cvičenia s vlastnou váhou necítite, efektívnejšou voľbou pre vás budú špeciálne stroje na posilňovanie nôh.

 

Vyberte si z ponuky strojov na posilovanie stehien!

Tip na overený produkt!

Posilňovač stehien  a lýtok – Hydraulicline CLP600

Posilňovač stehien a lýtok - Hydraulicline CLP600

tlačidlo

Tip na overený produkt!

Body-Solid-GLPH1100

Posilňovač stehien - Hydraulicline CTH1100

tlačidlo

Posilňovač stehien – Hydraulicline CTH1100

Posilňovač stehien - Hydraulicline CTH1100

tlačidlo

BODY-SOLID SMH-1500G/2

tlačidlo

POSILŇOVAČ STEHIEN BODY SOLID SMH1500G

POSILŇOVAČ STEHIEN BODY SOLID SMH1500G

tlačidlo

Špeciálny posilňovač na stehná

Na efektívne strojové posilňovanie a formovanie svalstva stehien sú určené špeciálne stroje spadajúce pod posilňovače stehien. Napríklad tento posilňovač Body Solid pomáha na spevnenie stehien, ale napríklad aj na formovanie sedacích a brušných svalov. Presným nastavením je možné dokonca podporiť aj posilňovanie bokov.

Unikátny systém excentrického čapu využíva ďalší posilňovač stehien rovnakej značky, ktorý eliminuje nežiaduci tlak na spodnú stranu chrbta. Vďaka systému štyroch hermeticky uzavretých guľôčkových ložísk dosiahnete maximálne výsledky v minimálnom čase. Stroj je navyše prakticky bezúdržbový a maximálne bezpečný na používanie v domácnosti.

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné športové produkty

Internetový obchod insportline je jednotkou vo svete športu a fitness, vsaďte na overenú kvalitu, vsaďte na insportline.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Zaujímavý je aj tento posilňovač stehien a lýtok značky Hydraulicline, ktorý umožňuje efektívne posilňovanie stehien vytláčaním a to s nastavením až 6 možných úrovní odporu. Výbornou výhodou je nulový počiatočný odpor, čo zlepšuje začiatok cvičenia. Vďaka kvalitnému hydraulickému tlmiču je odpor počas celej dráhy cvičenia stabilný.

V rámci série strojov určených na špeciálny kruhový tréning dávame do pozornosti aj tento posilňovač stehien Hydrauilicline CTH1100. Ten je navrhnutý na efektívne posilňovanie, ale bez namáhania kĺbov. Stroj sa hodí aj na rekonvalescenčné posilňovanie dolných končatín, no zároveň aj na intenzívny tréning. Maximálny odpor môže byť nastavený až na 12 kg.

 

Kvalitný posilňovač vnútorných stehien? Leg press

Veľmi dobrým posilňovačom stehien je aj stroj zvaný leg press. Na prvý pohľad ide o jednoduché zariadenie, ktoré v sebe ale skrýva mimoriadny potenciál. Precvičovať na ňom možno rôzne tlaky a ťahy nôh, ale napríklad aj drepy. Pre domáce posilňovanie stehien je takýto stroj naozaj vítanou podporou.

Vďaka tomu, že na leg press strojoch sa vykonávajú drepy so záťažou, ktorú si je možné ľubovoľne nastaviť, môže byť cvičenie efektívne tak pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých užívateľov. Navyše, pri cvičení na leg presse netrpia vaše kĺby a ani chrbát a ide teda o veľmi zdravý a prirodzený posilňovač stehien a celých dolných končatín.

 

Tip na produkt:

Leg press and Hack squat Body-Solid GLPH1100

  • Overený predajca
  • Najžiadanejší insportline leg press
  • K tomuto produktu dostanete darček 3-mesačné členstvo v gymbee.cz
  • Kvalitná konštrukcia

Prečo práve tento produkt?

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Aj stepper poslúži na posilnenie stehien

Na posilňovanie stehien aj lýtok slúžia tiež steppery. Ide o ideálne domáce zariadenie pre fitness a posilňovanie, najmä tie menšie modely bez problémov schováte napríklad aj pod posteľ. Pokiaľ ich doplníte napríklad o expandéry, ako v prípade tohto steppera, môžete súčasne posilňovať dolné aj horné končatiny.

Veľmi žiadanou je značka Spokey, ktorá aj na doma ponúka profesionálne steppery s počítačom pre čo najefektívnejšie cvičenie. Samozrejmosťou je možnosť plynulej regulácie výšky krokov a možnosť počítania kalórií či počtu opakovaní. Väčšina bežných modelov je určená pre hmotnosť do 100 kg, takže ich môžete používať úplne bezproblémovo.

 

posilnovacie stroje

Ďalšie efektívne posilňovacie stroje a zariadenia na nohy

Na posilňovanie stehien a dolných končatín existuje ešte oveľa viac rôznych druhov strojov a zariadení. Niektoré možno pravidelne používate vo fitku či posilňovni a ani ste doteraz neuvažovali, že by ste si ich zaobstarali domov. To je ale chyba, nakoľko sa jedná o veľmi efektívne vybavenie, ktoré stojí za to mať po ruke!

Nech sa páči, do vašej pozornosti odporúčame najmä:

  • cyklotrenažéry, ktoré umožňujú pohodlné a jednoduché precvičenie celých dolných končatín a sú veľmi obľúbeným zariadením aj do domáceho fitka
  • bežecké pásy, ktoré umožňujú trénovať beh aj chôdzu a to vrátane záťaže simulujúcej takýto pohyb do kopca, čo výborne precvičí stehná a lýtka
  • vibračné plošiny, vďaka ktorým precvičíte aj sedacie svaly a to bez nadmernej záťaže kĺbov, čo využijú nielen seniori
  • protismerné kladky využiteľné pre cvičenia na celé telo; pre efektívne posilňovanie stehien a dolných končatín treba vybrať model s ramienkom na uchytenie členku
  • stroje na calf press s možnosťou vykonávať tak tlakové cvičenia na oba stehenné svaly súčasne, ako aj cvičenia na lýtka

 

Vyberte si z ponuky strojov na posilovanie stehien!

Tip na overený produkt!

Posilňovač stehien  a lýtok – Hydraulicline CLP600

Posilňovač stehien a lýtok - Hydraulicline CLP600

tlačidlo

Tip na overený produkt!

Body-Solid-GLPH1100

Posilňovač stehien - Hydraulicline CTH1100

tlačidlo

Posilňovač stehien – Hydraulicline CTH1100

Posilňovač stehien - Hydraulicline CTH1100

tlačidlo

BODY-SOLID SMH-1500G/2

tlačidlo

POSILŇOVAČ STEHIEN BODY SOLID SMH1500G

POSILŇOVAČ STEHIEN BODY SOLID SMH1500G

tlačidlo

Kde nájsť najlepší posilňovač stehien? Na internete

Zabudnite na tradičné nakupovanie osobne v kamenných obchodoch. Je to strata času a v konečnom dôsledku aj strata peňazí. Oveľa väčší výber a najmä možnosť kúpy posilňovačov stehien a ďalšieho príslušenstva skladom je cez internet. Stačí len nájsť kvalitné eshopy a nakupovať!

Ak vám môžeme poradiť podľa našej skúsenosti, veľký výber a výhodné ceny majú špecializované športové a fitness eshopy Insportline.sk, Fitness-store.sk. Celkom dobrú ponuku má aj známy internetový obchod Hej.sk. Všetky spomínané obchody patria medzi dlhodobo overené a majú tisícky spokojných referencií. Určite si v nich vyberiete aj vy!

hej sk
 
Špeciálny posilňovač stehien vám pomôže s efektívnym cvičením na stehná
5 (100%) 19 hlasov