Vyberte stranu

Ktorá žena či muž by nechceli mať skvelú postavu? Chce to však viac, než len zdravú stravu a odriekanie typických zlozvykov. Ako na to? Odpoveďou sú posilňovacie stroje a zariadenia, ktoré sa dajú kúpiť prakticky na všetky svalové partie.

To je aj dôvodom, prečo sú tieto stroje čoraz viac žiadané aj v domácnosti. My sa dnes pozrieme na najviac využívané typy a značky posilňovacích strojov a tiež na to, čo všetko ponúkajú pre bežného rekreačného užívateľa, ale aj pre toho, kto to myslí s cvičením a formovaním svojej postavy vážne.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Insportline.sk, Hej.sk, Fitness-store.skponúkajú  domáce zariadenia za výhodnú cenu.

Viac Informácii

Založte si domácu posilňovňu pre mužov, pre ženy aj pre seniorov

Ako vybaviť domácu posilňovňu a fitko pre muža? Niečo môžu napovedať najobľúbenejšie kategórie posilňovacích strojov, ktoré si muži vyberajú. Ide najmä o cyklotrenažéry, posilňovacie bench lavice, hrazdy a kompletné posilňovacie veže s multifunkčným využitím. Je teda evidentné, že muži dávajú prednosť najmä silovému a objemovému cvičeniu.

U žien sú najviac populárne posilňovacie stroje na formovanie postavy a získanie lepšej kondície. Logicky si tak najviac volia rotopedy, eliptické trenažéry, vibračné plošiny a steppery. Populárne sú aj bežecké pásy, kde uprednostňujú pohodlné nastavenie odporu, komfortné ovládanie a čo najreálnejší zážitok z behu.

Pre seniorov odporúčame najviac eliptické trenažéry. Sú veľmi šetrné ku kĺbom, je možné nastaviť plynulo záťaž a majú veľké množstvo dodatočných funkcií na sledovanie napríklad aktuálneho stavu tepu a podobne. Určite voľte elektronické elipticaly s elektromagnetickou brzdou, ktoré umožňujú najpohodlnejšie a najmenej zaťažujúce cvičenie.

 

Vyberte si z ponuky posilňovacích strojov!

Eliptical inSPORTline Galicum

Eliptical inSPORTline Galicum

tlačidlo

tlačidlo

Eliptický trenažér inSPORTline Avalor ET

Eliptický trenažér inSPORTline Avalor ET

tlačidlo

Aj na doma si môžete dopriať profesionálne posilňovacie stroje

Väčšina z vyššie uvedených posilňovacích strojov sa dá kúpiť v 2 triedach podľa toho, akú záťaž by mal daný stroj zvládnuť. Posilňovacie stroje a trenažéry v triede na doma by mali zvládnuť základné funkcie a záťaž bežného rekreačného športovca. Takéto stroje disponujú najčastejšie mechanickým ovládaním a majú jednoduchšiu konštrukciu.

Hoci aj s bežnými strojmi dokážete precvičiť svoje telo, pre náročnejších užívateľov a tých, ktorí sa chcú venovať cvičeniu každý deň, odporúčame profesionálne posilňovacie stroje. Majú viac funkcií, sú odolnejšie, poskytujú v prípade trenažérov vernejší zážitok a cvičenie s nimi je obvykle o niečo viac efektívnejšie.

Ak máte záhradu alebo terasu, môžete si zaobstarať aj vonkajšie posilňovacie stroje sú určené do exteriéru. Nejde len o klasické stroje, ale celkovo vybavenie pre outdoor fitness, ktoré obsahuje aj rôzne podložky, činky, hrazdy, bradlá a komplexné pomôcky či vybavenie.

 

posilnovacie stroje

Posilňovacie stroje na brucho, na nohy a stehná aj na celé telo

Ak viete, ktorú svalovú partiu chcete cvičiť a posilňovať, nemusíte hneď utekať za osobným trénerom a platiť si jeho drahocenný čas. Posilňovacie stroje sa dajú nájsť aj podľa partií, ktoré chcete formovať a na ktoré sa chcete zamerať viac.

Tu sú jednotlivé svalové partie a stroje, ktoré ich vedia najlepšie precvičiť:

 • posilňovanie chrbtaveslovacie trenažéry, autotrakčné lehátka
 • posilňovanie na brucho – posilňovacie lavice
 • posilňovanie na ruky – multifunkčné a klasické hrazdy
 • posilňovanie na nohy – steppery, leg pressy, bežecké pásy, stroje na predkopávanie, stroje na zakopávanie
 • posilňovanie na prsia – bradlá, posilňovacie veže, posilňovacie lavičky
 • posilňovanie celého telavibračné plošiny, eliptické trenažéry, posilňovacie veže

 

posilnovacie stroje

Veže ako univerzálne posilňovacie stroje

Malá domáca posilňovňa je snom mnohých mužov aj žien. Ak však nemáte príliš veľa miesta na všetky možné zariadenia a stroje, treba premýšľať o čo najviac multifunkčnom zariadení. Túto definíciu presne do bodky spĺňajú posilňovacie veže. Vďaka nim dostáva slovné spojenie ergonomické a efektívne cvičenie úplne nové kontúry.

Takéto veže môžu mať rôzne typy závaží, napríklad tehličky, kotúče či piesty. Viaceré modely umožňujú predkopávanie, zakopávanie, príťahy s kladkou či tlaky na prsia alebo triceps. Univerzalita strojov je podčiarknutá najmä pri drahších modeloch, ktoré disponujú aj hrazdou, kladkou či dokonca majú funkciu plne nahradzujúcu stepper.

Pri výbere posilňovacích veží sa však musíte spravidla rozhodnúť najčastejšie medzi dvoma typmi. Prvým sú posilňovacie veže na kotúče, kde je záťaž tvorená klasickými či olympijskými kotúčmi. Druhým typom sú posilňovacie veže s tehličkami, ktoré sú jednoduchšie na obsluhu a šetria priestor. Sú určené skôr pre začiatočníkov.

posilnovacie stroje

Ktorý trenažér vybrať na najlepšie posilňovanie?

Okrem strojov zameraných na precvičovanie konkrétnych partií sú veľmi populárne aj trenažéry. Nejde síce o klasické manuálne posilňovacie stroje v pravom slova zmysle, ale nenechajte sa zmiasť: môžu svojimi funkciami nepochybne pozitívne prekvapiť.

Zrejme najpopulárnejšie sú eliptické trenažéry. Tie ponúkajú možnosť simultánneho posilňovania svalstva dolných aj horných končatín, pričom nezaťažujú nadmerne kĺby. Na výber sú mechanické aj elektronické trenažéry a na svoje si prídu nielen rekreační športovci, ale aj profesionáli, ktorí to chcú brať vážne.

Druhou veľmi populárnou kategóriou sú rotopedy. Tie sú podľa brzdenia s mechanickou, magnetickou alebo elektromagnetickou brzdou a závisí len od toho, koľko chcete do kúpy tohto stroja na posilnenie stehien a lýtok investovať, prípadne, ako veľmi by sa mal takýto trenažér približovať reálnemu outdoor tréningu.

Čoraz populárnejšie sa stávajú aj veslovacie trenažéry. Ide o účinné stroje pre posilňovanie hornej aj dolnej polovice tela a to jedným pohybom. Sú ideálne na posilnenie chrbta a získanie štíhleho tela so športovým vzhľadom.

 

posilnovacie stroje

Značka je dôležitá, ale ešte dôležitejšie sú skúsenosti

Ak už viete, aký typ posilňovacieho stroja si chcete domov zakúpiť, ostáva vybrať si konkrétny model. V ponuke je naozaj veľké množstvo známych aj menej známych značiek, napríklad Body-Solid, Body-Craft, Magnus, Marbo, Hertz, Technogym, HMS či Finnlo. Prednosť pred výberom podľa značky by ale mali dostať vlastnosti daného stroja v praxi.

Za týmto účelom vám dávame do pozornosti recenzie užívateľov, kde hľadajte:

 • optimálny pomer medzi cenou a kvalitou vybavenia či funkcií
 • skúsenosti s používaním daného stroja, napríklad jednoduché presúvanie, obsluhu, údržbu či prípadný servis
 • aké doplnky sa dajú k danému posilňovaciemu stroju kúpiť, aká je ich kvalita a možnosť širšieho využitia
 • na čo sa ktorý stroj dá použiť a aké svalové partie sa s ním dajú precvičiť
 • aj tie najviac obľúbené alebo najviac žiadané stroje, prípadne informácie o horúcich novinkách na trhu a tom, či predčili svojich predchodcov

 

Vyberte si z ponuky posilňovacích strojov!

Eliptical inSPORTline Galicum

Eliptical inSPORTline Galicum

tlačidlo

tlačidlo

Eliptický trenažér inSPORTline Avalor ET

Eliptický trenažér inSPORTline Avalor ET

tlačidlo

Máte hlboko do vrecka? Zabudnite na bazár, skúste predaj na splátky či online

Posilňovacie stroje rozhodne nie sú lacná investícia, na tom sa zhodnú asi všetci, ktorí ich už majú alebo ich plánujú zakúpiť. Čo robiť, ak sú niektoré modely nad vaše aktuálne možnosti? Ak sa nechcete zmieriť s daným stavom a nechcete ani skúšať bazár či inzerciu, odporúčame nákup cez internet.

Oproti klasickým športovým kamenným obchodom ponúkajú eshopy lepšie ceny, ale tiež aj bohatší výber modelov. Tie najdrahšie posilňovacie stroje si môžete dokonca kúpiť aj na splátky. Veľmi dobrú ponuku aj tisícky spokojných zákazníkov majú napríklad obchody Fitness-store, Insportline či Hej.sk, ktoré odporúčame aj my.

hej sk

 

Posilňovacie stroje na celé telo aj na jednotlivé partie sú v kurze. Ktoré sa hodia do domácnosti najviac?
5 (100%) 5 hlasov