Vyberte stranu

Príťažlivosť v detailoch, starostlivo vybrané doplnky, dôraz na dekorácie a bytový textil, nábytok z masívu a večne trvajúci dizajn. „Formálnejšia“ podoba chalupárskeho štýlu v luxusnejšom variante, aj tak môžeme charakterizovať vidiecky štýl bývania.

Zariadenie bytu či domu v štýle vidieka pôsobí pokojne, vytvára príjemnú atmosféru a „domácku pohodu“. Zamilovali si ho už mnohí, a to najmä pre jeho útulnosť. Vyhýba sa prehnanej štylizácii nábytku a doplnkov, ich kombináciu necháva „voľne plynúť. „Striktný poriadok“ minimalizmu je totiž v presnom protiklade.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! BonamiNový nábytokMasiv24 Asko nábytok ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Jeden štýl, niekoľko podôb

Vidiecky interiér nesie prvky rustikálneho dizajnu. V jednotlivých krajinách sa však jeho typické znaky môžu líšiť. Anglický vidiek charakterizuje „prehnaná“ zdobenosť, francúzsky je obľúbený najmä v provensálskej podobe, americký inšpiroval život na ranči, škandinávsky preferuje jednoduchosť a taliansky vzišiel z toskánskych príbytkov.

Načerpajte inšpirácie z vidieckych domácností rôznych kútov sveta aj známych osobností. Spojenie prírody, tradícií, ale tiež moderného životného štýlu vás okúzli svojou ležérnou eleganciou. Aj vaši príbuzní a priatelia sa budú cítiť ako doma. Tradičný interiér má jednoducho zvláštny dar…

vidiecky štýl

Aj Slovensko má svoj vlastný vidiecky štýl

Ak zalovíte v pamäti, možno objavíte spomienku na interiér domu svojich prarodičov. Dominantou domácnosti bola pec, ktorá slúžila ako miesto na varenie, kúrenie aj spanie. Masívny nábytok taktiež nemohol chýbať. Kuchynské lavice a stoličky s tradičným vyrezávaným vzorom srdiečok sú obľúbené doteraz.

Doplnky v ľudovom štýle, folklórne motívy na textíliách, modrotlač nielen na keramike, aj to je slovenský vidiek. V súčasnosti je takéhoto zariadenia už pomenej, avšak nájdu sa aj chalupy a chaty, ktoré si zachovali tento tradičný dizajn. Mladá generácia ho môže nájsť napríklad v skanzene a v slovenských múzeách.

„Sedliacky“ štýl“ sa vracia späť aj do slovenských domácností, najmä v podobe vzorov folklóru na doplnkoch. Je však kombinovaný aj so zahraničnými štýlmi vidieka a modernými prvkami. V takomto prevedení má svoje miesto aj v mestách a bytoch.

vidiecky štýl

Vidiecky štýl kuchyne

Čaro starého a patinovaného nábytku tu má svoje miesto. Zaoblené krivky, frézované dvierka kuchynskej linky, mosadzné úchytky a armatúra, spotrebiče podčiarkujúce históriu – to je to pravé orechové pre štýl vidieka.

Aj na farbe záleží. Vzhľad štruktúry prírodného a moreného dreva , ale aj desiatky odtieňov bielej sú povinnou výbavou. Všetko záleží od typu vidieckeho štýlu. Povrch kuchynskej linky má matné prevedenie. Vysoký lesk, chróm a plast sú na kilometre ďaleko.

Nebojte sa zdobenosti. Strohosť sa v tomto prípade nenosí a pravidelnosť a ostré hrany sú tabu. Naopak, rámovanie horných skriniek frézovanými lištami je typickým doplnkom vidieckej kuchyne. Výškové rozdiely medzi jednotlivými skrinkami nie sú nutnosťou, no ani prekvapením.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! BonamiNový nábytokMasiv24 Asko nábytok ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Stolovanie v duchu vidieka

Tradičný stôl situovaný v srdci kuchyne je základ. Masívne prevedenie a zdobené nohy vytvoria dostatočnú stabilitu aj atraktívny dizajn. Sedenie je drevené, či už v podobe lavíc alebo stoličiek. Pre pohodlie pri stolovaní je vhodné použiť podsedáky z prírodných materiálov, zdobené tradičnými motívmi a uviazané jednoduchou mašličkou okolo stoličiek.

Zariadenie vo vidieckom duchu si zakladá aj na dekoratívnom textile. Obrusy a prestieranie sú často samostatnou kategóriou pri zariaďovaní interiéru. Keďže doplnkami sa nešetrí, porcelán, panvice, smaltované džbány, štýlové dózy, chlebníky či ďalšie kuchynské príslušenstvo pokojne vystavte na obdiv.

vidiecky štýl

Aj v obývačke má svoje miesto

Vôňa dreva spríjemní chvíle odpočinku v spoločenskej miestnosti domácnosti. Vidiecky štýl obývačky zdobí priznaný strop alebo aspoň trčiace drevené trámy. Drevo je aj súčasťou podlahových krytín a, samozrejme, nábytku.

Kozub či kachle, zdobenosť ja na mieste. Krbová rímsa s policou, na ktorej sú vystavené fotografie či veľké zrkadlo v masívnom ráme, vytvára ústredné miesto a vyžaruje harmóniu. Tá sa znásobí pri odpočinku na hojdacom kresle, ktoré je typické pre vidiecky nábytok.

 

Ako je to s doplnkami?

Ľudová tvorba hrá prím. Dekorácie s popraskanou glazúrou či patinou sa hlásia o slovo. Rustikálne alebo vintage hodiny zdobia steny a okná skrášľujú záclony s čipkou. Aj ľanové závesy lemujú okná, pokojne aj s folklórnymi a károvanými vzormi. Vysoké drevené čelo postele zase vyzdvihne interiér spálne.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! BonamiNový nábytokMasiv24 Asko nábytok ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Zemité a biele tóny špecifického nábytku koketujú s farebnými doplnkami. Oku ulahodia vankúše, deky a pleteniny, rustikálne svietniky, truhlice, pletené košíky, vŕbové prútie, sušené aj živé kytice kvetov, kuchynské riady a čajové súpravy „po babičke“, ako aj mnohé ďalšie príslušenstvo.

vidiecky štýl

Moderný vidiecky štýl

Trendom v interiérovom dizajne je kombinovanie štýlov. Nevyhol sa mu ani „sedliacky“ štýl, ktorý vzájomným prepájaním vytvára akési kompromisy. Príkladom je osvetlenie. Aj bodové LED žiarovky urobia parádu. Stropné lampy nech ladia…

Zvonka dobové, zvnútra moderné. Úložné priestory kuchynských skriniek nemusia stáť v minulosti. Technické vychytávky, výsuvné systémy, drvič odpadu, skrytá umývačka riadu, to všetko zabezpečí praktickosť funkčnosť modernej kuchyne, no vo vidieckom prevedení.

moderný vidiecky štýl

Zariadenie z pohodlia domova

Dajte starým veciam druhú šancu a vdýchnite im nový život. Bazáry či staré povaly často poskytnú kvalitné kúsky. Ak však patríte medzi ľudí, ktorí sa neradi púšťajú do renovácie nábytku kvôli nedostatku času, zručnosti či chuti, čakajú na vás špecializované predajne.

Aj internet ponúka možnosť nákupov. Prostredníctvom eshopov Masív24, Bighome, 4Home, Myinterier, Bonami a pod. si môžete vidiecky štýl zaobstarať jednoducho a rýchlo. Veľký výber produktov v jednotlivých kategóriách vám uľahčí filter, ktorý zároveň poslúchne váš rozpočet.

Najvýhodnejšie ponuky nábytku a domových doplnkov

bighome-sk
masiv24
4home
bonami
 myinterier  
Vidiecky štýl – Potrebujete inšpiráciu do Vášho domova? Pomôžeme Vám!
5 (100%) 18 hlasov