Vyberte stranu

Brucho patrí medzi svalové partie, ktoré zaujímajú čoraz viac mužov aj žien. Posilňovanie brucha je totiž záležitosťou nielen vypracovania svalstva, ale aj jeho formovania. Keď si k tomu prirátame, čo všetko obežný laik považuje za brucho, dostaneme s k veľmi širokému rozsahu potrebných cvičení.

Našťastie, s týmto všetkým nám vie pomôcť zariadenie zvané posilňovač brušných svalov. Nejedná sa len o jeden jediný typ zariadenia, ale o rôzne stroje a náradie, ktoré slúži k vyformovaniu svalstva na bruchu. Teraz si tie najviac vyhľadávane zariadenia predstavíme.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Insportline.sk, Hej.sk, Fitness-store.skponúkajú  domáce zariadenia za výhodnú cenu.

Viac Informácii

Žiaden elektrický posilňovač brušných svalov, ale poctivé cvičenie

Mnoho ľudí sa snaží uľahčiť si posilňovanie brušných svalov pomocou elektrických pomôcok, napríklad cez vibromasážne pásy. Tu treba povedať, že napriek tomu, že takýto spôsob môže priniesť čiastkové výsledky, skutočné posilnenie a vypracovanie brušného svalstva je týmto spôsobom veľmi ťažkopádne.

Klasické poctivé cvičenie tak nenahradí nič. Základom je cvičenie sed-ľah, ktorým je možné podľa techniky prevedenia posilňovať predné aj bočné brušné svalstvo kdekoľvek. Existujú aj rôzne iné varianty tohto cviku, tie sú však určené skôr profesionálom. Poctivé cvičenie je najlepšou cestou k vypracovanému bruchu a na prvý pohľad jednoduché skratky nefungujú.

 

Špecializovaný posilňovač na brucho

Ešte lepšou možnosťou, ako manuálne posilňovanie, sú posilňovacie stroje na brucho. Tie prinášajú viditeľné výsledky za kratší čas a to najmä preto, že sú špeciálne skonštruované na čo najväčšiu a najefektívnejšiu záťaž brušného svalstva. Tieto posilňovače môžu mať podobu lavice, komplexného stroja aj špeciálneho zariadenia.

Napríklad tento masážny a posilňovací stroj na brucho precvičuje všetky brušné svaly a zároveň svalstvo pásu a chrbta súčasne. Účinným je aj posilňovač brušných svalov značky Hydraulicline, ktorý je zo série strojov určenej na špeciálny kruhový tréning a umožňuje pohodlné, no zároveň veľmi účinné posilňovanie brušného svalstva pre každého.

Veľmi rozšírené sú aj posilňovacie stroje na brucho a chrbát značky Body Solid. V pomere ceny a kvality predstavuje táto značka a jej zariadenia špičku, ktorú naplno využijete aj v domácom prostredí. Stroje disponujú nastaviteľnými valcami na brucho aj chrbát a o cvičenie sa starajú kvalitné záťažové tehličky.

 

Vyberte si z ponuky strojov na posilovanie brucha!

Vibromasážny pás inSPORTline Rexabelt

Vibromasážny pás inSPORTline Rexabelt

tlačidlo

Posilňovač brušných svalov – Hydraulicline CAB1000

Posilňovač brušných svalov - Hydraulicline CAB1000

tlačidlo

Multifunkčná hrazda inSPORTline Power Tower PT80

tlačidlo

Recumbent magnetický HMS R 9259 horizontální

tlačidlo

BODY SOLID S2ABB-3 AB A BACK MACHINE – STROJ NA CHRBÁT A BRUCHO 105 KG

BODY SOLID S2ABB-3 AB A BACK MACHINE - STROJ NA CHRBÁT A BRUCHO 105 KG

tlačidlo

Recumbenty na posilnenie brucha

Na posilnenie brušného svalstva hodia aj recumbenty. Ide o stroje kombinujúce posilňovanie brucha spolu so svalstvom dolných končatín. Vďaka tomu, že počas tréningu na recumbente sedíte, je tento stroj vhodný prakticky pre všetky váhové aj vekové kategórie. Ak k tomu pripočítame možnosť horizontálneho nastavenia sedadla, ide o univerzálne zariadenie.

V tejto kategórii dávame do pozornosti magnetický recumbent HMS. Jedná sa o novinku na trhu, ktorá patrí do vyššej triedy a disponuje moderným typom odporu, čiže magnetickým odporom. Vďaka tomu je posilňovanie a cvičenie mimoriadne efektívne. Recumbent obsahuje aj počítač, má nosnosť až do 120 kg a ak ho budete chcieť prenášať, pomôžu vám kolieska.

 

Posilňovacia veža na komplexné cvičenie

Ak chcete posilňovať nielen brušné svalstvo, ale aj iné svalové partie a nechcete mať doma príliš veľa náradia či zariadení, odporúčame multifunkčné posilňovacie veže. Ide o zariadenie známe najmä z profesionálnych posilňovní, no na trhu sú už aj modely určené pre domáce fitko.

Zaujímavá je napríklad táto multifunkčná posilňovacia veža ProfiGym, ktorá ponúka možnosť precvičovania brušného svalstva pomocou sťahovania lana, ale napríklad aj funkciu hrazdy, bradiel či steppera. Na veži je možné vykonávať celkovo až 100 cvikov a súčasne s bruchom môžete posilňovať napríklad aj chrbát.

Ak hľadáte ešte lepší posilňovač brušných svalov, špičkou vo svojom obore sú posilňovacie veže Body Solid. Ide o značku, ktorá ponúka kvalitu bez kompromisov a to tak z pohľadu materiálov a konštrukcie, ako aj z pohľadu možností na cvičenie.

 

Vyberte si z ponuky strojov na posilovanie brucha!

Vibromasážny pás inSPORTline Rexabelt

Vibromasážny pás inSPORTline Rexabelt

tlačidlo

Posilňovač brušných svalov – Hydraulicline CAB1000

Posilňovač brušných svalov - Hydraulicline CAB1000

tlačidlo

Multifunkčná hrazda inSPORTline Power Tower PT80

tlačidlo

Recumbent magnetický HMS R 9259 horizontální

tlačidlo

BODY SOLID S2ABB-3 AB A BACK MACHINE – STROJ NA CHRBÁT A BRUCHO 105 KG

BODY SOLID S2ABB-3 AB A BACK MACHINE - STROJ NA CHRBÁT A BRUCHO 105 KG

tlačidlo

Posilňovacie koliesko, obruč, hrazda a ďalšie zariadenia

Nielen posilňovacie veže alebo špeciálne posilňovače brušných svalov, aj omnoho jednoduchšie zariadenia vám môžu pomôcť s formovaním brucha a jeho svalov. Niekedy sa hovorí, že v jednoduchosti je krása a práve s týmto heslom budeme teraz pracovať najviac.

Pre efektívne posilňovanie a tréning odporúčame ako posilňovač brušných svalov:

  • posilňovacie kolieska – ide o skvelý doplnok na posilnenie brucha, hrudníka, chrbtice aj ramien, ktorý sa využíva aj pri rehabilitačných a korekčných cvičeniach a je možné s ním cvičiť v ľahu, sede aj postojačky
  • švihadlá – na prvý pohľad jednoduché zariadenia, ktoré používajú deti v škôlke, ale nenechajte sa oklamať, ich účinok na brušné svalstvo je mimoriadny; navyše, tie moderné už obsahujú aj počítadlo, takže vaše cvičenie môže byť veľmi presné
  • obruče – to isté, čo platí pre švihadlá, platí aj pre obruče, ktoré ale svalstvo brucha nielen posilňujú, ale predovšetkým formujú a pomáhajú aj na chudnutie tým, že odbúravajú prebytočný tuk z týchto citlivých partií
  • na posilňovanie brušného svalstva s vlastnou váhou sú veľmi dobré aj závesné posilňovacie systémy alebo multifunkčné hrazdy, kde formujete nielen prednú, ale aj zadnú časť hornej polovice tela

 

Kde nakupovať? Dajte na skúsenosti iných

Posilňovače brušného svalstva a aj ďalšie športové náradie a zariadenia ponúkajú predovšetkým špecializované predajne. V nich možno nájsť pomerne široký sortiment a aj viacero značiek kvalitného fitness vybavenia pre domácu posilňovňu. My odporúčame zamerať sa na tie internetové obchody, ktoré už majú známu značku.

Na našom trhu sú v tejto oblasti špičkou najmä dva a to Insportline.sk a Fitness-store.sk. Alternatívou môže byť aj väčší všeobecný eshop, napríklad Hej.sk. V prípade týchto eshopov získate veľký výber, výhodné ceny a najmä kvalitný zákaznícky servis.

hej sk
 
Chcete mať vypracované brucho? Posilňovač brušných svalov vám pomôže dosiahnuť cieľ
5 (100%) 16 hlasov