Vyberte stranu

Detský úsmev je akýsi malý zázrak, pretože má nákazlivý charakter, a to dokonca aj v prípade, že naša nálada práve nie je najlepšia. My dospeláci sa zase môžeme postarať o to, aby bol jeho prísun pravidelnejší. Jednou z možností je kúpa detskej hojdačky, a to nielen do záhrady, ale aj do interiéru.

Relaxovať s deťmi môžete i vy. Zatiaľ čo si budete vychutnávať šálku voňavej kávy alebo osviežujúci nápoj, drobci i väčšie ratolesti sa vo vašej prítomnosti a v bezpečí budú venovať hojdaniu. Stačí správne prispôsobiť hojdačku konkrétnemu veku dieťaťa.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Kokiskashop, Bonami, 4home ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Detské závesné hojdačky pre rôzne vekové kategórie

Ak vyberáte hojdačku pre deti, ktoré by najradšej lámali rekordy v hojdaní, myslite na to, že táto činnosť si vyžaduje nájsť optimálne miesto aj z hľadiska bezpečnosti. Nemusíme ani spomínať, ako zle môže dopadnúť podcenenie tohto faktoru, že?

V prvom rade treba nájsť dostatok priestoru navôkol. Okrem pevnej a precízne uchytenej konštrukcii, ktorá je samozrejmosťou, sa taktiež hlási o slovo ochrana voči prípadnému pádu a práve preto je dostatok miesta nevyhnutnou podmienkou.

Ak ide o detské hojdačky inštalované v záhrade, podklad môže tvoriť napríklad piesok, no existujú aj špeciálne ochranné rohože, ktoré tlmia neželané zoskočenie. V byte sa rovnako odporúča použitie mäkkých podložiek, no pravdou je, že kvôli veľkostnému obmedzeniu izieb nie sú nutné, keďže na akrobacie nie je dostatok miesta.

 

Vyberte si z ponuky!

HOJDAČKA LIFETIME 151110 LIETADLO

tlačidlo

Sivá hojdačka Softline Me & U

tlačidlo

Závesné kreslo s podložkou na nohy, červená

tlačidlo

SADA 3 V 1, DETSKÁ (SEDADLO, KRUHY, HRAZDA)

SADA 3 V 1, DETSKÁ (SEDADLO, KRUHY, HRAZDA)

tlačidlo

Detské hojdačky do izby majú originálne podoby

I keď detské hojdačky boli a sú predovšetkým symbolom detských ihrísk a zábavných parkov, uplatnenie nájdu tiež v interiéri. Ak to konštrukcia stropu a rozmery miestnosti dovoľujú, detská izba sa neulakomí ani na štandardné druhy hojdačiek, ktoré si bežne nachádzajú cestu v záhrade.

Modern zariadenie detskej izby sa však orientuje skôr na hojdačky v podobe závesných kresiel a sietí. Vyrábané sú i špeciálne látkové modely, ktoré majú v spodnej časti mäkkú, no pevnú sedákovú výplň. Tá umožní pohodlné sedenie i hojdanie zároveň. Vzhľadovo pripomína malý stan.

 

detské hojdačky

Detské hojdačky pre bábätká sú dôkazom toho, že hojdanie upokojuje

Upokojiť, zabaviť aj uspať. To všetko dokážu detské hojdačky. Modely určené pre bábätká majú vo väčšine prípadov i zvukové efekty a rôzne melódie ako základnú súčasť konštrukcie. Stačí vložiť baterky a deti si môžu užívať hojdanie v maximálnom pohodlí a s príjemnou hudbou, ktorá sa postará o ich utíšenie.

Ak rozmýšľate nad tzv. interaktívnou hojdačkou, budete si musieť pripraviť väčší finančný obnos. Bábätku zaistí hojdanie tichý a plynulý mechanizmus, ktorý disponuje i nastavením smerov a rôznych stupňov rýchlosti. Upokojujúce zvuky sú samozrejmosťou, rovnako ako závesné hračky, polohovateľné operadlo a bezpečnostné pásy brániace vykĺznutiu.

Ak pomerne často cestujete, pravdepodobne bude dobrou voľbou kúpa detskej hojdačky, ktorá umožňuje jednoduché rozloženie konštrukcie. Nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek hojdací typ, pozornosť obráťte na maximálnu nosnosť. Keďže detičky rastú veľmi rýchlo, je dobré zvážiť, či sa oplatí i takáto krátkodobá investícia.

 

detské hojdačky

Detské hojdačky do záhrady v rôznych variantoch

Exteriér ponúka priestor pre detské hojdačky viacerých druhov. Medzi klasiku patria tzv. vahadlové hojdačky, ktoré si však vyžadujú minimálne dvoch používateľov. Ich výber teda zvážte skôr v prípade, keď vaše dieťa nie je jedináčik alebo ak ste pravidelným hostiteľom jeho kamarátov.

Ďalšiu kategóriu predstavujú reťazové alebo špagátové hojdačky, ktoré sú zavesené na stabilnej konštrukcii z dreva alebo kovu. Šikovné ruky domáceho majstra však zvládnu vyrobiť aj alternatívne spôsoby uchytenia, napríklad na konári stromu a podobne. Tu si však určite dajte záležať na pevnosti a bezpečnosti, ktoré musia byť na prvom mieste.

Za zmienku stoja tiež pružinové hojdačky, ktoré lákajú najmä kvôli zaujímavému vzhľadu pripomínajúcemu zvieratká či rozprávkové postavičky. Určené sú zvyčajne pre deti do osem rokov. Pre väčších nadšencov húpania sú vo vonkajšom prostredí vhodné i hojdačky z pneumatík, ktoré síce kutila na chvíľu zamestnajú, ale deti budú baviť dlhodobo.

 

detské hojdačky

Detské hojdačky z dreva verzus plastové detské hojdačky

Rozhodujúcich faktorov ohľadom uvedených materiálov môže byť niekoľko. Drevo predstavuje overenú kvalitu. V exteriéri si však vyžaduje špeciálne nátery, aby dokázalo odolávať nepriaznivému počasiu. Taktiež je nutné poriadne skontrolovať jeho spracovanie, keďže zadretá trieska určite nie je príjemná záležitosť.

Výhodou dreva je, že znesie i väčšiu hmotnosť. Plast je pri hojdaní väčších detí obmedzený nosnosťou. Nevyžaduje si však žiadnu údržbu a taktiež je ľahko prenosný. Prenosná hojdačka z plastu je, samozrejme, praktickejšia ako tá drevená. V každom prípade zábavu prinesú obe.

Kovové hojdačky sú i kombináciou ďalších materiálových zložiek, keďže samotný kov je pre deti nepohodlný a tiež studený. Konštrukcia je ale stabilná, kvalitná a odolná voči korózii, čo jej zaručuje obľúbenosť najmä vonku. Výber materiálu pre detské hojdačky je teda čisto otázkou vkusu a aktuálnych požiadaviek vzhľadom k veku dieťaťa.

 

Vyberte si z ponuky!

HOJDAČKA LIFETIME 151110 LIETADLO

tlačidlo

Sivá hojdačka Softline Me & U

tlačidlo

Závesné kreslo s podložkou na nohy, červená

tlačidlo

SADA 3 V 1, DETSKÁ (SEDADLO, KRUHY, HRAZDA)

SADA 3 V 1, DETSKÁ (SEDADLO, KRUHY, HRAZDA)

tlačidlo

Kde najlepšie nakúpiť?

V rodinnom dome so záhradou by detská hojdačka určite nemala chýbať. Dievčatko či chlapček, o hojdaciu zábavu nemusia byť ochudobnení ani v interiéri. Netreba sa báť o dostatočnú bezpečnosť, pretože jednotlivé produkty v rámci danej kategórie majú vymedzené vekové rozhranie, a tak si na svoje prídu bábätká i väčšie zlatíčka.

Nahliadnite do overených eshopov Kokiskashop.sk, 4home.sk alebo Bonami.sk a rozžiarte detské očká takou jednoduchou činnosťou, akou je hojdanie. Či už hľadáte modely určené skôr na upokojovanie alebo je predmetom kúpy produkt na vyšantenie vašich ratolestí, použite filter a z pohodlia domova sa rýchlejšie rozhodnite pre ten správny kúsok.

kokiskashop
bonami
Detské hojdačky nájdu uplatnenie v exteriéri aj interiéri. Poradíme vám, ako si vybrať tú najlepšiu!
4.9 (97.14%) 7 hlasov