Vyberte stranu

Leg press patrí medzi najznámejšie posilňovače nôh a je mimoriadne populárny aj rozšírený vo väčšine fitness centier a posilňovní. Dôvodom je, že ide o jednoduchý, no zároveň účinný stroj na komplexné precvičenie nôh a to aj pre ľudí, korí majú problém napríklad s chrbticou alebo nemôžu príliš namáhať kĺby.

Ak premýšľate o tom, že by ste si leg press zaobstarali aj do domáceho fitness centra, určite vás v tejto myšlienke podporíme. Otázkou však zostáva, či staviť na samostatné zariadenie alebo či si vybrať leg press ako súčasť multifunkčnej veže.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Insportline.sk, Hej.sk, Fitness-store.skponúkajú  domáce zariadenia za výhodnú cenu.

Viac Informácii

Leg press ako efektívny stroj na nohy

Ako samostatný stroj je leg press veľmi populárny tak pre mužov, ako aj pre ženy. V žiadnej domácej posilňovni by nemal chýbať kvalitný leg press stroj poskytujúci efektívne cvičenie pre stehenné svaly aj lýtka. Viaceré modely spájajú v sebe dokonca dva stroje v jednom a okrem bežného leg press cvičenia umožňujú precvičovať aj drepy.

Jednou z najlepších značiek v tejto oblasti je Body Solid, napríklad s týmto modelom leg press zariadenia. Systém kladiek je dotiahnutý do dokonalosti a tak poskytuje rovnomerné rozdelenie váhy pri výtlaku bez ohľadu na vašu postavu. Záťaž tvoria olympijské kotúče a zariadenie sa hodí tak pre bežné využitie na doma, ako aj pre vyššiu záťaž.

Veľmi zaujímavým je aj tento vertikálny leg press značky Powerline. Vďaka nezvyčajnej konštrukcii a polohe pri cvičení je cvičenie nenáročné na chrbticu, kĺby a súčasne aj boky, pričom stroj ponúka až tri rôzne pozície spúšťania. Extra široká a protišmyková opierka veľmi efektívne zafixuje nohy bez ohľadu na vašu postavu.

 

Vyberte si z ponuky leg-pressov!

Marbo Sport MS-U106

Marbo Sport MS-U106

tlačidlo

Prídavné zariadenie Body-Solid Leg press FLP – k veži Fusion

Prídavné zariadenie Body-Solid Leg press FLP - k veži Fusion

tlačidlo

Posilňovacia veža Master Zeus SET

Posilňovacia veža Master Zeus SET

tlačidlo

Posilňovacia veža Master Apollón SET

tlačidlo

VERTIKÁLNY LEG PRESS POWERLINE PVLP156X

 

VERTIKÁLNY LEG PRESS POWERLINE PVLP156X

tlačidlo

Leg press ako súčasť multifunkčnej veže

Okrem samostatného leg press zariadenia je možné nájsť aj ako prídavný adaptér a príslušenstvo k existujúcim zariadeniam, najčastejšie multifunkčným posilňovacím vežiam. Tie umožňujú intenzívny výcvik celého tela s veľkou variabilitou cvikov.

Zaujímavým je napríklad toto prídavné zariadenie určené k špeciálnym vežiam značky Body Solid. Ide o leg press slúžiaci pre efektívne posilňovanie stehien a lýtok kombinujúce úsporné priestorové nároky so širokým rozsahom nastavenia. To, že ide o naozaj kvalitný stroj, dokazuje aj špeciálne DuraFirm sedadlo s operadlom pre maximálne pohodlie a ergonómiu.

Pri multifunkčných vežiach si ale treba uvedomiť, že už aj tak priestorov veľké zariadenie si bude vyžadovať taký typ príslušenstva či adaptéru, ktorý ešte viac rozšíri aktuálnu veľkosť veže. Nemusí to platiť vždy, ale rozhodne ide o kritérium, na ktoré treba pamätať.

 

sada činiek

Na lýtka, predkopávanie aj zakopávanie

Okrem klasických leg press strojov je možné kúpiť aj špeciálne verzie určené pre posilňovanie a formovanie špeciálnych častí dolných partií. Na lýtka je určený napríklad tento posilňovací stroj značky Body Solid, ktorý má platformu na nohy s 20 stupňovým sklonom. Vďaka tomu veľmi účinne precvičíte najmä štvorhlavý sval a sedací sval.

Ak si chcete precvičiť zakopávanie, je tu k dispozícii Pro Clubline Leg Curl stroj, tiež od značky Body Solid. Jeho využitie je možné aj v domácich podmienkach a ako záťaž slúžia olympijské kotúče. Vďaka nezávislému ramenu je precvičenie zakopávania ešte efektívnejšie.

Zaujímavou možnosťou je aj posilňovacia lavica na predkopávanie Body Solid. Nastaviteľný adaptér má možnosť voľby dĺžky od 33 do 43 centimetrov a pre pohodlnejšie cvičenie je lavica vybavená nadrozmernými penovými valčekmi. Odolná konštrukcia zabezpečuje stabilitu, stroj je plne nastaviteľný pre každého užívateľa.

 

posilnovacie veze

Čo zvážiť pri kúpe a podľa čoho sa orientovať

Ak sa rozhodnete pre kúpu leg press stroja, mali by ste sa pozerať napríklad aj na značku. Ak stavíte napríklad na Body Craft, Body Solid, Steelflex či Powerline, s najväčšou pravdepodobnosťou nenatrafíte na nekvalitné zariadenie, ktorého kúpu by ste neskôr ľutovali.

Pre istotu však okrem značky sledujte aj:

  • ergonómiu sedačky a operadla, ktoré by mali byť dostatočne široké pre každú postavu
  • kvalitu prevedenia od materiálov až po drobné komponenty, napríklad bezpečnostné a uzamykateľné poistky
  • aké ložiská sú použité v leg press stroji a či majú tesnenia vo všetkých otočných kĺboch
  • ak je chrbtová podložka penová, dôležité je, aby bola dostatočne tuhá
  • plusom je, ak je možné leg press stroj čo najrozmanitejšie nastaviť, najmä ak ide o zadnú podperu alebo
  • samozrejmosťou by mala byť dostatočná nosnosť pre naloženie extra ťažkých váh

 

posilnovacia lavica

Cviky, na ktoré slúži leg press

Slúži v prvom rade na posilňovanie dolnej časti svalstva. Najefektívnejšie sa dajú precvičovať svaly stehien a lýtok, vďaka čomu sa toto profesionálne zariadenie nazýva aj najlepším posilňovačom týchto svalových partií. V princípe je najčastejším cvikom drep a výpony, avšak bez namáhania kĺbov.

Okrem drepov klasických drepov je možné vykonávať aj rôzne príťahy a tlaky, na špeciálnych strojoch je možné cvičiť aj zakopávanie a predkopávanie, vertikálny stroj umožňuje cvičiť nielen klasický leg press cvik, ale aj tzv. calf press. My musíme dodať, že všetky tieto cviky sú šetrné k chrbtici a kĺbom, čo je najväčšia výhoda používania stroja.

 

 

Vyberte si z ponuky leg-pressov!

Marbo Sport MS-U106

Marbo Sport MS-U106

tlačidlo

Prídavné zariadenie Body-Solid Leg press FLP – k veži Fusion

Prídavné zariadenie Body-Solid Leg press FLP - k veži Fusion

tlačidlo

Posilňovacia veža Master Zeus SET

Posilňovacia veža Master Zeus SET

tlačidlo

Posilňovacia veža Master Apollón SET

tlačidlo

VERTIKÁLNY LEG PRESS POWERLINE PVLP156X

 

VERTIKÁLNY LEG PRESS POWERLINE PVLP156X

tlačidlo

 

Hľadáte dobrú cenu? Zabudnite na bazár, riešením je predaj cez internet

Kde sa dá kúpiť leg press alebo multifunkčná veža, ktorá ho obsahuje? Bez okolkov vám hneď poradíme, že najlepšie spravíte, ak sa obrátite na eshopy. Kamenné predajne a špecializované športové obchody už dávno neponúkajú tak široký a kvalitný výber, ako možno nájsť v niektorých internetových obchodoch.

Pochopiteľne, nie všade získate aj kvalitné zákaznícke služby. Ak sa rozhodnete pre kúpu online, odporúčame overené eshopy, napríklad špecializované Insportline.skFitness-store.sk, prípadne známy obchod Hej.sk. Tu nájdete nielen super ceny a veľký výber, ale aj spoľahlivý servis pre zákazníkov. Ten by mal byť pri kúpe cez internet na prvom mieste.

hej sk
 
Leg press je skvelý stroj na cviky zamerané na nohy. Tu sú dôvody, prečo by ste ho mali mať doma aj vy
Ohodnoťte tento príspevok.