Vyberte stranu

Usadenie návštevy, vytúžený relax, spoločenský rozhovor, príležitostné sedenie či výhradne dekoračná funkcia? Pred tým, než sa rozhodnete vybrať konkrétny typ kresla, mali by ste poznať jeho primárny účel.

Pozornosti by však nemal uniknúť ani jeho materiál a anatomický tvar pre maximálne pohodlie. Ibaže by ste vsádzali čisto na dizajn a oživenie a doplnenie interiéru, môže to byť skvelý doplnok k vašej sedačke. V opačnom prípade myslite nielen na to, ako sa vám v kresle sedí, ale tiež na to, ako sa z neho vstáva

kresla

Najlepšie kreslá

Predponu naj majú jednoznačne tie kreslá, ktoré poskytujú maximálny možný komfort a ideálne aj so štipkou elegancie. Masážne kreslá sú vhodným adeptom na jeho obhájenie. Odpočinok formou simulovanej masáže si jednoducho zamilujete.

Intenzita a samotná dĺžka masírovania je nastaviteľná. Nevýhodou môže byť hlučnosť niektorých typov, ako aj uvádzaná nosnosť. Neriaďte sa heslom, čím drahšie, tým zaručená spokojnosť. Oplatí sa ohľadom uvedených znakov informovať. Predídete tak prípadnému sklamaniu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Kondela.skMoebelix.sk Môjnábytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Výber najlepších kresiel

Hojdacie kreslá nepatria len na chatu

Vznikli už v 18. storočí a pravdepodobne si ich pamätáte ako súčasť obývacích izieb starých mám. Ako to už býva, aj ony striedavo stúpali a klesali na rebríčku obľúbenosti spomedzi sedacieho nábytku. Ak ich v súčasnosti zakomponujete do vášho interiéru, urobíte len dobre.

Informovať sa pri kúpe na kvalitu, bezpečnosť, nosnosť a, ako inak, pohodlnosť, sa určite oplatí. Hojdacie kreslá vyrábané v minulosti vydržali aj niekoľko desiatok rokov, a to bez väčších viditeľných známok používania. Dnes to nie je výnimkou, avšak často sa preferuje skôr dizajnová stránka nábytku.

Ak by ste aj vy privítali hojdanie, napríklad pri večernom sledovaní televízie, nájdete určite zaujímavé kúsky do vášho interiéru. Predstavy o typicky „chalupovských“ kreslách môžete vymeniť za nové a moderné, ktoré tak bez problémov zladíte so zariadením v miestnosti.

hojdacie kreslá

Relaxačné kreslá pre pravé pohodlie

Poznáte to. Ťažký deň, únava a stres vás akosi neobchádzajú a vy sa už nemôžete dočkať, kedy si v pohodlí domova oddýchnete. Mať svoj relaxačný kútik veru nie je na škodu. Komfortné sedenie vám doprajú kreslá, ktoré vďaka funkcii polohovania nechajú oddýchnuť chrbticu aj nohy.

Aj funkcia masáže môže byť súčasťou nastavenia. Ak však túžite po takejto oáze oddychu, počítajte s tým, že lacné kreslá v rámci danej kategórie budete hľadať ťažko. Určitou alternatívou môže byť taburet, ktorý sa dokonca niekedy predáva aj ako ich súčasť.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Kondela.skMoebelix.sk Môjnábytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Kancelárske kreslá šetria vaše zdravie

Pri sedavom zamestnaní zdravie netreba podceňovať. Ľudia, ktorí strávia za počítačom viac ako päť hodín denne vedia o čom je reč. Bolesti chrbtice či stuhnutý krk sú často sprievodné javy. Predísť im môžete kúpou kvalitného kancelárskeho kresla.

Základom je ergonómia. Čím viac nastavení, tým lepšie. Polohovanie, nastaviteľná výška, opierka hlavy, podrúčky a kvalitná výplň sedáka sú v tomto prípade alfou a omegou. Stabilita a mobilita sú ďalšie cenné vlastnosti. Päťramenná konštrukcia a kolieska sú pre ne dobrým základom.

Závesné kreslá

Nudný interiér určite nebude mať, ak siahnete po trendových závesných kreslách. V podstate ide o „vynovené“ hojdanie, ktoré má štýl. Tento typ sedenia pritom môžete využiť nielen v obývačke či detskej izbe, ale tiež v exteriéri. Tam sa tešia obľube najmä na terasách alebo pri bazénoch.

Spôsob zavesenia sa môže líšiť. Vybrať si môžete uchytenie do stropu alebo tzv. stojanovú verziu. Obe disponujú vysokou nosnosťou, no pri stropnom zavesení je nutné zvážiť jeho pevnosť. Sadrokartón určite nebude najvhodnejším riešením. Výhodou je nepochybne zaujímavý dizajn a zariadenie bytu s originálnym výsledkom.

Krémové závesné kreslo

Solitérne kreslá si nadšenci dizajnu zamilujú

Všetko spolu dokonale ladí. Farby, materiály, štýl. Aj vás táto predstava nudí? Mnohí na nej lipnú, no niektorí sú odvážnejší. Zadovážiť si imidžové kreslo je pritom také jednoduché, no najmä atraktívne. Výber zvládnu aj tí, ktorí sa experimentovania boja.

Solitér je typ nábytku, ktorý sa svojím celkovým vzhľadom výrazne líši od zvyšného zariadenia interiéru. Najčastejšie je to farebným prevedením, ale rozhoduje tiež tvar a celkové dizajnové ponímanie. Toto je presne prípad, kedy dominuje estetickosť pred praktickosťou, aj keď, samozrejme, to nemusí vždy platiť.

Cieľom solitérnych kresiel je predovšetkým zaujať a „vytŕčať z davu“. Máte sedaciu súpravu v neutrálnych farbách? Doplňte ju kontrastným sedením. Výrobcovia vám ponúknu aj tzv. ikonické kúsky, ktoré sú veľmi dobre známe nielen v rámci škandinávskych krajín.

Petrolejovomodré kreslo

Lacné kreslá cena neodradí

Farba a tvar zaujmú na prvý pohľad. No ešte nemusia byť rozhodujúcim faktorom výberu. Zvíťazí dizajn, pohodlie alebo cena? Individuálne požiadavky súvisia s už spomínaným účelom sedenia. Plastové kreslá asi nebudú ideálnou voľbou na každodennú relaxáciu pri TV. Splnia však „wow efekt“ aj pri opakovanom vstupe do miestnosti.

Pocit pohodlia vníma každý inak, rovnako tak vkus je záležitosťou jednotlivca. Výrobcovia, samozrejme, na tento fakt myslia a preto ponúkajú široký sortiment tohto nábytku na sedenie. Obľube sa tešia aj tzv. kreslá ušiak, ktoré vďaka svojej vysokej opierke chrbta a „bočných strán“ ponúknu ideálne miesto pre čitateľský kútik.

 

Výber najlepších kresiel

Kde nájsť štýlové kúsky?

Veľký výber vás nepochybne poteší. Čo sa týka ceny, tam už sme s výrokmi o istote opatrnejší. Pravdou totiž je, že cena niektorých dizajnových kresiel sa šplhá pekne vysoko. Pre porovnanie – pohovka v izbe by vás neminula. Ak túžite po jedinečnosti, nezúfajte. Výrobcovia poskytujú aj kreslá vzhľadovo pripomínajúce tie ikonické, no oveľa lacnejšie.

Kreslá neberte len ako doplnok, môžu byť dominantou vášho bytu aj domu
5 (100%) 3 hlasov