Vyberte stranu

Pozdvihnite interiér obývacej izby prostredníctvom tej správnej sedacej súpravy. Lenže ktorá to je? Bohatý výber rôznych tvarov, veľkostí, materiálov, ale aj funkcií spôsobuje, že zákazník sa vo svete sedačiek často stráca.

Rohové sedačky predstavujú najmä v súčasnosti najobľúbenejší typ sedenia v obývačke. Hodia sa totiž do veľkých aj malých priestorov, ku stene aj do centra miestnosti. Navyše môžu poskytnúť pohodlné dvojlôžko, ktoré oceníte v prípade častých návštev.

Rohová sedačka Pinea

Rohové sedacie súpravy

Aj vy chcete pohodlne sedieť v náruči kvalitnej sedačky? Musíte ju najskôr nájsť. Logické, no ktoré faktory podmieňujú jej správny výber? Predtým, než sa pustíte do samotnej kúpy je vedieť niekoľko užitočných informácií.

Na veľkosti záleží, a to hneď dvakrát. Dispozičné riešenie často ohraničuje možnosti výberu, rovnako tak rozmery potenciálneho nábytku na sedenie. Preto platí staré známe „dvakrát meraj, raz rež“. Iba ak by ste sa rozhodli pre výrobu na mieru.

Rohové sedačky predajcovia ponúkajú v rôznorodých veľkostiach, ktoré sa často dajú prispôsobiť tzv. modulovými komponentmi. Tie majú odlišnú dĺžku, a tak sa môžete rozhodnúť pre klasické ukončenie sedačky s podrúčkami alebo pre pohodlnejšie verziu otomana.

 

Výber najlepších rohových sedačiek

Ergonomické?

Ergonómia je v podstate vytvorenie súladu medzi technickým riešením, funkciou výrobku a jeho následné prispôsobenie sa potrebám človeka. V tomto prípade ide konkrétne o prispôsobenie sa sedačky telu, najmä chrbtici, tak, aby prípadné zdĺhavé vysedávanie pri televízii nemalo nežiaduce následky.

V praxi to znamená, že sedacia súprava by nemala zvierať 90º uhol medzi operadlom a sedákom. Ani príliš nízko umiestnená plocha na sedenie nie je dobrou voľbou. Znamená totiž nepraktické vstávanie a kĺby v pohotovosti. Rovnako platí, že čím vyššia opierka, tým komfortnejšie sa na sedačke cítite. Možnosť oprieť si hlavu oceníte viac ako si myslíte.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! BonamiNový nábytokMasiv24 a Temponabytok ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Rohové sedačky s úložným priestorom

Už sme spomenuli, že rohová sedacia súprava spravidla vyhovuje veľkým domom či menším bytom. Je však pravdou, že nedostatočné množstvo metrov štvorcových si vyžaduje špeciálne riešenia. Jedným z nich môžu byť aj alternatívne úložné priestory, ktoré môže ponúknuť práve tento druh nábytku.

Väčšinou sú šikovne skryté v ich ľavej alebo pravej časti, pričom manipulácia pri nadvihnutí dlhého sedáka nie je náročnou záležitosťou. Dômyselné mechanizmy sa postarajú o to, aby vami vynaložené úsilie na ukrytie perín či akýchkoľvek vecí spĺňalo podmienky funkčnosti.

TEMPO KONDELA TONIKS L/P

Rozkladacie alebo fixné?

Ak ste sa rozhodli pre kúpu novej sedacej súpravy a čo sa týka tvaru už máte jasno, nastáva vyriešiť dilemu medzi možnosťou rozloženia a fixným sedením. Mnohí totiž ocenia vytvorenie ďalších dvoch lôžok na spanie. Niektorí ich dokonca využívajú nielen príležitostne, ale ako náhradu postele.

V tomto prípade je však nutnosťou podrobne sa informovať o tom, či je konkrétny typ rohovej sedačky vhodným adeptom na takéto používanie. To závisí od materiálu konštrukcie, podsedákov a samotnej výplne. Iste viete, že matrac sa vo veľkej miere podieľa na zdravom spánku…

Ak si to priamo vy a vaše zariadenie bytu nevyžaduje, odporúčame možnosť rozloženia vynechať. Oplatí sa radšej vsadiť na nábytok na sedenie, ktorý má v mieste, kde by sa inak ukrývala rozkladacia časť, znásobenú a zhutnenú výplň. Takéto riešenie je zárukou trvácnosti, a teda dlhšej životnosti.

sedacia súprava magna

Lacné rohové sedačky verzus najlacnejšie rohové sedačky

Nie každý má finančné možnosti na kúpu luxusnej rohovej sedačky. Keď obývačka zíva prázdnotou a sedacia súprava je posledným kúskom skladačky na jej zariadenie, často nezostáva nič iné, ako si zadovážiť lacné sedenie. Nie vždy ide o nekvalitné druhy nábytku, no bohužiaľ je to pomerne bežným javom.

Rohové sedačky predsa len vyžadujú viac materiálu na použitie čalúnenia a výplne, ako aj na pevnosť a stabilitu konštrukcie. Keďže sa skladá s viacerých dielov, obozretnosť je na mieste. Tie najlacnejšie sedačky vám určite neponúknu potrebnú kvalitu, pretože kvôli lákavej cene museli výrobcovia ušetriť na niektorom z uvedených artiklov.

 

Rohová sedacia súprava Tempo Kondela VIPER

 

Atraktívny dizajn rohového sedenia

Poťahové látky patria nielen do kategórie kvality, ale tiež estetiky. Sú tým, čo predáva na prvý pohľad. Je zrejmé, že sedačku vyberáte podľa toho, ktorá vás zaujme a až potom riešite otázku materiálov, výplne a podobne. Aj keď sa odporúča práve opačný postup, svoje opodstatnenie má hlavne pri sedacích súpravách na mieru.

Čalúnené textílie či koža nemusia vašu pozornosť pritiahnuť len pestrými farbami či vzormi. Trendom je jednoduchosť a rafinovanosť. Tá spočíva v kombinovaní jednotlivých druhov poťahov. Tie sa nemixujú v kontrastných odtieňoch, ale tón v tóne.

Elegantne pôsobí aj rovnaký farebný výber, no rozdielny druh látky. Jej štruktúra inak vynikne na sedákoch a operadle, inak na bočných stenách sedačky. Zdanlivo jednotné čalúnenie je očarujúce presne kvôli takýmto menej nápadným detailom.

 

Výber najlepších rohových sedačiek

Nižšia cena? Hľadajte rohové sedačky akcia alebo rohové sedačky výpredaj

Podozrivo nízka cena je pri kúpe akýmsi varovaním. Nižšia suma však môže znamenať akciu alebo výpredaj inak kvalitných druhov nábytku. Aj rohové sedačky sú podobným príkladom. Móda a trendy určujú dizajnové smerovanie, vplyvom ktorého ponúknu výrobcovia zlacnenie.

Jeho účelom je nahradenie existujúcich sedacích súprav novšími kúskami. Zaujímavé a atraktívne rohové sedenie nájdete aj online. Prostredníctvom eshopov My interier, Asko nábytok či Bonami si z pohodlia domova vyberiete ten správny kúsok do vašej obývačky.

Núdza o klasiku ani aktuálnosť nebude. No v oboch prípadoch sa nezabudnite informovať o kvalite. Podrobný popis produktu vám určite bude nápomocný, no neváhajte a o jeho pravdivosti sa presvedčte aj emailom alebo telefonicky.

 

myinterier
asko nabytok logo
bonami
Rohové sedačky: kam sa hodia, akú sedačku vybrať a na čo si dať pozor
5 (100%) 3 hlasov