Vyberte stranu

Tí, ktorí milujú jazdu na bicykli vám iste budú tvrdiť, že cyklistike v prírode sa nič nevyrovná. A majú pravdu. No počas upršaných či zimných dní má takýto exteriérový tréning zvyčajne červenú a športovci sú nútení hľadať rôzne alternatívy. Nie každý má rád priestory posilňovne alebo fitcentra. Vtedy sa hlásia o slovo domáce trenažéry.

Spinningový bicykel, často nazývaný tiež cyklotrenažér, je v podstate kvalitnou náhradou za intenzívny tréning vo vonkajšom prostredí. Ide o simulátor jazdy, ktorý poskytne športovcom udržiavanie kondície aj mimo sezóny. Využiť ho však môžete tiež na kondičné spaľovanie tukov.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Insportline.sk, Hej.sk, Fitness-store.skponúkajú  domáce zariadenia za výhodnú cenu.

Viac Informácii

Aký je rozdiel medzi spinningovým bicyklom a rotopedom?

Hlavný rozdiel spočíva v tom, že spinningový bicykel je bez voľnobehu. Pre lepšie pochopenie o tom, čo je voľnobeh uvedieme príklad s klasickým bicyklom, ktorý sa bežne nachádza v domácnosti. Ak na ňom prestanete šliapať do pedálov, tie sa zastavia, no kolesá sa budú točiť ďalej.

U spinningového trenažéra teda voľnobeh absentuje a prevod funguje na princípe zotrvačníka. Ďalšou odlišnosťou je poloha chrbtice, ktorá je pri cvičení na rotopede vzpriamenejšia. V neposlednom rade je však dôležitý najmä fakt, že rotoped nedokáže poskytnúť takú kvalitnú alternatívu bicyklovania ako cyklotrenažér.

 

Vyberte si z ponuky spinningových bicyklov!

Cyklotrenažér inSPORTline Kapara

 

tlačidlo

Cyklotrenažér inSPORTline Signa

Cyklotrenažér inSPORTline Signa

tlačidlo

Cyklotrenažér Spokey Spin čierny

tlačidlo

Cyklotrenažér HMS SW 8923, stříbrný

 

Cyklotrenažér HMS SW 8923, stříbrný

tlačidlo

CYKLOTRENAŽÉR SOLE FITNESS SB700 (2017)

CYKLOTRENAŽÉR SOLE FITNESS SB700 (2017)

tlačidlo

Ako vybrať bicykel na spinning?

Spinning je v podstate tréningový program určený na interiérovú cyklistiku, ktorú využívajú nielen vrcholoví športovci. Súvisí nielen so samotnou jazdou na bicykli, ale tiež so správnou technikou šliapania, dýchania, s regeneráciou a strečingom. Len tak sa totiž dostavia želané výsledky.

K tým je však potrebný najmä kvalitný spinningový bicykel:

  • vyberajte ho podľa toho, akej záťaži ho budete vystavovať a ako často
  • dôležitá je tiež jeho maximálna nosnosť a typ užívateľa – športovec, začiatočník
  • zamerajte sa na pohodlnosť sedáka
  • hmotnosť rotujúceho kolesa si zaslúži pozornosť – vyššia je vhodná pre intenzívnejší tréning
  • zvážte, či chcete využiť aj šliapanie v stoji – nie všetky cyklotrenažéry sú mu prispôsobené

 

spinning

Správne cvičenie na spinningovom bicykli – ako na to?

Ak si chcete udržať dobrú fyzickú kondíciu, prípadne sa do nej dostať, dôležité je správne skombinovať techniku cvičenia na cyklotrenažéri, no tiež stravovanie. Máme pre vás niekoľko tipov na dosiahnutie želaných výsledkov.

Ak je vaším cieľom zredukovanie hmotnosti, ideálne je cvičiť ráno, a to nalačno. Vtedy sú zásoby glykogénu najmenšie, a preto sa telo k zásobám tuku dostane rýchlejšie. Nie každý má však takúto možnosť. Vtedy odporúčame využívať spinningový bicykel dve až tri hodiny po jedle. Po cvičení netreba zabúdať na strečing. Je dôležitejší ako si mnohí myslia.

Váš tréning by mal trvať aspoň tridsať minút a jeho dĺžka by sa mala zmestiť do jednej hodiny. Stráženie tepovej frekvencie je nutnosťou, pretože pri jej vysokej hodnote už nedochádza k intenzívnemu spaľovaniu. Cvičeniu na spinningovom bicykli by ste mali venovať aspoň tri dni v týždni.

 

Vyberte si z ponuky spinningových bicyklov!

Cyklotrenažér inSPORTline Kapara

 

tlačidlo

Cyklotrenažér inSPORTline Signa

Cyklotrenažér inSPORTline Signa

tlačidlo

Cyklotrenažér Spokey Spin čierny

tlačidlo

Cyklotrenažér HMS SW 8923, stříbrný

 

Cyklotrenažér HMS SW 8923, stříbrný

tlačidlo

CYKLOTRENAŽÉR SOLE FITNESS SB700 (2017)

CYKLOTRENAŽÉR SOLE FITNESS SB700 (2017)

tlačidlo

Rozdiel medzi šliapaním na bicykli a počas spinningu

Aj jazda na bicykli môže mať veľa podôb. Tá v prírode ponúka navyše atraktívnu scenériu a väčšiu chuť do života. Spinningová v podstate predstavuje jej náhradu, no nejaké rozdiely, okrem interiérového a exteriérového prostredia, sa predsa len nájdu.

Záťažové koleso má spinningový bicykel priamo prepojený s prevodníkom. Tým je zabezpečený tzv. furtšľap. To znamená, že koleso rotuje aj po tom, aj keď prestaneme vyvíjať tlak na pedále. V tomto prípade reagujú svaly na tele rozdielne ako pri bicyklovaní vonku.

V skratke povedané, hamstring – zadná strana stehna – pracuje intenzívnejšie počas cvičenia na cyklotrenažérikvadriceps – predná strana stehna – je zaťažovaný viac pri šliapaní na bicykli. Pozor by si mali dať najmä ľudia so srdcovo-cievnymi ochoreniami. Pri spinningovom cvičení je vyvolaná vyššia srdcová frekvencia.

 

spinning

Na čo nezabudnúť pri výbere?

Správne nastavenie sedáka a riadidiel je základom. Technika šliapania nepochybne tiež. Ak ste sa však rozhodli cvičiť na spinningovom bicykli, majte na pamäti, že musíte prijímať približne o polovicu viac tekutín ako pri tréningu vonku. Pozor si dajte tiež na vydýchaný vzduch v miestnosti.

Berte ohľad aj na spôsob vykonávania záberovej sily do pedálov. Extrémne vychyľovanie nad bicyklom počas cvičenia na cyklotrenažéri môže mať nežiaduce výsledky. Pre efektívnejšie cvičenie pokojne siahnite po modeloch s pedálmi určenými na použitie cykloobuvi.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Insportline.sk, Hej.sk, Fitness-store.skponúkajú  domáce zariadenia za výhodnú cenu.

Viac Informácii

Pôžitok z jazdy na spinningovom bicykli spôsobia aj technologické vychytávky

Niektoré typy trenažérov je možné prepojiť s tabletom či mobilným telefónom prostredníctvom Bluetooth a príslušnej aplikácie. Za zmienku stojí napríklad iRunning+ alebo iConsole+. Cvičenie má tak úplne iný rozmer, keďže sa virtuálne dokážete ocitnúť na rôznych miestach vo svete.

Láka vás Miami? Chcete navštívte ulice Londýna? Nastavte si reálne trasy pomocou Google maps, užívajte si zábery z Google Street View, a to všetko s automatickým nastavením zmeny záťaže v závislosti od prevýšenia počas jazdy. Aj takýto pôžitok môžete dosiahnuť vo vašej obývačke.

 

spinning

Kde nakúpiť?

Ak vám chýba jazda na bicykli aj počas zimných mesiacov, siahnite po alternatíve v podobe spinningového bicykla. S týmto typom trenažéru si dokážete vytvoriť vlastný tréningový plán a prostredníctvom moderných aplikácií si môžete dopriať aj hodnovernú simuláciu konkrétnej trasy.

Nenechajte sa zlákať nízkou cenou niektorých predajcov. Väčšinou zvykne mať takýto produkt háčik v podobe kvality. Navštívte osvedčené eshopy Fitness-store.sk, Insportline.sk alebo Hej.sk a vyberte si trenažér na mieru vašim požiadavkám. Ak sa ešte stále neviete rozhodnúť medzi favoritmi, jednoducho si pozrite ich ponuku a porovnajte ceny.

hej sk
 
Spinningový bicykel poskytuje kvalitnú simuláciu jazdy v prírode priamo u vás doma
5 (99.38%) 32 hlasov