Vyberte stranu

Pre efektívne posilňovanie a cvičenie na princípe vibrácií slúžia vibračné plošiny, nazývané aj vibromasážne stroje. Ide o špeciálne plošiny, ktoré sú skvelým pomocníkom pri formovaní postavy, nakoľko vibrácie spôsobujú reflexívne sťahovanie svalov a tým aj intenzívnejšie precvičovanie, spevnenie a formovanie svalstva.

Vibračná plošina slúži pritom na precvičenie celého tela a tie najlepšie prístroje dokonca dokážu vypočítať na základe parametrov aj percentuálny obsah tuku. Aby však vibračná plošina splnila vo vašej domácnosti predstavy o efektívnom cvičení, treba vybrať ten správny model podľa niektorých dôležitých funkcií a parametrov.

Tip na produkt:

Vibromasážny pás inSPORTline Rexabelt

 • Overený predajca
 • Najžiadanejší insportline vybračný prístroj
 • Rýchle a efektívne formovanie postavy
 • Moderný dizajn

Prečo práve tento produkt?

Vibromasážny pás inSPORTline Rexabelt

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Vibračná plošina na chudnutie aj na cviky na brucho

Najmä pre ženy je vibračná plošina synonymom pre úspešné a efektívne chudnutie. Áno, čiastočne to môže byť pravda, ale to nie je vôbec jej primárny cieľ. Množstvo cvikov, ktoré sa dajú na vibračnej plošine vykonávať, je oveľa pestrejšie a prakticky sa dá povedať, že precvičíte všetky veľké svalové partie.

Môžete tu cvičiť cviky na lýtka, zadok, brucho, stehná, ramená aj ruky, dokonca sa tu dá aj relaxovať vo vzpriamenom postoji s mierne pokrčenými kolenami. Všetko záleží od typu vibrácií, tie najlepšie modely majú dokonca 3D vibrácie pre mimoriadnu efektivitu cvičenia.

Nakoľko pri cvičení na vibračnej plošine sú minimálne namáhané kĺby a šľachy, môžu na stroji cvičiť aj seniori, tehotné ženy a ľudia po operáciách kĺbov. Samozrejme, v prípade rizikových skupín len s odporúčaním od lekára. Na výber sú aj viaceré značky plošín, napríklad Master alebo HMS, ale dôležitejšie ako značka sú niektoré podstatné funkcie.

 

Vyberte si z ponuky vibračných plošín!

Tip na overený produkt!

Vibromasážny stroj inSPORTline Charles

tlačidlo

Tip na overený produkt!

VibroGym inSPORTline Lotos

VibroGym inSPORTline Lotos

tlačidlo

Goodvibe, vibračný stroj na cvičenie s tréningovým počítačom

tlačidlo

Vibrační posilovací stroj Master – G4 černý

Vibrační posilovací stroj Master - G4 černý

tlačidlo

Typ vibrácii rozhoduje o efektivite cvičenia

Pri výbere správneho typu vibračného stroja si treba všimnúť najmä technológiu zabezpečujúcu vibrácie. Najčastejším typom je vibračná plošina s vertikálnymi vibráciami nahor a nadol, prípadne s horizontálnymi vibráciami do strán. Tento typ vibrácie Je štandardom a ponúkajú ho aj lacnejšie značky.

Zaujímavosťou sú vibrácie pomocou vibračného pásu, ktoré môžu pomôcť lepšiemu cvičeniu a formovaniu najmä predného a bočného brušného svalstva. Ak sa dá, zvoľte si plošinu disponujúcu kombinovanými vibráciami, čiže vibráciami horizontálnymi aj vertikálnymi. Vďaka nim bude cvičenie ešte intenzívnejšie a v konečnom dôsledku lepšie.

 

Dôležitá je aj nosnosť a výkon motora

Aby vibračná plošina slúžila dlhšiu dobu a zároveň vám mohla pomôcť efektívne vo formovaní tela a pri cvičení, musíte si zvoliť správnu nosnosť. Tá závisí od vašej aktuálnej hmotnosti, ale aj od toho, aby zariadenie vydržalo pravidelné a dlhodobejšie používanie. Najlacnejšie stroje majú nosnosť do 100 kg, ale odporúčame radšej o niečo viac, 120 kg.

Čo sa týka výkonu motora, jeho výber je dôležitý tiež na základe vyššie spomenutých kritérií. Najmenší výkon býva okolo 80 až 110 W, lepší ale bude motor s výkonom 300 W. Ak chcete využívať efektívne kombinované vibrácie, musíte ísť vyššie, odporúčame výkon až 400 W. Nad túto hranicu už ale ísť nepotrebujete, bolo by to pre bežné účely mrhaním peňazí.

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné športové produkty

Internetový obchod insportline je jednotkou vo svete športu a fitness, vsaďte na overenú kvalitu, vsaďte na insportline.sk

Vibromasážny pás inSPORTline Rexabelt

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Najlepšia vibračná plošina? Na tieto funkcie a vlastnosti sa zamerajte najviac

Ako si vybrať vibračnú plošinu presne podľa svojho gusta do domácnosti a zároveň si užiť čo možno najviac komfortu? Kľúčom k úspechu je výber modelu so správnymi parametrami a zároveň s takými funkciami, ktoré vám cvičenie uľahčia a spravia efektívnym. Netreba ale zabúdať ani na údržbu a správnu obsluhu.

Pri výbere teda zohľadnite nasledujúce faktory:

 • typ vibrácií – ako sme spomenuli na úvod, typ vibrácií ovplyvňuje úspešnosť a efektivitu cvičenia, takže ak sa dá, voľte radšej kombinované vibrácie ako len tie s jedným typom
 • rozmery vibračnej plochy – čím väčšia plocha, tým pohodlnejšie cvičenie; najmenšie vibračné plošiny majú plochu 53 x 38 cm, najväčšie 80 x 40 cm
 • maximálnu nosnosť – nosnosť sme spomínali tiež, aj v tomto prípade platí, že čím je hodnota väčšia, tým lepšie, ale netreba to samozrejme hnať do extrému
 • počet rýchlostí vibrácií – počet rýchlostí vibrácií umožňuje plynulejšie a presnejšie nastavenie, čo pocítite najmä pri cvičení niektorých extrémne náročných svalových partií; maximálny počet býva až 60 rýchlostí, ale až toľko zväčša nepotrebujete
 • ovládanie – ak sa dá, uprednostnite vibračnú plošinu s displejom a funkciami pre sledovanie telesných parametrov; klasické ovládanie býva integrované, ak chcete ešte viac pohodlia, môžete zvoliť diaľkové
 • dodatočné a praktické funkcie – ergonomické madlá, pohodlné uchytenie, robustná konštrukcia či systém vyrovnania nerovností na podlahe pre stabilitu, to všetko sa síce zdá ako luxus, ale ide o veľmi praktické funkcie

 

Ako dosiahnuť najlepšie účinky? Správnym výberom

Ak nie ste príliš aktívnym športovcom a aj cvičenie na vibračnej plošine budete brať skôr rekreačne, voľte jednoduchšie domáce vibračné plošiny. Tie ponúkajú síce slabší výkon motora aj menšie zaťaženie, ale sú zaujímavé cenou a v konečnom dôsledku by ste aj tak viac funkcionalít nepotrebovali.

Pokiaľ by ste sa chceli venovať cvičeniu aktívnejšie, potrebujete vyššiu nosnosť a najmä lepší motor. Za týmto účelom sú tu klubové vibračné plošiny, kde je výkon motora aj nad 350 W a vibrácia môže byť viacerými smermi vďaka dvom motorom.

Pre profesionálov, ale aj pre tých, čo chcú brať cvičenie vážne, odporúčame do pozornosti profesionálne vibračné plošiny s rozšírenými funkciami. Tu býva systém vibrácií zdvojený, k dispozícii je aj počítať s viacerými prednastavenými funkciami a programami a celá rada doplnkových funkcií na meranie efektívnosti cvičenia.

 

 

 

Vyberte si z ponuky vibračných plošín!

Tip na overený produkt!

Vibromasážny stroj inSPORTline Charles

tlačidlo

Tip na overený produkt!

VibroGym inSPORTline Lotos

VibroGym inSPORTline Lotos

tlačidlo

Goodvibe, vibračný stroj na cvičenie s tréningovým počítačom

tlačidlo

Vibrační posilovací stroj Master – G4 černý

Vibrační posilovací stroj Master - G4 černý

tlačidlo

Nielen recenzie, ale aj skúsenosti rozhodujú

Pri výbere konkrétneho modelu sa ale rozhodne neorientujte len podľa technických kritérií. Dôležitá je použiteľnosť v praxi, takže v tomto prípade odporúčame skúsiť pohľadať nejaké recenzie na konkrétne modely. Napríklad funkcia vyrovnania nerovností môže vyzerať dobre, ale ako funguje v praxi, to sa dozviete až na základe referencií z používania stroja.

Rovnako tak je dôležité si všímať v takýchto recenziách aj to, ako sa s vibračnou plošinou manipuluje, či nespôsobuje príliš veľký hluk a aká veľkosť je dostatočná pre pohodlné cvičenie. Štandardom býva napríklad veľkosť plošiny okolo 68 x 48 cm, ale skutočne to bude postačovať? Na podobné otázky recenzia na základe skúseností odpovie najlepšie.

 

Najlepšia cena aj výber? Predaj cez internet

Ak už viete, že vibračná plošina je presne to, čo vám chýba doma alebo vo vašom súkromnom fitku, odporúčame si dať záležať nielen na výbere konkrétneho modelu, ale aj na výbere predajcu. Už dávno neplatí, že aby ste kúpili kvalitný vibračný stroj, musíte bezpodmienečne navštíviť len kamennú predajňu s drahým sortimentom.

Tip na produkt:

Vibromasážny pás inSPORTline Rexabelt

 • Overený predajca
 • Najžiadanejší insportline vybračný prístroj
 • Rýchle a efektívne formovanie postavy
 • Moderný dizajn

Prečo práve tento produkt?

Vibromasážny pás inSPORTline Rexabelt

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Naopak, oveľa väčší výber a lepšie ceny ponúkajú online obchody. Vyhýbajte sa ale takým, ktoré nepoznáte a ktoré sa vás snažia nalákať len na najlepšiu cenu. Keď totiž bude problém s dopravou či reklamáciou, môžete na príliš nízku cenu doplatiť vyššími nákladmi počas servisu či užívania.

Preto odporúčame skúsiť pozrieť v prvom rade ponuku známejších eshopov. Špecialistom v tejto oblasti je napríklad známy obchod Insportline, kde nájdete tie najnovšienajžiadanejšie vibračné plošiny na trhu. Druhou možnosťou je známy internetový obchod Hej.sk, ktorý má tiež celkom širokú ponuku skladom ihneď k odoslaniu.

hej sk
Vibračná plošina sa hodí nielen do fitness centier, ale aj na doma. Poradíme vám, ako ju vybrať
4.7 (94.4%) 25 hlasov