Vyberte stranu

Krb, kachle, kozub, skrátka pocit tepla z ohňa či pomyselná spätosť s prírodou. To je presne to, čo ľuďom žijúcim v bytovke chýba a prečo mnohí zvažujú sťahovanie sa do domu, hoc aj za cenu vyššej vstupnej investície.

Biokrby sú však oveľa dostupnejším riešením, ktoré navyše v sebe spája nielen tradičný pocit tepla, ale zároveň aj nový štýl a atmosféru moderného bývania. Vôbec nejde o žiadne retro doplnky, práve naopak, biokrb je dnes oveľa viac dizajnovým kúskom do modernej domácnosti, kde plní predovšetkým dekoračný účel.

Moderné biokrby do bytu aj do domu

Samozrejme, biokrby môžete využiť kdekoľvek. Mnoho ľudí si ich dokonca umiestni do novostavieb rodinných domov, nakoľko ide o nemalú úsporu financií. Aj ten najmodernejší a najviac dizajnový biokrb totiž stojí stále oveľa menej, ako kombinácia klasického krbu a stavby komína.

Na prevádzku biokrbu stačí totiž biolieh. Krb na biolieh spaľuje kyslík v miestnosti, vďaka čomu môže priamo v ňom horieť plameň, avšak bez produkcie dymu. S biokrbom síce miestnosť nevykúrite, no atmosféra je pri prižmúrení jedného oka na nerozoznanie od skutočného kozubu.

Vybrali sme pre Vás tieto kvalitné biokrby!

Podľa čoho vyberať biokrby

Nakoľko biokrbov je veľké množstvo, môžete zostať zaskočený komplikovanosťou výberu. Ak sa nechcete po mesiaci trápiť s tým, že sa vám biokrb nehodí do obývačky a má napríklad nedostatočné parametre pre praktické používanie, spravte si zoznam všetkých dôležitých vlastností a funkcií, ktoré by mal mať.

Inšpirujte sa napríklad týmito kritériami, podľa ktorých vyberať biokrb:

 • aký typ ide, či je to stolný krb, na stenu, voľne prenášateľný alebo vstavaný
 • aký má tvar, najmä pozerajte na to, aby hrany ladili s typom hrán ostatného nábytku a vybavenia
 • aký je štýl biokrbu, čiže či je moderný, klasický, či má nejaké dekorácie alebo naopak, či u neho prevládajú skôr čisté línie
 • z akého je materiálu, či sa jedná o oceľ v kombinácii s iným materiálom alebo so sklom; v súvislosti s materiálom zvážte aj farebnosť
 • akou izoláciou krb disponuje, ideálne totiž je, ak je dvojplášťový a vybavený nehorľavým plášťom
 • ako ľahko sa krb zapaľuje, či má dostatočne veľkú vaničku a či vanička disponuje posuvnými dvierkami na pohodlné uhasenie plameňa
 • či sú ku krbu dekoračné polienka alebo dekoračné kamene
 • zvážte aj to, čo všetko získate s biokrbom za jeho predajnú cenu, nakoľko príslušenstvo dokupované zvlášť stojí nemálo peňazí

 

Závesné na stenu so sklom alebo bez neho?

Najčastejšie sa stretávame so závesnými biokrbmi. Tie sú ideálne pre každého, kto hľadá najmä krásnu dekoráciu na stenu a zároveň nechce, aby mu biokrb ukrojil príliš veľa z voľného priestoru napríklad v obývačke alebo v spálni. Koniec koncov, takýto biokrb môžete zavesiť prakticky kdekoľvek v domácnosti.

Pri tomto type sa však musíte rozhodnúť medzi biokrbmi so sklom vpredu a tými, ktoré žiadne sklo nemajú. Aký je rozdiel? Z hľadiska funkčnosti takmer žiadny, ide len o to, ktorý typ sa vám hodí viac k vybaveniu miestnosti. Pamätajte však na to, že o sklo sa treba pravidelne starať, inak môže začernieť a bude viac na príťaž, než na okrasu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Klarstein.skAndreashop.skTpd.sk a 4home.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Vstavané aj prenosné biokrby

Pri krboch na stenu máte na výber buď medzi voľne zavesiteľnými, ale aj pevne zabudovateľnými krbmi. Tie je možné zapustiť do steny alebo nábytku a takto vstavané biokrby nepôsobia rušivo, naopak, sú plne v harmónií s okolitým zariadením. Treba ich ale farebne zladiť.

Ak nechcete využívať teplo a atmosféru z krbu na biolieh len v jednej miestnosti, môžete si kúpiť prenosný biokrb. Ide veľkosťou o menšie biokrby, ktoré môžete položiť napríklad na stôl, kuchynskú linku, barový pult alebo len tak na zem. Navyše, na ich prevádzku nepotrebujete tak veľa príslušenstva a doplnkov.

Biokozub Kratki Delta 2

Voľne stojace sa hodia do väčších priestorov

Voľne stojace biokrby sú štýlové a môžu byť taktiež so sklom alebo bez neho. Sú ideálne do väčších priestorov, napríklad do obývačky alebo veľkej jedálne, prípadne do veľkých kancelárskych priestorov.

V kurze sú aktuálne najmä dizajnové priestorové biokrby v kombinácii nerezovej ocele a skleneného rámu z dvoch protiľahlých strán. Veľmi častá je aj kombinácia čiernej a striebornej farby, no v tomto prípade by ste mali zladiť biokrb minimálne s konferenčným alebo príručným stolíkom v miestnosti.

Tristar DF 6500

Dôležité je aj príslušenstvo a vybavenie

Ako sme spomenuli už pri postupe výberu biokrbu, treba vnímať nielen samotné teleso krbu, ale aj všetko okolo. Pod tým myslíme príslušenstvo a vybavenie. To sa pri každom modeli môže líšiť, v závislosti od toho, aký má štýl, akej je veľkosti, akého je typu a z akých materiálov je vyrobený.

Biokrb tak vyžaduje aj niekoľko ďalších investícií a jednorazových aj pravidelných:

 • v prvom rade je potrebné do neho dokupovať pravidelne biolieh
 • ak ide o biokrb konzervatívnejšieho vzhľady, môžete kúpiť dekoračné polienka
 • moderné dizajnové biokrby si zas doslova žiadajú dekoračné kamene
 • nezabudnite na krbové náradie, ktoré môže slúžiť či už ako funkčná dekorácia, alebo aj ako praktický doplnok
 • nádrž na biolieh aj vonkajšok treba pravidelne čistiť, používajte len špeciálne čističe

 

Vybrali sme pre Vás tieto kvalitné biokrby!

[/su_table]

Kde nájsť kvalitné aj lacné biokrby súčasne?

Pri kúpe biokrbu máte dve možnosti. Prvou je navštíviť nejakú kamennú predajňu zameranú na biokrby, druhou využiť moderné technológie a vybrať si zo širokej ponuky v eshopoch. Druhá cesta je oveľa dostupnejšia a to aj preto, že v internetových obchodoch nakúpite z pohodlia domova a biokrb vám doručí kuriér kdekoľvek na celom Slovensku.

andreashop

4home

Krásny oheň bez dymu aj v byte? Biokrby sú najlepšie riešenie, no dajte pozor pri ich výbere
5 (100%) 2 hlasov