Vyberte stranu

Každý z nás zažíva v živote krásne chvíle, na ktoré rád spomína. Zvykneme si ich zachytávať na fotografie, ktoré si ukladáme do mobilov, či počítačov. Treba však myslieť na to, že technika môže aj zlyhať. A práve pre tieto prípady je najlepšou voľbou si fotografie vyvolať a dať do fotorámčekov.

Fotorámčeky sú taktiež skvelým doplnkom do domácnosti. Sú krásnou ozdobou každej police, komody alebo prázdnej steny. Fotorámčeky je možné zakúpiť v rôznych materiáloch a v originálnych tvaroch. Potešiť nás môže široký výber veľkostí, pestrá paleta farieb a motívov.

 

Klasické fotorámčeky

Eshopy ponúkajú fotorámčeky v rôznom prevedení. Poznáme dve základné prevedenia, a to fotorámčeky na zavesenie a na postavenie. Túto originálnu dekoráciu si môžete dokonca aj nakombinovať podľa svojich predstáv a prispôsobiť tak interiéru.

Veľmi obľúbeným je napríklad rodinný strom namaľovaný na stene, kde si prispôsobíte a postupne zavesíte fotografie v rámikoch. Skutočne krásne dokáže dotvárať celkový dojem, či už z obývačky, spálne alebo detskej izby.

Vyberte si z týchto štýlových fotorámikov!

Detské fotografie vyniknú v rozprávkových motívoch

Deti sú to najcennejšie v živote rodičov, a preto si ich fotky radi skrášľujú krásnym rozprávkovým motívom fotorámčeka. Najčastejšie volia ružové pre dievčatá a modré pre chlapcov. Z rôznorodej ponuky si môžete vybrať rozprávkové postavičky, ktoré zaujmú nielen vás a vaše deti, ale zaručene aj vašu návštevu.

Nádherné fotorámčeky ladené do pestrých farieb a rozprávkových motívov nájdete takmer v každom eshope. Napríklad veselý ružový s farebnými hviezdičkami alebo motív milého krtka dokonale zapadnú do detskej izby.

 

Materiál hrá tiež dôležitú rolu

Fotorámčeky sú vyrobené z rôznych materiálov. Najčastejšie je to drevo, plast alebo sklo. Drevo kraľuje v mnohých iných doplnkoch a fotorámčeky nie sú výnimkou. Drevené fotorámčeky sa hodia totiž takmer všade. Plastovým prevedením na druhej strane nič nepokazíte. Sklenené fotorámčeky sú, dá sa povedať, takým dizajnovým skvostom.

Sklenené rámiky sa hodia viac do modernejších domácností. Samozrejme, tu si vyberú aj tí najnáročnejší. V ponuke je totiž viacero rámikov, ako napríklad klasický sklenený fotorámik, sklenený rámik mierne prehnutý, prehnutý sklenený rámik alebo sklorám. V závislosti od počtu fotografií je často v ponuke sklenený dvojrám alebo štvorrám.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Zvoľte tie správne rozmery a tvar

Fotorámčeky sa vyrábajú vo viacerých rozmeroch. Ich výber záleží však od danej fotografie. Tým úplne najbežnejším a najvyhľadávanejším rozmerom je 10×15 cm. Ďalej sú v ponuke napríklad aj v rozmeroch 13×18 cm alebo 15x20cm. Nie je to však pravidlo. Môžu mať totiž aj úplne iné parametre.

Tvar zaujme hneď na prvý pohľad, preto je jeho výber dôležitý. Zaľúbené páriky, manželia, či nerozluční priatelia volia prevažne tvar srdca. Obľúbené sú však najviac obdĺžnikové fotorámčeky, či už na výšku alebo na šírku. Detské rámiky môžu mať tvar ich obľúbených zvierat.

SENCOR SDF 740 GY

Digitálne fotorámčeky

Digitálny fotorámik je akoby takou elektronickou hračkou. Nie však pre každého. Ak patríte medzi tých, čo si radi pripomínajú zaujímavé okamihy zo života bez nejakých zložitých technológií, je to pre vás to pravé. Stačí totiž, ak si fotografie skopírujete do internej pamäti, na pamäťovú kartu alebo na USB kľúč. Pomocou nich sa budú následne na displeji striedať v nekonečnom cykle.

Elektronický fotoalbum nepochybne poteší starých rodičov, pretože si budú môcť pokojne prezerať fotky svojich detí a vnúčat. Oživí neosobný pracovný stôl v kancelárii a pripomenie radostné chvíle v obývačke, v kuchyni alebo inej miestnosti. S digitálnymi fotorámčekmi sa už nikdy nebude musieť rozhodovať, ktorú fotografiu svojich najmilších si vystavíte.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Základné rozlišovacie znaky digitálnych fotorámčekov

Vďaka elegantnému vzhľadu elektronické fotorámiky skvele nahradia bežný obrázok a vytvoria tak zaujímavú dekoráciu vo vašom interiéri. Spravidla sa líšia veľkosťou uhlopriečky, materiálom vyhotovenia a typom napájania.

Obľúbené sú kovové fotorámčeky, najčastejšie v čiernom, bielom, sivom alebo striebornom prevedení. Základom digitálneho rámčeka je kvalitný LCD displej a vstavaná pamäť. Tú je možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet a k väčšine modelov sa dá pripojiť aj USB flash disk.

HAMA 95282 DIGITALNY FOTORAMCEK

Naozaj bohatá ponuka digitálnych fotorámčekov

V širokom sortimente eshopov nájdete naozaj pestrú škálu fotorámčekov, od jednoduchých, až po špičkové s kvalitnými displejmi, možnosťou prehrávania videí alebo s vnútornou pamäťou v rádoch gigabajtov. Veľkosť obrazoviek sa pohybuje medzi 15-26 cm.

Dôležité je však aj rozlíšenie, ktoré sa udáva v pixeloch. Čím je väčšie, tým bude kvalitnejšie prevedenie fotografií. Fotorámček má funkciu postupného premietania obrázkov, dá sa tiež nastaviť interval premietania. Okrem USB vstupu a slotu pre pamäťové karty majú aj ďalšie funkcie. Je to napríklad prehrávanie videí a hudby, budík, hodiny, či kalendár.

Vyberte si z týchto štýlových fotorámikov!

Množstvo funkcií záleží aj od ceny

Ako každý iný tovar, aj digitálne fotorámčeky sa pohybujú v rôznych cenových kategóriách. Je však známe, že aj lacnejšie rámiky sú veľmi dobré a vyrovnajú sa drahším konkurentom. Stačí sa už len riadiť recenziami na internete, odporúčaniami od známych alebo jednoducho svojím inštinktom.

Fotorámčeky sú štýlové dekorácie vhodné aj ako darček pre všetky vekové skupiny. Fotky si môžete jednoducho zarámovať a uložiť na akékoľvek miesto v domácnosti. Rovnako sa nebojte pustiť do svojho domova aj revolúciu a využite moderné techniky pre štýlový interiér. Bohatú ponuku klasických a rovnako aj digitálnych fotorámčekov nájdete na eshopoch 4home.sk, andreashop alebo Bighome.

andreashop
bighome-sk
Fotorámčeky ako skvelá dekorácia aj darček pre najbližších
5 (100%) 2 hlasov