Vyberte stranu

Tapety na stenu do spálne stále držia krok s interiérovým dizajnom. Možnosť vytvorenia zaujímavého dekoru steny s cieľom vidiny krajšieho domova ľudí lákala už pred niekoľkými storočiami. Odvtedy, samozrejme, prešli vývojom a s technickým pokrokom sa rýchlo rozvíjali nielen rozmanité materiály tapiet, ale aj vzory či rôzne interpretácie grafických diel.

V súčasnosti môžeme tvrdiť, že škála ponuky potlače je neobmedzená. Na tapety do spálne, ale tiež do iných miestností, si totiž môžeme vybrať akýkoľvek motív, či dokonca vlastné fotografie. Zariadenie bytu tak môže získať nový rozmer i atmosféru.

Tapety do spálne

Tapety do spálne majú taktiež svoje kritériá výberu

Pri voľbe materiálu je nutné si uvedomiť, ktoré steny z jednotlivých miestností bytu či domu budú tapety zdobiť. Rozlišujeme niekoľko druhov. Spomenúť môžeme napríklad papierové, vinylové, vliesové, textilné, fototapety či tapety zo skleného vlákna, korku, velúru a podobne.

Hlavným kritériom výberu však stále zostáva dizajn. Tapety sa totiž premietajú do podoby výrazného nositeľa atmosféry interiéru. Rovnaký vzor na všetkých štyroch stenách miestnosti je už minulosťou a v súčasnosti sa preferuje najmä dekor jednej plochy alebo tapetové pásy.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Základné druhy tapiet a ich charakteristika

Vinylové tapety sa vyrábajú z umelej hmoty a hodia sa aj na steny disponujúce nedokonalosťami, pretože ich dokážu prekryť svojou štruktúrou. Sú vhodné do všetkých miestností, vďaka odolávaniu vlhkosti a možnosti umývania, čím majú výhodu oproti bežným interiérovým farbám.

Vliesové tapety sa dobre nanášajú na stenu, sú čiastočne umývateľné a vhodné aj na drobnejšie trhliny. Výrobným materiálom je netkaná textília.  Prípadné opravy alebo neskoršie renovačné práce sú uľahčené tým, že „vliesovky“ môžete v suchom stave stiahnuť zo steny. Výbornou vlastnosťou je aj vysoká paropriepustnosť.

Tapety zo sklených vlákien sú cenovo náročnejšie, môžu však poslúžiť aj na povrchovú úpravu stien, zakrytie prasklín a vyznačujú sa tiež nehorľavosťou, vodeodolnosťou a odolnosťou voči hmyzu. Papierové tapety majú éru svojej slávy už za sebou, a to jednak kvôli spôsobu ich nanášania, ako aj spôsobu prípadného odstraňovania.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Tapety do spálne – jednoduchosť alebo extravagancia?

Spálňa je miestnosťou, kde čerpáme novú energiu, a to najmä kvalitným spánkom. Ten, okrem iného, závisí aj od toho, ako dobre a príjemne sa v tejto izbe cítime. Tomu zodpovedá aj samotné zariadenie jej interiéru.

Nebojte sa zaexperimentovať. Tapety do spálne môžu preniesť časť prírody rovno do vášho domova. Nad manželskou posteľou totiž nemusia visieť iba fotografie alebo obrazy. Urobte umelecké dielo zo steny za lôžkom, pričom siahnite aj na odvážnejšie vzory a motívy. Krikľavé farby však radšej vynechajte…

Na jednoduchosť sa oplatí staviť vždy. Ak sa vám žiada interiér spálne oživiť, no máte radi jemné a nenápadné odtiene, výrobcovia myslia aj na vás. V ponuke nájdete aj dekoračné tapety do spálne, ktoré svojou zaujímavou štruktúrou povrchu či decentným vzorom síce ulahodia oku, no zaručia dokonalé zladenie a harmóniu.

Tapety do spálne

Fototapeta namiesto obrazu?

Obrazy na plátne sú už dobre známou záležitosťou spomedzi kategórie bytových doplnkov a dekorácií. Výhodou fototapiet však je, že žiadaný portrét či fotografiu dokážu premietnuť veľkoformátovo a celoplošne, takže vašu stenu môže zdobiť obľúbená prírodná scenéria, svadobná fotografia, v podstate čokoľvek.

Je pravdou, že výber nemusí byť vždy šťastný, najmä ak ide o interiér spálne. V tomto prípade je hranica medzi estetickosťou a gýčom tenká. To sa môže odraziť nielen na dizajne, ale aj na atmosfére miestnosti a následne nepokojnom spánku.

To však neznamená, že musíte od neho upustiť. Stačí poriadne zvážiť, či je daná fotografia „reprezentatívna“, aby ste ju o pár mesiacov nemuseli meniť. V konečnom dôsledku ide aj tak o váš vkus a vaše bývanie, čiže ak s voľbou budete spokojní, odrazí sa to aj na duševnom odpočinku v tejto miestnosti.

prírodná tapeta

Súčasné dizajnové trendy tapiet

Aj tapety podliehajú módnym trendom. Tie v 3D formáte sa ešte stále držia na výslní. V súčasnosti im kraľujú prírodné motívy a rôzne imitácie, najmä dreva či kameňa. Krok vedľa neurobíte ani výberom vzorov, či už pôjde o jednoduché pásiky alebo zložitejšie geometrické tvary.

Za zmienku stojí aj populárny vzhľad pohľadového betónu, ten sa však kvôli pocitu chladnosti do spálne veľmi nehodí. Svet flóry a fauny taktiež nie je v zabudnutí, no zvieratá sa predsa len budú lepšie vynímať v detských izbách. Ak si stále nie ste istí tapetou do spálne, inšpirujte sa niekoľkými zaujímavými nápadmi.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Výhody tapiet nielen do spálne

Možností zútulnenia interiéru je niekoľko. Ak ste sa rozhodli pre formu tapiet, stretnete sa s výhodami rýchlej a radikálnej premeny, dekoratívneho efektu, ľahkého udržiavania, minimálneho stavebného odpadu a prachu, ako aj jednoduchej realizácie, ktorá platí pre samolepiace tapety do spálne.

Rôznorodosť tapiet spočíva nielen v materiáloch, ale tiež v nespočetnej škále farieb, vzorov a motívov, ktoré klasickou „maľovkou“ dosiahnete len ťažko, ak vôbec. Nespornou výhodou teda nezostáva len jedinečné sfarbenie a presnosť, ale aj prípadná zmena, a teda možnosť jednoduchého odstránenia bez poškodenia omietky.

Odporúčame Vám vyskúšať aj tieto tapety!

 

Kde je najlepší výber?

Tapety nájdete v širokom zastúpení v kamenných predajniach, no priznajme si, že nie vždy je praktické listovať vo veľkých vzorkovníkoch. Eshopy naopak ponúkajú pohodlný spôsob nákupu, často s možnosťou okamžitého odpovedania na prípadné otázky prostredníctvom „chatu“.

Môžete tak získať ďalšie podrobnosti o produkte jednoducho a rýchlo. S výberom vám pomôžu napríklad v Bonami alebo vo 4home, kde nájdete aj veľkoformátové, moderné, luxusné či 3D tapety do spálne.

 

Najlepšie ponuky pre farby a tapety nájdete tu

bonami
efarby

 

Tapety do spálne
5 (100%) 2 hlasov