Vyberte stranu

Nielen pre ženy, ale aj pre mužov je stepper veľmi zaujímavou pomôckou na účinné precvičenie dolných partií a menších či väčších svalových skupín. Steppery sú navyše mimoriadne šikovný a skladný pomocník, ktorý sa hodí do každej domácnosti a to vrátane menších bytov.

Stepper predstavuje pritom ideálnu alternatívu pre každého, kto by sa chcel venovať formovaniu nôh či brucha, no nemá na to dostatok času a možností. Nakoľko ide princípom fungovania o náhradu schodov, jeho používanie je veľmi jednoduché a bezproblémové.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Insportline.skHej.sk, Fitness-store.skponúkajú  domáce zariadenia za výhodnú cenu.

Viac Informácii

Stepper je nielen na chudnutie či spevnenie zadku

Na verejnosti, najmä u žien, prevládajú o úlohe tohto spotrebiča čiastočne skreslené názory. Je pravdou, že nakoľko stepper nahrádza nudné a nezáživné šliapanie po schodoch, môžete ho používať aj pre lepšie vyformovanie zadku a hodí sa aj pre ľudí, ktorí majú nadváhu alebo trpia obezitou.

Zároveň však ide o komplexný stroj pre podporu celkového zdravia organizmu a to najmä s ohľadom na prevenciu. Stepper sa odporúča na zvýšenie fyzickej kondície, posilnenie svalstva, zlepšenie činnosti pľúc a dokonca aj na podporu kardiovaskulárnej sústavy. Nejde teda o žiadne zázračné zariadenie len na chudnutie, ale na celkové zlepšenie zdravia.

 

Vyberte si z najlepších stepperov!

Stepper HMS S 3030 TWIST s lanami

Stepper HMS S 3030 TWIST s lanami

tlačidlo

Stepper SOLE SC200

Stepper SOLE SC200

tlačidlo

TWIST STEPPER INSPORTLINE STRONG 

tlačidlo

 Stepper inSPORTline Skeleton

tlačidlo

 
Stepper inSPORTline PROFI Imperial 

tlačidlo

Mini stepper, twist stepper aj stepper s pohyblivými rukoväťami

V zásade si môžete vybrať medzi dvoma typmi stepperov. Prvým typom sú ministeppery, pre ktoré je charakteristická kompaktná veľkosť. Ide o základné modely, ktoré sa zmestia napríklad pod posteľ a veľmi dobre sa s nimi manipuluje.

Druhou triedou sú twist steppery. Tie, ako už názov hovorí, ponúkajú rozšírenejšie možnosti pre cvičenie a to najmä v tých prípadoch, ak potrebujete spevniť boky, bočné brušné svalstvo a chrbtové svalstvo. Takýto stepper je výborný aj pre formovanie vnútorných a vonkajších stehien, čo sú najviac problémové partie žien aj mužov.

Tip na produkt: Stepper inSPORTline Avalor ST

 • profesionálny stepper s kvalitnou konštrukciou
 • má plne elektronické ovládanie
 • spoľahlivý brzdný systém s dlhou životnosťou
 • bohatá programová výbava
 • prehľadný podsvietený displej
 • jednoduché ovládanie

Tretím rozšíreným typom sú steppery s držadlami na ruky. Ide o stojanové steppery vhodné pre dlhšie a intenzívnejšie cvičenie. Ich najväčšou výhodou je bohatá funkčná výbava, lepšie ovládanie a väčšinou kvalitnejšie prevedenie pre dlhodobú záťaž. Využiť ich môže prakticky ktokoľvek, vyžadujú si však o niečo viac miesta na uskladnenie.

stepper

Tieto vlastnosti a parametre si všímajte najviac

Pri výbere si okrem typu konkrétneho steppera treba všímať aj niektoré jeho vlastnosti, parametre a funkcie. Niektoré z nich sú tu pre lepšie a efektívnejšie cvičenie, ďalšie zas na zvýšenie pohodlia a komfortu.

Ak teda chcete mať doma najlepší možný stepper, zvážte pri výbere aj toto:

 • možnosť nastavenia záťaže a tiež to, ako sa táto záťaž nastavuje; na výber sú buď magnetická brzda, posuv tlmičov alebo otočenie tlmičov
 • rovnako tak je pre efektívnejšie cvičenie rôznych svalových partií dobré, ak je možné nastaviť aj výšku kroku, čím sa môžete zamerať viac na zadok, stehná alebo brucho
 • základom by mala byť možnosť merania tepovej frekvencie pre dosiahnutie čo najviac efektívneho spaľovania tukov a teda čo najviac efektívneho cvičenia
 • tie lepšie modely obsahujú aj počítač merajúci napríklad čas cvičenia, počet krokov, rýchlosť krokov, spotrebu kalórií a podobne
 • nezabúdajte ani na to, aby bol stepper z kvalitných materiálov a dokázal vydržať aj väčšiu cvičebnú záťaž, čo je nevyhnutnou podmienkou jeho dlhodobého používania

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné športové produkty

Internetový obchod insportline je jednotkou vo svete športu a fitness, vsaďte na overenú kvalitu, vsaďte na insportline.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Ktoré značky sú najlepšou voľbou?

Aj keď pochopiteľne platí, že dobrá značka nemusí vždy znamenať aj najlepší možný výrobok, pri výbere by ste mali nepochybne zohľadniť aj toto kritérium. Keď už pre nič iné, tak aspoň pre to, že tie najžiadanejšie steppery sú práve od tých najčastejších a najznámejších značiek. To už úplná náhoda nebude.

Ktoré značky teda zvoliť, ak chcete mať doma model s dobrými referenciami a hodnoteniami? Na výber máte napríklad Technogym, Lifefit, Sole Fitness, HMS, Master alebo veľmi známu značku stepperov Spokey. Samozrejme, pri výbere zvážte aj to, koľko si môžete dovoliť investovať a či očakávate základnejšie alebo profesionálnejšie modely.

stepper

Ako vybrať stepper na cvičenie, aby výsledky boli optimálne

Ak chcete doma precvičovať nohy, zadok aj boky naozaj efektívne, vyvarujte sa tých najlacnejších modelov. Pre kvalitné cvičenie potrebujete, aby mal stepper svoju stabilitu, dostatočný výkon, dobrú reguláciu a aby vám pomáhal s efektívnym cvičením aj pomocou niektorých inteligentných funkcií.

Odporúčame teda zvážiť tieto kritéria:

 • základom je robustná a pevná konštrukcia spolu s odolným systémom
 • dôležitý je aj plynulý a dostatočne tichý chod, odporúčame vybrať si stepper ponúkajúci kvalitné hydraulické tlmiče
 • nezabúdajte ani na rôzne funkcie, tu by mal byť základom počítač s možnosťou nastavenia obtiažnosti aj získania informácií potrebných pre efektívne cvičenie, napríklad počítadlo krokov
 • ideálne je, ak stepper nemá žiadne obmedzenie ohľadom výšky užívateľa
 • na hmotnosti už ale záleží, nakoľko tá podmieňuje správne používanie stroja a zároveň aj jeho dlhú životnosť; najbežnejšia je maximálna hmotnosť do 100 kg, pokiaľ ale potrebujete viac, nebojte sa siahnuť aj po vyššej triede

 

Vyberte si z najlepších stepperov!

Stepper HMS S 3030 TWIST s lanami

Stepper HMS S 3030 TWIST s lanami

tlačidlo

Stepper SOLE SC200

Stepper SOLE SC200

tlačidlo

TWIST STEPPER INSPORTLINE STRONG 

tlačidlo

 Stepper inSPORTline Skeleton

tlačidlo

Tip na overený produkt!
 
Stepper inSPORTline PROFI Imperial 

tlačidlo

Cena by nemala byť jediné kritérium, pozerajte aj na skúsenosti

Okrem vyššie zmienených parametrov a vlastností je potrebné sa zamerať aj na skúsenosti. Tým máme na mysli nielen skúsenosti s konkrétnym modelom, ale aj skúsenosti s predajcom. Nechať sa nalákať len na nízku cenu je cesta do pekla a na konci sa môže pokojne stať, že budete mať doma spotrebič, ktorý vám nepomôže, prípadne bude príliš predimenzovaný.

Riešením je pozrieť si hodnotenia a recenzie ešte skôr, než sa pre nejaký model rozhodnete. S otázkou výberu obchodov vám vieme pomôcť, naše pozitívne skúsenosti sa spájajú s eshopmi, konkrétne s Insportline.sk, Fitness-store.sk a Hej.sk. Ide o obchody s dlhodobo dobrým menom, širokým sortimentom a zaujímavými cenami.

hej sk
Stepper je šikovný pomocník na chudnutie aj spevnenie zadku. Pozrite sa, podľa čoho vybrať ten najlepší
5 (100%) 21 hlasov