Vyberte stranu

Závesné kreslá si v našich končinách ľudia vedeli predstaviť skôr ako súčasť exteriéru. Moderné visiace sedenie si našlo uplatnenie najmä na terasách, pri bazéne alebo vo veľkých záhradách na konároch stromov. Dnes je však situácia odlišná. Aj interiér ich srdečne víta, a  to vo viacerých miestnostiach.

Prichádza tak do úvahy pohoda počas horúcich letných večerov s osviežujúcim nápojom, ale tiež počas upršaných a chladných dní s horúcou šálkou čaju či voňavej kávy. Ak spojíte relax a štýlový vzhľad do jedného celku, postaráte sa o vytvorenie príjemného a originálneho zariadenia. Záhradný domček pre deti z dreva nemusíte stavať, kúpte už hotový!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch 4home.skMyinterier.sk, Bonami.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

 

Závesné kreslo do interiéru aj exteriéru – ako si správne vybrať?

Výhodou je, že závesné kreslo potrebuje iba jeden bod na ukotvenie. Keďže veľkosti sú voliteľné, obývačka, detská izba, balkón, ale aj obývačka či veľká terasa a záhrada sú vhodným adeptom na aktívne používanie závesného kresla.

Vybrať si správne môžete aj zodpovedaním nasledovných otázok:

  • Kde ho chcete umiestniť? Do úvahy pripadá interiér i exteriér, čiže záhrada.
  • Aký materiál uprednostniť? Jeho voľba je rozhodujúca z hľadiska vnútorných i vonkajších priestorov, ako aj z hľadiska dizajnu.
  • Akú veľkosť zvoliť? Ste obmedzení rozmermi miestnosti alebo kompromis neprichádza do úvahy?
  • Aký spôsob zavesenia vám bude vyhovovať viac? Stojan alebo stropné uchytenie?

 

 

Vyberte si z nášho výberu!

Happy Green Závesné hojdacie kreslo Bibione, čierna

tlačidlo

Sivohnedé závesné kreslo Cacoon Earth

Sivohnedé závesné kreslo Cacoon Earth

tlačidlo

Happy Green Závesné hojdacie kreslo Sanremo béžová

tlačidlo

NABBI CUBAN závesné hojdacie kreslo – čierny ratan / béžové podušky

NABBI CUBAN závesné hojdacie kreslo - čierny ratan / béžové podušky

tlačidlo

Závesné kreslo vajíčko, typický tvar pohodlného sedenia?

Aj pri rozhovoroch s priateľmi sa môžete cítiť štýlovo. Dokonca i v takom tvare, akým je vajíčko. To sa stalo akýmsi nositeľom základne predstavy o vzhľade tohto visiaceho kresla. Ovál má za následok, že pohodlie si užijú i ľudia, ktorí sú vyšší ako je bežný priemer.

Tzv. vajíčko môže byť vyrobené z rôznych materiálov. Ratan, drevo, polykarbonát alebo kov ako ich kombinácia, to sú základné materiálové možnosti. Stretnete sa tiež s odolnou bavlnou alebo rôznymi syntetickými tkaninami, ktoré sú v ponuke.

 

Ratanové závesné hojdacie kreslo je materiálovo najobľúbenejšie

Pre deti či pre dospelých, závesné kreslo nie je určené pre konkrétnu vekovú kategóriu. Napokon, hojdanie predsa upokojuje bez ohľadu na vek. Aj keď nejde o hojdacie sedenie v pravom zmysle slova, navrhnutá konštrukcia vám umožňuje túto činnosť v zjemnenej podobe vykonať.

Ratan sa stáva vyhľadávaným materiálom nielen na terase a záhrade. Aj závesné kreslá sú toho dôkazom. Avšak, nie je ratan ako ratan. V originálnej podobe je charakteristický vlastnosťami kvality, no aby si ich zachoval, mal by sa vyhýbať nepriaznivým vplyvom počasia. Preto v tejto verzii víťazia vnútorné obytné priestory.

I keď drevo má pri výbere nábytku stále hlavné slovo, umelý ratan v posledných rokoch valcuje priečky obľúbenosti záhradného nábytku. Závesné kreslá taktiež patria do tejto kategórie a vďaka tomu ich môžeme vidieť hneď v niekoľkých zaujímavých tvarových aj farebných prevedeniach.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch 4home.skMyinterier.sk, Bonami.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Závesné kreslá – najlacnejšie produkty v tejto kategórii nehľadajte

Tento spôsob leňošenia je pomerne náročnou finančnou záležitosťou. Štandardne sa pohybuje v priemere tristo eur. Samozrejme, stretnete sa aj s luxusnejšími kúskami. Taktiež vás môžu príjemne prekvapiť akciové a výpredajové ceny, ktoré, aj keď na okamih, urobia toto originálne sedenie cenovo dostupnejším.

Cena sa odvíja nielen od použitého materiálu, ale tiež počtu osôb, ktoré naň môžu usadnúť. Bežný typ závesných kresiel je určený pre individuálny oddych, no ani dvojmiestna podoba im nie je cudzia. Ak sa ale chcete usadiť naozaj pohodlne, stavte na klasiku pre jedného.

 

Závesné kreslo do izby doladia aj maličkosti

Vyhraďte si špeciálne miesto na oddych. Relaxačný kútik zmestíte aj do bytu. Vytvorte si z neho špeciálne miesto, ktoré bude vynikať nielen svojím dizajnom, ale zároveň dobije vaše baterky. To docielite tou správnou kombináciou nábytku a doplnkov či bytového textilu. Áno, iba zavesiť kreslo nestačí.

Ak sa rozhodnete pre závesné kreslo do obývačky, huňatá kožušina ho skvelo doplní, a to priamo v časti určenej na sedenie i pod ňou. Aj kusový koberec dobre splní svoj účel. Na dosiahnutie praktickosti i estetickosti mu z bočnej strany doprajte príručný stolík, prípadne policový regál alebo komodu. Tiež kvety a izbové rastliny sú v blízkosti kresla vítané.

V detskej izbe môžete síce postupovať podobne, no s vyššou opatrnosťou. Hlina z kvetináčov by nemusela skončiť na správnom mieste a pravdepodobné hojdanie sa v kresle si v tejto miestnosti vyžaduje skôr ničím nezaťažený okolitý priestor. Pri zariaďovaní zaváži i to, či ide o izbu pre školáka alebo dospelého študenta.

 

Vyberte si z nášho výberu!

Happy Green Závesné hojdacie kreslo Bibione, čierna

tlačidlo

Sivohnedé závesné kreslo Cacoon Earth

Sivohnedé závesné kreslo Cacoon Earth

tlačidlo

Happy Green Závesné hojdacie kreslo Sanremo béžová

tlačidlo

NABBI CUBAN závesné hojdacie kreslo – čierny ratan / béžové podušky

NABBI CUBAN závesné hojdacie kreslo - čierny ratan / béžové podušky

tlačidlo

Závesné kreslo na terasu, balkón aj do záhrady

V záhrade to veľmi s jeho aranžovaním nemusíte preháňať, aj keď to, samozrejme, nie je vylúčené. No v tomto prostredí je dôležité najmä to, ako bude závesné kreslo uchytené. Nie každý má totiž na záhrade veľký strom s hrubými konármi či akúkoľvek konštrukciu, ktorá by umožnila montáž bez stojana.

Treba však povedať, že varianty so stojanom im vôbec neuberajú na atraktivite. Naopak, veľmi dobre vyzerajú aj vo viacerých kusoch vedľa seba. Ak sa s partnerom nechcete deliť o komfortné záhradné sedenie, zaobstarajte si hneď dva kusy. Počítajte ale s tým, že budete musieť siahnuť do peňaženky podstatne hlbšie. Záhradná hojdačka ako dizajnové relaxovanie aj zaujímavý doplnok.

 

Kde nakúpiť?

Odpočinok má mnoho podôb. I vo vašej domácnosti ho môžete realizovať luxusným spôsobom. Závesné kreslá vám totiž poskytnú vytúžený relax s puncom štýlovosti a tiež s pocitom vznášania sa vo vzduchu. Zariaďte si interiér či exteriér originálne. Pomôže vám s tým eshop 4home, ale tiež eshopy Bonami alebo Myinterier.

Nájdete v nich aj ďalšie zaujímavé produkty, ktoré sa v kombinácii kresiel postarajú o želaný výsledok. Ak ste sa doteraz nevedeli rozhodnúť pre tú pravú podobu solitéra v obývačke či na záhrade, závesné kreslo vás nepochybne oslovilo. Tak čo, doprajete si aj vy oddych na inej, luxusnejšej úrovni? Poradíme vám, ako vybrať záhradný nábytok pre všetky typy záhrad a terás.

myinterier
bonami
4home
Závesné kreslo ako dizajnová predstava o pohodlí v interiéri i exteriéri
Ohodnoťte tento príspevok.