Vyberte stranu

Rebriny sú v našom ponímaní už od nepamäti univerzálnou a osvedčenou pomôckou na cvičenie celého tela. Už žiaci v škole ich využívajú na precvičenie brušných svalov, v kombinácii so závesnými bradlami či hrazdou viete dokonale precvičiť celú hornú časť tela.

Keďže rebriny sú aj mimoriadne skladné a pomerne jednoduché na inštaláciu, ide doslova o univerzálny nástroj hodiaci sa bezpečne do každej posilňovne a fitness centra. Tým nemáme na mysli len tie komerčné prevádzky, ale aj domáce prostredie. Pre najmenšie deti môže ísť dokonca o súčasť pohybových aktivít vo voľnom čase.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Insportline.sk, Hej.sk, Fitness-store.skponúkajú  domáce zariadenia za výhodnú cenu.

Viac Informácii

Rebriny na stenu sa hodia do celého bytu, vrátane detskej izby

Majú opodstatnenie aj teraz, bez ohľadu na sentiment z minulosti? Určite áno. Ide o skvelé zariadenie na precvičenie horných svalových partií, najmä brucha a chrbta. Ak k rebrinám dokúpite drevené bradlá či závesnú hrazdu, môže ísť o vcelku efektívny a univerzálny nástroj na cvičenie prakticky pre celú rodinu.

V prípade detí sa jedná o skvelý doplnok do detskej izby. Okrem klasických drevených rebrín s jednoduchou konštrukciou sa totiž dajú kúpiť doslova celé rebrinové preliezky. Kotvenie na stenu je jednoduché, rebriny sa dajú namontovať prakticky kdekoľvek a ak máte nebodaj jednu miestnosť v domácnosti určenú na domáce fitko, určite by ste ich v ňom mali mať.

 

rebriny

Vyberte správnu nosnosť, hĺbku aj počet stupňov

Pri výbere rebrín sa treba zamerať na tri dôležité parametre. Prvým je nosnosť rebrín, to znamená, akú váhu by mali rebriny udržať. Najlacnejšie a základné modely majú nosnosť do 80 kg, takže sa hodia pre deti. Ak chcete ale rebriny na dlhšiu dobu, počítajte so zvýšením váhy. Maximum bežne dostupných rebrín je 200 kg.

Druhým dôležitým parametrom je hĺbka rebrín. Tam, kde nie je od steny príliš veľa miesta, sa odporúčajú rebriny s hĺbkou 10 cm. Ak však máte v danej izbe či miestnosti priestoru viac, pokojne stavte na rebriny s hĺbkou 23 cm, čo je štandard. Ak sú rebriny aj s nejakým príslušenstvom, počítať treba s väčšou hĺbkou, ale to len v hornej časti rebrín.

Tretím dôležitým parametrom je výška rebrín. Tá väčšinou súvisí s počtom stupňov. Bežné rebriny sa síce do izby zmestia, ale výška je dôležitá aj pre konkrétne typy cvičení, ktoré chcete vykonávať. Najčastejšie majú od 3 do 13 kusov stupňov.

 

Drevené aj kovové rebriny

Ďalšou dôležitou vlastnosťou je materiál rebrín. Na výber sú buď drevené rebriny alebo kovové rebriny. Tie druhé sa najviac využívajú v profesionálnych fitcentrách a to preto, že obvykle majú aj rôzne iné príslušenstvo pre variabilnejšie cvičenie.

Na doma vám stačia aj drevené, ktoré majú prijateľnú cenu a nenáročnú údržbu. Na výber sú rôzne druhy dreva, najčastejšie sa však jedná o bukové drevo alebo borovicové drevo, z ktorého sú vyrobené tak stojky, ako aj stupne. Výnimočne je možné nájsť aj rebriny s plastovými stupienkami.

 

Vyberte si z ponuky  hrázd!

Drevené bradlá na rebriny inSPORTline Tsibic

Drevené bradlá na rebriny inSPORTline Tsibic

tlačidlo

Závesná hrazda na rebriny inSPORTline Hornash

Závesná hrazda na rebriny inSPORTline Hornash

tlačidlo

Hrázda LIFEFIT PLUS samovzpěrná závěsná čierna/červená

Hrázda LIFEFIT PLUS samovzpěrná závěsná čierna/červená

tlačidlo

SAMOVZPERNÁ ZÁVESNÁ HRAZDA LIFEFIT PLUS

SAMOVZPERNÁ ZÁVESNÁ HRAZDA LIFEFIT PLUS

tlačidlo

Bradlá, lavička aj hrazda na rebriny

K rebrinám je možné dokúpiť pre ešte lepšie a zaujímavejšie cvičenie niektoré špecifické doplnky. Môže ísť napríklad o hrazdy, ktoré sú ideálne na precvičovanie brucha, paží, chrbta a hornej časti tela. Kúpiť môžete hrazdy z rôznych materiálov, aby ste ich skombinovali s rebrinami, ale najkvalitnejšie sú zrejme tie drevené.

Druhou možnosťou sú bradlá. Tie sa, podobne ako hrazdy, hodia na intenzívnejšie precvičovanie brucha či chrbtice, no vynikajúce sú aj na svalstvo rúk. Navyše, bradlá upevňované k rebrinám eliminujú riziko dotyku kolien so stenou a tým je cvičenie nepomerne pohodlnejším a bezpečnejším.

Tretím zaujímavým rozšírením pôvodnej funkcie rebrín je špeciálna lavička k rebrinám. Tá sa na rebriny z jednej strany zavesí, z druhej je podopretá o podlahu. Môžete na nej vykonávať brušáky, preskoky, tricepsové kľuky a dokonca aj cvičiť so závažím. Väčšina lavičiek má nastaviteľnú polohu podpernej nohy a môžete si ju tak prispôsobiť na mieru.

 

posilnovacia lavica

Vyberte si široké príslušenstvo pre rebriny

Nielen vyššie spomínaná lavička, hrazda alebo bradlá, ale k rebrinám je možné dokúpiť oveľa širší sortiment príslušenstva. Zvýšite tak variabilitu a možnosti cvičenia ďalších svalových partií po celom tele, v prípade niektorých typov príslušenstva dokonca môžete spraviť radosť aj deťom a dokúpiť k rebrinám špeciálne doplnky práve pre ne.

Ponuka je mimoriadne bohatá a zaujímavá:

  • veľmi zaujímavým a častým doplnkom sú inverzné topánky, ktoré sa upnú okolo členkov a slúžia na zavesenie tela dolu hlavou; zmyslom týchto topánok je možnosť ešte efektívnejšie pracovať na rozvoji a formovaní brušného svalstva pri cvičení
  • rebriny, nazývané aj ribstole, je možné využiť tiež s gymnastickými kruhmi, v tomto prípade však potrebujete najskôr na ich vrchný stupienok namontovať bradlá, ktoré budú slúžiť na zavesenie gymnastických kruhov
  • nielen na cvičenie, ale aj na zaujímavý relax slúži masážna lavička na rebriny, vďaka ktorej je možné masírovať chrbát aj chodidlá
  • rebriny sa dajú premeniť pomocou špeciálneho príslušenstva aj na detskú preliezačku s pomocou rôznych lán, sietí, hrázd či bradiel; zaujímavým doplnkom je detská šmýkačka k rebrinám

 

posilnovacie veze

Kde nájsť najlepšie a najlacnejšie rebriny?

Veľký výber rebrín na jednom mieste nenájdete v žiadnom bežnom kamennom obchode s fitness náradím či vybavením. Ak sa nechcete uspokojiť s obmedzeným výberom len základných modelov rebrín, odporúčame siahnuť po možnostiach cez internet. Eshopov, ktoré sa venujú tejto téme, je naozaj dosť.

Určite sa však neorientujte len podľa ceny, oveľa dôležitejšie je nájsť internetový obchod s kvalitnými službami, rýchlym dodaním a čo najširším sortimentom. Tieto podmienky najlepšie spĺňajú len overené eshopy, napríklad Insportline.sk, Fitness-store.sk alebo známy eshop Hej.sk. Ak stavíte na tieto obchody, určite získate kvalitu za rozumnú cenu.

hej sk
 
Rebriny vôbec nepatria do minulosti. Na cvičenie sú ideálne do detskej izby aj kdekoľvek do bytu
5 (100%) 21 hlasov