Vyberte stranu

Industriálny štýl nábytku nie je len záležitosťou zopár posledných rokov, ako by si niekto mohol myslieť. Je pravda, že štýl získal na popularite najviac v poslednom období, ale zďaleka sa nejedná len o nejaký výstrelok módy.

Ak sa vám páči kombinácia dreva a kovu predovšetkým v tmavšom farebnom prevedení, určite by ste pre zariadenie bytu či novej domácnosti nemali industriálny nábytok vynechať. Poďte sa spolu s nami pozrieť do sveta, kde sa praktické stalo štýlovým!

 

Nielen do bývalých tovární a dielní

Ak si myslíte, že sa industriálny nábytok hodí len do bývalých tovární či dielní, z ktorých sa stali lofty, tak ste na omyle. Jasné, v paneláku to môže na prvý pohľad vyzerať divne, ale tá atmosféra si vás za chvíľku podmaní. Podobne, ako je tomu v bývalých priemyselných priestoroch.

Ak bývate alebo budete bývať v dome, je industriálny štýl pre vás doslova ideálny. Je pritom jedno, či budete rekonštruovať starý dom alebo stavať nový, kombinácia dreva a kovu zapadne všade. Navyše, prakticky všetky izby od chodby až po pracovňu môžete v tomto štýle zariadiť úplne bez problému!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Zariaďujeme kuchyňu

Začnime však kuchyňou. Tu sa treba zamerať najviac na tri veci: kuchynskú linku, jedálenský set a osvetlenie. Kuchynskej linke by mali dominovať dvierka a doska z dreva, ale pozor, z naozajstného dreva. Veľmi dôležité je tiež zvoliť kovové úchytky v industriálnom štýle.

Čo sa týka jedálenského setu, odporúčame stoličky z tmavého kovu bez operadiel, stôl môže mať kovové nožičky a drevenú dosku na vrchu. Posledným trendom je použitie najmä kombinácie čiernej farby na kovochtmavo šedej farby dreva.

Industriálny nábytok - kuchyňa

Zo sortimentu osvetlenia sa priam núkajú závesné lampynástenné lampy. V oboch prípadoch by ste mali voliť celokovové lampy s tienidlom, pričom farebnosť je už na vás. Môžete ich zladiť k ostatným kovovým častiam, prípadne ísť do kontrastu.

 

Ako zariadiť obývačku

Industriálna obývačka je srdcom každého domova a tu sa môžete najviac „vyblázniť“ pri rôznych doplnkoch. Sedaciu súpravu by ste mali voliť skôr konzervatívnejšie, jednoduchý tvar bez zbytočných vankúšikov je samozrejmosťou. Netradične bude vyzerať látková sedacia súprava aj bez opierok po bočných stranách, ideálna je do tvaru L.

Celokovový konferenčný stolík môžu dopĺňať príručné stolíky, kde treba citlivo zvážiť výber tvaru a dreva. K okrúhlemu konferenčnému stolíku zvoľte okrúhle príručné stolíky, ideálne s vrchnou drevenou doskou ladiacou k sedacej súprave.

Industriálny nábytok - sedacia súprava

Nebojte sa doplniť industriálny nábytok o rôzne poličkyskrinky. Určite však nepodľahnite nutkaniu zariaďovať izbu čo najväčším počtom odkladacích priestorov, nevyzeralo by to vôbec dobre. Aj v prípade obývačky odporúčame závesné lampy, na LED osvetlenie naopak zabudnite.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Aj v spálni môžete mať industriálny nábytok

Myslíte si, že zariadiť spálňu v industriálnom štýle je nemožné? Určite nie! Posteľ môže byť celokovová alebo drevená, ale nesmie mať vysoké čelo. Nočné stolíky priam nabádajú na použitie dreva, pokojne aj na vyvýšených kovových nožičkách.

Zaujímavú atmosféru docielite tiež použitím komody namiesto klasickej spálňovej skrine. Ak vám to priestorové možnosti dovolia, zariaďte spálňu aj viacerými komodami. Na vešanie väčších kusov oblečenia si môžete kúpiť minimalistický stojan s funkčným dizajnom.

V prípade spálne zohráva veľkú úlohu bytový textil. Závesy aj prehozy na posteľ by ste mali zvoliť z čo najjednoduchšej textílie, ideálne bez rôznych príkras a doplnkov. Strohosť však môže byť elegantná, čo docielite vhodne zvolenou garnížou.

 

Drevo a kov dominujú aj v doplnkoch

Ktoré doplnky sa najviac hodia k nábytku v industriálnom štýle? Ide najmä o truhlice, zrkadlá, nástenné hodiny, stoličky, dekorácie dverí a okien či konferenčné stolíky. Na presvetlenie sa používajú tak moderné a praktické lampy, ako aj svetlovody. Tie odporúčame najmä v domoch s väčším množstvom chodieb bez denného svetla.

Industriálny nábytok - lampy

Neoddeliteľnou súčasťou by mali byť aj dekorácie, najmä obrazy. Tu sa priam núkajú motívy s čiernobielymi fotografiami z minulosti, ideálne s industriálnou tematikou starých a opustených tovární. Pozor však na rámy, ideálne bude, ak budú z tmavšieho a masívnejšieho dreva.

Veľmi zaujímavou je kombinácia kovových stolíkov a vrchnej dosky z tvrdeného skla. Aby to však nebolo len také „obyčajné“, vrchná doska zo skla nemusí byť vôbec priehľadná, ale môže obsahovať motívy podobné tým na obrazoch!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Ako skombinovať industriálny štýl a textil

Zvoliť správny a oku lahodiaci bytový textil k industriálnemu nábytku nie je vôbec tak veľký problém, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Základom je dodržiavať rozumnú mieru striedmosti, takže to s textilom nepreháňajte.

V obývačke by mal textil dominovať maximálne tak na gauči a na závesoch. V spálni môžete použiť tak závesy z nepriehľadného materiálu, ako aj polopriehľadné záclony. Vyvarujte sa akýmkoľvek lesklým látkam, naopak, ak pôjde o textil s viditeľnejšími medzerami prepúšťajúcimi svetlo, nič tým nepokazíte.

Industriálny nábytok - záclona

Experimentujte!

Pokojne experimentujte so stoličkami, stolíkmi a zrkadlami. Nenechajte sa zviazať konvenciami a veľmi rýchlo zistíte, že industriálny štýl je oveľa zaujímavejší, ako to na prvý pohľad vyzerá. Jeho veľká výhoda je, že kombinuje tak striedmosť, ako aj eleganciu. Praktický štýl nebol nikdy tak krásny, ako to, čím sa prezentuje industriálny nábytok!

Navyše, súčasné možnosti nakupovania online prajú širokému výberu aj pohodliu zároveň. Už nemusíte navštíviť desiatky obchodov a predajní, všetko si vyberiete z pohodlia domova. Vyskúšajte napríklad Tempo Nábytok alebo NovýNábytok pre zariadenie nábytkom. Ak chcete renovovať, odporúčame veľký výber farieb z obchodu eFarby. Inšpirovať sa môžete aj z magazínov o bývaní, napríklad pri architektúre a dizajne zariadenia.

 

Najvýhodnejšie ponuky záclon a nábytku

tempo kondela
novynabytok-sk
bonami
Industriálny nábytok
5 (100%) 6 hlasov