Vyberte stranu

Profesionálne fitness schody patria medzi špičku vybavenia každého jedného fitness centra alebo posilňovne. Využívajú ich nielen ženy, hoci by sa tak mohlo na prvý pohľad zdať, ale aj muži. Na rozdiel od iných alternatív, ktoré si tiež predstavíme, sú fitness schody najúčinnejšie kardio zariadenie svojho druhu.

Dôvod je úplne jednoduchý: svojou funkčnosťou sa najviac približujú reálnemu chodeniu po schodoch, čo je prirodzená a mimoriadne odporúčaná aktivita zrejme na všetky neduhy moderného spôsobu nezdravého života.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Insportline.sk, Hej.sk, Fitness-store.skponúkajú  domáce zariadenia za výhodnú cenu.

Viac Informácii

Fitness schody alebo stepper?

Ako sme spomenuli na úvod, fitness schody sú alternatívou k zariadeniu zvanému stepper. O stepperoch sme písali už tiež, ide prakticky o jednoduchý fitness stroj určený na simuláciu bežného šliapania po schodoch. Hoci je účinný na chudnutie aj formovanie svalstva dolnej časti tela, fitness schody sú ešte efektívnejšie.

Pochopiteľne, treba porovnávať nielen efektivitu, ale aj pomer ceny k nej. Lacné steppery sú samozrejme niekoľkonásobne lacnejšie, ako fitness schody. Napriek tomu si dovolíme tvrdiť, že za ten rozdiel to stojí, nakoľko toto zariadenie nemusí chôdzu po schodoch simulovať, keďže sa jedná o schody.

Princíp ich fungovania je v točení nekonečného počtu schodov, ktoré treba na zariadení zdolávať. Ide o najviac efektívnu formu posilnenia a tvarovania sedacích svalov, kvadricepsov, harmstringov a lýtok. Zároveň je to skvelé kardio cvičenie zlepšujúce metabolizmus aj spaľovanie kalórií. Fitness schody teda jednoznačne odporúčame aj na doma.

 

Vyberte si z ponuky fitness schodov!

Fitness schody inSPORTline ProfiStair

Fitness schody inSPORTline ProfiStair

tlačidlo

Fitness schody TechnoGym Excite Climb Advanced LED

Fitness schody TechnoGym Excite Climb Advanced LED

tlačidlo

Stepper Spokey Escalator II

Stepper Spokey Escalator II

tlačidlo

Fitness schod Master step UP bedýnka

tlačidlo

STEPPER TECHNOGYM STEP ADVANCED LED P

STEPPER TECHNOGYM STEP ADVANCED LED P

tlačidlo


Fitness schod vo forme bedničky na jednoduché cviky

Ako fitness schod sa zvykne okrem elektronického zariadenia označovať aj jednoduchá bednička určená na výstup a zostup. Tieto bedničky sa dajú nastaviť tak, aby mohli simulovať výšku rôznych druhov schodov, tie lepšie modely majú možnosť nastavenia až troch druhov výšky.

Aj v tomto prípade platí, že takýto fitness schod má svoj význam pre základné cvičenie. Samozrejmosťou je nekĺzavý povrch, výhodou zas nízka hmotnosť, takže je možné schod kedykoľvek schovať a pred cvičením napríklad vytiahnuť. Nemusíte sa báť ani o nosnosť, konštrukcia by mala poľahky zvládnuť aj viac ako 200 kg.

Hoci sú aj fitness bedničky v podstate dobrou možnosťou pre zlepšenie svojej fyzickej kondície a najmä stavu kardiovaskulárneho systému, nedokážu pri posilňovaní svalstva a jeho formovaní plnohodnotne konkurovať tak stepperom, ako ani fitness schodom s elektrickým pohonom. Odporúčame ich preto len ako doplnkové náradie.

 

posilnovacia lavica

Dôležité vlastnosti, ktoré musia fitness schody splniť

Nakoľko aj vzhľadom na výšku investície aj povahu zariadenia zrejme do domáceho fitka nebude nikto kupovať fitness schody každý deň, je potrebné sa pri výbere zamerať na najdôležitejšie kritéria a vlastnosti. Ich splnenie je dôležité pre plnohodnotné praktické využívanie s maximálnym využitím potenciálu zariadenia.

Ak budete teda fitness schody vyberať, pamätajte na:

  • robustnú konštrukciu schodov doplnenú o ergonomické madlá na ruky
  • spoľahlivosť motoru a bezproblémový chod bez rušivých zvukových elementov
  • možnosť nastavenia širšieho rozsahu intenzity záťaže, čo poslúži tak pre začínajúcich užívateľov ako aj pre profesionálnych športovcov
  • protišmykovú úpravu schodov, avšak tak, aby nenarúšala efektivitu cvičenia spočívajúceho v plynulom a pravidelnom postupe nôh schodmi
  • softwarové vybavenie, kde odporúčame určite schody vybavené s počítačom, ktorý dokáže zobrazovať spálené kalórie, čas, vzdialenosť, rýchlosť, tepovú frekvenciu a diagram záťaže
  • dôležité je, aby boli fitness schody vybavené aj HRC programom pre optimálne cvičenie, kedy vie počítač na základe tepovej frevekvencie zvyšovať a znižovať záťaž plynulo tak, aby bol váš tep v ideálnom pásme

 

posilnovacie veze

Aj doma si môžete dopriať profesionálne značky

Hoci pri výbere by nemala príliš rozhodovať značka, fitness schody patria medzi ten sortiment vybavenia posilňovne a fitness centra, kde neodporúčame riskovať s neznámymi značkami. Tie, ktoré sú najviac žiadané a overené, totiž poskytujú dlhodobo najlepší pomer kvality, ceny a spoľahlivosti.

Na našom trhu v tomto ohľade spomedzi ostatných vyčnieva najmä značka Technogym. Ide o plne profesionálneho výrobcu nielen fitness schodov, ale aj ďalšieho vybavenia pre športovcov a to vrátane profesionálov. Značka ponúka nielen technologicky spoľahlivý systém, ale najmä nadčasový dizajn a príjemné ovládanie schodov, čo je veľké plus.

 

Vyberte si z ponuky fitness schodov!

Fitness schody inSPORTline ProfiStair

Fitness schody inSPORTline ProfiStair

tlačidlo

Fitness schody TechnoGym Excite Climb Advanced LED

Fitness schody TechnoGym Excite Climb Advanced LED

tlačidlo

Stepper Spokey Escalator II

Stepper Spokey Escalator II

tlačidlo

Fitness schod Master step UP bedýnka

tlačidlo

STEPPER TECHNOGYM STEP ADVANCED LED P

STEPPER TECHNOGYM STEP ADVANCED LED P

tlačidlo

Pozor na odbornú montáž, záruku a servis

Pri kúpe fitness schodov treba byť náročný nielen na samotný model, značku či funkcie, ale aj na kvalitné zákaznícke služby. Vzhľadom na vyššiu počiatočnú investíciu a aj to, že sa jedná o technicky zložitejší stroj, mali by ste vyžadovať po predajcovi odbornú montáž priamo u vás na mieste.

Doprava zdarma by mala byť pochopiteľne samozrejmosťou, podobne ako rozšírená záruka. Na tie najlepšie značky dávajú lepšie predajne a obchody záruku pokojne aj 10 rokov, takže ak sa dá, využite to. Samozrejmosťou by mal byť servis priamo u vás doma, aby ste nemuseli fitness schody aj vzhľadom na ich veľkosť a hmotnosť niekam nosiť.

 

posilnovacie veze

Stavte na overených predajcov, cena nie je prvoradá

Vyššie uvedené služby a servis na úrovni vám nemôžu poskytnúť samozrejme všetky predajne a obchody. Tie klasické kamenné to síce môžu ponúkať, ale v ich prípade je takýto servis vykúpený hlavne vyššou cenou. Aká je teda alternatíva? Priam prirodzene sa ponúka online nákup cez internet.

Tu však hrozí opačné riziko a to príliš nízka cena. Tou sa snažia zaujať najmä neznáme eshopy, kde však môže byť úroveň zákazníckych služieb na nízkej úrovni. Najlepšie je preto staviť síce na online nákup, ale od overených predajcov. U nás to sú jednoznačne obchody Fitness-store, InsportlineHej. V ich prípade získate aj dobrú cenu, aj kvalitný servis.

hej sk
 
Fitness schody ako náhrada klasického chodenia po schodoch aj ako alternatíva k stepperom
5 (100%) 22 hlasov