Vyberte stranu

Moka Express, tak sa nazýva kanvička na varenie kávy, ktorá sa od bežných odlišuje samotným procesom prípravy tohto chutného nápoja. Talian Alfonso Bialetti sa postaral o zrodenie prístroja na kávu už v roku 1933. Na trhu si drží popredné priečky obľúbenosti dodnes a patrí medzi najpoužívanejšie druhy kávovarov.

Stretnúť sa môžete i s označením koťogó, ktoré predstavuje maďarskú odrodu talianskeho kávovaru. Ak varíte kávu v Moka Expresse, nie je počuť takmer žiadny zvuk. V koťogu sa nachádza trubička, ktorou tečie káva do hornej nádobky, upchanej piestom. Ten povolí iba pri dostatočne vysokom tlaku a následne klesne. Daný pohyb vydáva klopkavý zvuk.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Planeo.skAndreashop.sk, TPD.sk a 4home.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Moka kávovar na indukciu verzus Moka kávovar elektrický

Ak ste vlastníkom indukčnej varnej platne, kanvička musí mať špeciálne určenie na takéto používanie. Moka kávovar na elektrický či plynový sporák je bežne dostupný. Elektrické tvoria samostatnú kategóriu, keďže im ohrev vody zaručuje zapojenie do zásuvky.

Kanvička so zaujímavým osemuholníkovým tvarom ponúka nielen chutnú kávu, ale aj kvalitnú, a pritom lacnú alternatívu kávovarov. Rozmanitá farebná škála spája v sebe funkčnosť i štýlový vizuál.

Tip na produkt: 

BIALETTI SET MINI EXPRESS RED

  • Funkčný a minimalistický dizajn
  • Espresso steká priamo do 2 šálok
  • Vyrobené z vysoko kvalitného lešteného hliníka
  • Vhodný pre všetky typy sporákov okrem indukčných

Intenzívna chuť kávy je plusom, no niekomu môže prekážať fakt, že Moka kávovar nemá tzv. cremu. Príprave sa musíte venovať počas celej doby jej trvania, pretože ak neustrážite správnu dĺžku, kávu prepálite. Pred nákupom je dobré premyslieť si, na koľko šálok má byť kanvička určená. Tento počet je totiž záväzný pri každom varení a nesmie byť nižší.

 

Vyberte si z ponuky moka kávovarov!

Rommelsbacher EKO 366

Arabica 1.2 kávovar

Ariete 1358/10

Banquet Moka konvička Lena

Ako si uvariť chutnú kávu na Moka kávovare?

Moka kanvička pozostáva z dvoch hlavných častí. Do spodnej nádoby nalejte vodu, ideálne zmäkčenú, no nepresiahnite povolené množstvo. Poistný ventil sa musí nachádzať nad hladinou. Následne pomeľte zrnká kávy. Stredná hrúbka sa odporúča najviac. Pre lepšiu predstavu, ide o veľkosť medzi hrubozrnnou a kuchynskou soľou.

Množstvo kávy závisí, ako sme už spomenuli, vždy od objemu kanvičky. Sitko tým pádom musíte naplniť po okraj. Kávu nikdy neutláčajte, v prípade potreby ju môžete zarovnať, kvôli lepšiemu tesneniu kávovaru.

Začnite s varením na najmenšom plameni a počkajte pár minút, kým do vrchnej časti kanvičky neprebuble voda. Aby nedošlo k neželanému prepáleniu, zo zdroja tepla odstráňte Moka kávovar vtedy, ak káva pomerne rýchlo preteká do vrchnej časti. Zvyškové teplo dokončí proces prípravy.

 

moka kavovar

Rady a tipy na zaručene lahodnú chuť kávy

Nemáte doma mlynček na kávu? V tom prípade hľadajte kávu špeciálne určenú do Moka kávovaru. Avšak, ak ste jeho vlastníkom, malým experimentovaním si dokážete prispôsobiť chuť k vašej dokonalosti. Platí totiž pravidlo, že čím hrubšie zrná, tým je káva slabšia a naopak, čím jemnejšie pomletá, tým je jej chuť intenzívnejšia.

Druhý spôsob však predstavuje malé riziko s upchatím sitka, kvôli čomu nie je dosiahnutý dostatočný tlak a voda sa tým pádom nemusí pretlačiť do vrchnej časti kanvičky. Ak chcete prípravu urýchliť, do Moka kávovaru môžete naliať už horúcu vodu. Pozor na popálenie. Na uzavretie budete potrebovať utierku alebo rukavičky.

 

moka kavovar

Kde výhodne nakúpiť?

Nielen samotné pitie kávy, ale aj jej príprava je pre mnohých ľudí obľúbenou záležitosťou. Nie vždy potrebujete originálny presso stroj či drahý kávovar, aby ste dosiahli želaný výsledok. Moka kanvička sa stala nezameniteľným symbolom talianskej kultúry spojenej s pohostinnosťou. Tento druh kávovaru si však našiel zaľúbenie aj v našich končinách.

 

Vyberte si z ponuky moka kávovarov!

Rommelsbacher EKO 366

Arabica 1.2 kávovar

Ariete 1358/10

Banquet Moka konvička Lena

Eshopy Planeo.sk, TPD.sk4home.skAndreashop.sk  ponúkajú široký sortiment Moka kávovarov, pričom si môžete vyberať podľa množstva šálok, ktoré dokážu pripraviť, ale tiež podľa zaujímavého dizajnu. Ten spočíva vo farebnej variabilnosti, ako aj materiálovej rôznorodosti. Ak ste si nevybrali z moka kávovárov tak určite si vyberiete z najlepších kávovárov!

andreashop
Moka kávovar vyčaruje skvelú chuť kávy, poradíme vám, ako ho vybrať
4.7 (93.33%) 3 hlasov