Vyberte stranu

Praktickosť, pohodlie aj estetickosť. Tieto vlastnosti sú typické aj pre lacné sedačky. Predsa im však niečo chýba. A nie, nemusí to byť vždy kvalita. Komfort v pravom zmysle slova nečakajte. O vytúžený relax pri večernom sledovaní TV ale neprídete.

Väčšinou platí, že príliš nízka cena sa musí aj niekde prejaviť. Svetlé výnimky existujú. Najmä v prípade, že lacné sedačky sú taktiež odzrkadlením akcií či výpredajov. Vtedy nájdete v sortimente tiež dizajnové a kvalitné kúsky, ktoré chcú výrobcovia jednoducho nahradiť novými a trendovejšími typmi.

lacné sedačky

Klasika je cenovo prijateľnejšia

Nemusíte byť ochudobnení ani o moderný vzhľad. Jednoduché tvary a čisté získate tiež za dobrú cenu. Rustikálne lacné sedačky však veľmi nehľadajte. Zakladajú si na konštrukcii z masívu, ozdobnosti a často aj ornamentálnosti. A to niečo stojí…

Cenovo najdostupnejšia je preto klasika, ktorá v podstate nikdy nevyjde z módy. Nie je žiadnym dizajnovým zázrakom, no v obývačke splní svoj účel, pričom stále môže pôsobiť elegantne aj atraktívne. Tam, kde je ubrané na štýlovosti, môže mať kvalita veľmi dobré výsledky…

Čo sa týka konštrukcie a tvaru, lacné sedačky nájdete v podobe pohoviek aj rohových sedacích súprav. Charakteristickým znakom je vyššie sedenie, ktoré je v mnohých prípadoch kombinované s operadlom poskytujúcim oporu aj hlave, nielen chrbtici. Tvrdosť či mäkkosť výplne je individuálnou záležitosťou, ktorá nemusí súvisieť so zmenou ceny.

 

Najlepšie lacné sedačky

 

Aj čalúnenie robí cenu

Poťahy z kože sú samostatnou kategóriou. Čo sa týka tých látkových, textílie spadajú do rôznych kvalitových kategórií. Bez ohľadu na druh, hrúbku či štruktúru im nemožno uprieť jednu veľkú výhodu, a to nepreberné množstvo farebných variácií, vzorov a motívov.

Lacnejším typom čalúnenia sú tenšie látky, ktoré nedisponujú potrebnou odolnosťou na každodenné používanie a pravidelné sedenie. Prejaví sa už po pár rokoch, no farebná stálosť môže zmiznúť už skôr. Ak ste sa rozhodli pre syntetické materiály, predsa len by ste mali zvážiť vyššiu kvalitu.

Za povrchovú úpravu poťahov s funkciou antiabsorbčnosti si priplatíte, no na trhu nájdete veľké množstvo látok, ktoré na údržbu nie sú náročné a dizajnovo vám taktiež zaručia spokojnosť. Vyberajte typy, ktoré sa časom neošúchajú a svojou elasticititou nezmenia pôvodný tvar.

TEMPO KONDELA TROJSED-MILO

Lacné kožené sedačky

Áno, aj sedačky z kože mnohí výrobcovia ponúkajú pomerne lacno. Je v tom však zádrhel. Nízka cena znamená čalúnenie, ktoré buď neobsahuje 100% kožu, alebo sa síce jedná o originál, no nie v požadovanej hrúbke.

Pri výbere je nutnosťou všímať si označenie „celo koža“. Inak sa môže stať, že podrúčky či bočné steny budú zhotovené z imitácií. Koženka či ekokoža síce na začiatku môžu pôsobiť esteticky, no až po pomerne krátkom čase sa farebnosťou aj odolnosťou výrazne odlíšia od zvyšku pohovky.

Odporúčaná hrúbka kože na čalúnenie je 1,5 mm. Ak sa stretnete s lacnou sedacou súpravou v tomto prevedení, pravdepodobne pôjde o jej tenký variant, či príliš hrubý. Väčšia hrúbka totiž neznamená vyššiu kvalitu. Koža totiž stráca na mäkkosti a ľahšie sa dokáže natiahnuť. Nechcete mať predsa sedaciu súpravu ako harmoniku…

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! BonamiNový nábytokMasiv24 a Temponabytok ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Lacné sedacie súpravy

Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí si s výberom sedačky nerobia žiadne starosti. Jednoducho si vopred určíte maximálnu možnú cenu a siahnete po tom, čo sa vám páči. Kvalita je „na poslednom“ mieste a víťazí čisto dizajn.

Bežne sa stáva, že zvolený kus sa k zvyšnému zariadeniu obývačky ani nehodí alebo je esteticky koncipovaný tak, že po čase omrzí svojím vzhľadom. To je (možno) ten lepší prípad. Inak počítajte aj s tým, že konštrukcia nesplní požadovanú stabilitu, sedáky stratia pevnosť, tuhosť, a tým aj pohodlnosť.

Mnohí argumentujú práve nízkou cenou sedačiek, ktorá umožňuje opätovné zakúpenie nového kusu. Ak ich aj pomerne nedávno kúpený nábytok na sedenie omrzí, vymenia ho za nový. Je otázne, či takýto „kolotoč“ prináša útulnú atmosféru a či je zariadenie bytu v takomto ponímaní harmonické.

 

Lacné sedačky najobľúbenejšie?

Aj keď si to neradi priznávame, veľakrát, nielen v oblasti bývania, uprednostňujeme cenu pred kvalitou. Slová ako „lacné, akcia, výpredaj“ na nás vykúkajú z každého rohu a my sa im jednoducho podriaďujeme.

Takéto označenie často nájdete aj na sedacích súpravách, ktoré vlastne ani nedisponujú príliš lákavou cenou, no prívlastok lacná im zaručí vyšší záujem, ba dokonca predaj. Práve to je dôvodom, prečo sa niektoré pohovky kvalitovo vyrovnajú svojím konkurentom.

 

 

Najlepšie lacné sedačky

Výhody a nevýhody

O plusoch a mínusoch netreba veľmi polemizovať. Tie hlavné sú logicky zreteľné. Cena a kvalita. No ako sme už vyššie spomenuli, nie vždy ide o takéto striktné zadefinovanie. Lacné sedačky totiž nemusia škodovať ani na funkčnosti.

Pridanú hodnotu im môže (alebo aj nemusí, záleží, ktorý variant preferujte) priniesť rozkladací mechanizmus, ktorý razom zo sedenia vytvorí príležitostné lôžko. Tento spôsob občasného prespávania sa netýka len pohoviek. Aj rohové sedačky majú zelenú. Hľadať za nízku cenu 100% alternatívu postele je však strata času. Buďme realisti.

 

Nákup cez internet sa v tomto prípade oplatí

Online predaj nábytku nemusí predstavovať žiadne úskalia súvisiace so zariaďovaním. Z pohodlia domova si nájdete oku lahodiace druhy nábytku, ktoré si pár klikmi objednáte rovno k vám domov. Prehľad zaručí filter, podrobnosti o tovare jeho popis. Ak máte nejasnosti, nebojte sa pýtať.

Ochotný personál je tu na to, aby zodpovedal vaše otázky, či už „chatom“, emailovou komunikáciou alebo telefonicky. Eshopy Tempo Kondela, My interier či Nový nábytok vám ponúknu tieto služby aj s atraktívnymi sedačkami za nízke ceny. Stačí si vybrať tvar, materiál a zvoliť výšku ceny. Jednoduché a rýchle.

tempo kondela
myinterier
novynabytok-sk
Aké sú lacné sedačky? Majú svoju kvalitu? Toto je porovnanie možností, ktoré máte
5 (100%) 4 hlasov