Vyberte stranu

Príjemný odpočinok, pohodlné hojdanie a relax v záhrade si môžete dopriať aj s prihliadnutím na komfort. Reč je o záhradných hojdačkách, ktoré v závislosti na materiáli konštrukcie a sedacej či ležiacej časti ponúkajú vytúžený oddych. Zapadnú i štýlovo, a tak sa často kritériom výberu stáva práve cena.

 

Záhradná hojdačka totiž už dávno nepredstavuje jednoduché spojenie dreva a hrubého lana (aj keď pre deti je takáto podoba stále obľúbená). V súčasnosti tvorí miesto, okrem spomínaného relaxu, aj na spoločenskú konverzáciu. Usadí totiž niekoľko ľudí. Zvyčajne ich počet nepresahuje číslo štyri, no to závisí od konkrétneho typu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4Home.sk, Kokikashop.sk, Bonami , Asko-nabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Záhradná hojdačka drevená verzus kovová

Záhradné hojdačky z dreva sú v rámci danej kategórie klasikou. Navyše, práve toto je prípad, kedy je pevná a stabilná konštrukcia nutným základom. Drevo sa do záhrady jednoducho hodí a aj v súvislosti s činnosťou hojdania tvorí neodmysliteľnú súčasť rodinných domov už desiatky rokov.

Moderná doba však pripúšťa aj ďalšie materiály, ktoré môžu taktiež vyzerať štýlovo, no nie vždy dokážu jednoducho zapadnúť. Kovová hojdačka nepochybne poteší nadšencov moderne ladených novostavieb, ktorých záhrada prekypuje rovnými a jednoduchými líniami či nábytkom a vonkajším zariadením z rovnomenného materiálu.

Nielen interiér, ale tiež exteriér môže disponovať dizajnovými doplnkami. Tvorí ich napríklad záhradný nábytok a hojdačka. Tá totiž v niektorých variantoch pripomína skôr remeselnícke a rezbárske umenie. Šikovní majstri vedia vyrobiť kúsky, ktoré vás potešia svojou pohodlnosťou, ale aj unikátnosťou.  Preto výroba na mieru stojí za zváženie.

 

Vyberte si z našej ponuky rôzne druhy záhradných sedačiek!

Sivá závesná hojdačka Oltre Malaga

tlačidlo

Ležadlo s tienidlom FS68471

tlačidlo

Happy Green Záhradná hojdačka Calvin béžová

tlačidlo

ZÁHRADNÁ DREVENNÁ HOJDAČKA EDEN FSC

tlačidlo

Záhradná hojdačka ako dokonalý oddych

Odreagujte sa po pracovnom dni v záhrade. Letné večery strávené upokojujúcim hojdaním vás nepochybne príjemne naladia. Čerstvý vzduch od nepamäti pôsobil blahodárne na fyzické aj psychické zdravie človeka, tak prečo nespojiť príjemné s užitočným?

Opierka s možnosťou polohovania. Áno, aj takúto funkciu ponúkajú niektoré typy spomedzi luxusnejších produktov. Záhradná hojdačka s možnosťou rozloženia sa behom krátkej chvíle dokáže zmeniť na pohodlné ležadlo. Kto chce chytať bronz, môže tak urobiť aj komfortnejším spôsobom ako ležaním na deke.

Tak či onak, výberom toho správneho kúsku pre vás a vašu záhradu to ešte nekončí. Dôležité totiž je aj to, kde a na akom povrchu bude hojdačka umiestnená. Dlažba, betón, trávnik či materiálovo iná plocha, nezabudnite na dostatočné upevnenie. To sa týka najmä kovových hojdačiek s výnimkou tých oceľových.

zahradna hojdacka

Záhradné hojdačky najlacnejšie verzus záhradné hojdačky výpredaj

Tieto slová, priznajme si, počujeme veľmi radi. Platí to aj pri záhradných hojdačkách, pretože je pravdou, že mnohé z nich sa sumou približujú k štvorcifernému číslu. Ak je pre vás smerodajná výhradne cena, oplatí sa čakať na akciu. Ak zvážite aj ďalšie atribúty výberu, máme pre vás niekoľko tipov pre váš ideálny kúsok:

  • nosnosť a počet miest na sedenie – navzájom sa ovplyvňujú a súvisia aj s výberom materiálu (masív tento raz vedie)
  • hmotnosť a stabilita – lacnejšie typy hojdačiek môžu pri silnejšom vetri alebo počas búrky stratiť stabilitu a spadnúť (niekedy môže dôjsť aj k poškodeniu konštrukcie)
  • materiál kvalita – súvisí s pevnosťou a tiež vyššie spomínanými bodmi, no dôležitý je aj z hľadiska odolnosti voči poveternostným podmienkam
  • materiál estetika – dbajte na to, aby produkt, ktorý sa vám zapáčil, architektonicky zapadol do vašej záhrady
  • pohodlie – dáte prednosť vystuženým tkaninám a matracom alebo vám postačí čisté drevo či kov?
  • luxus z hojdačky ležadlo? Odkladacia polička na kávu ako súčasť konštrukcie? Čo všetko je pre vás nutnosťou?

 

Záhradné hojdačky pre deti

Zábava pre deti, ktorá azda neminula nikoho počas detských liet. Neochudobnite ani vašu ratolesť o tento príjemný zážitok a doprajte im nielen klasiku, ale aj moderné typy hojdačiek, napríklad vo variante závesného „stanu“.

Záhradná hojdačka je však obľúbeným záhradným relaxom pre všetky vekové generácie. Záhrada, veranda, terasa, hojdačka sa veľkostne prispôsobí akýmkoľvek exteriérovým podmienkam. Na hojdanie si totiž môžete vybrať aj tzv. vajíčko – podoba závesného kresla, a aj hojdaciu sieť. Tú budú deti taktiež zbožňovať.

zahradna hojdacka

Záhradné hojdačky príslušenstvo: áno alebo nie?

Samozrejme, vizuálna stránka modernej záhradnej hojdačky má niekoľko štýlových a materiálových podôb. Tá sa môže líšiť aj príslušenstvom, ktoré je nie vždy súčasťou základnej ceny. Reč je o strieške chrániacej pred slnkom a mäkkých podsedákoch alebo matracových výplniach na sedenie.

Dôležité pri výbere hojdačky je uvedomiť si, či je tienenie nutnosťou alebo iba zriedkavo využiteľným bonusom. Čo sa týka pohodlia, to ovplyvňuje ergonomické tvarovanie konštrukcie na sedenie, ale aj textílie vyplnené napríklad molitanom.

Ak si chcete na hojdačke aj zdriemnuť, „nahé“ drevo, kov či plast by neboli ideálnym adeptom na pohodlnosť. Niektorí chcú ušetriť a siahajú preto po podsedákoch, ktoré patria záhradným stoličkám. Je teda otázkou vkusu, stupňa pohodlia a, samozrejme, financií, ktorú cestu výberu zvolíte vy.

Kde nakúpiť?

Klasické typy záhradných hojdačiek, ale aj moderné hojdacie ležadlá, závesné hojdacie kreslá či hojdacie siete nájdete prostredníctvom eshopov 4home.sk, Kokiskashop.sk, Myinterier.sk či Bonami.sk. Zvoľte si požadovaný materiál, maximálnu výšku cenovej relácie a vyberajte z množstva zaujímavých produktov.

Stavíte na jednoduchosť, pohodlnosť, luxus alebo ich kombináciu? Myslite na to, v akom štýle je tvorená vaša záhrada a záhradný nábytok a k nim kombinujte vizuál hojdania. V každom prípade, letné mesiace bez hojdačky si viac nebudete vedieť predstaviť.

asko nabytok logo
kokiskashop
bonami
Záhradná hojdačka ako dizajnové relaxovanie aj zaujímavý doplnok
5 (100%) 1 hlasov