Vyberte stranu

Sedačka je nábytkom, ktorý má azda najväčší podiel na výslednom dizajne obývacej izby. Aj keď atmosféru tvoria rôzne nábytkové komponenty, doplnky a dekorácie, práve ona je akýmsi základom a odrazovým mostíkom na elegantné a útulné zariadenie bytu.

Využite priestor efektívne a nezabudnite ani na rohy miestnosti. Sedačky do L sú ideálnym príkladom ako do interiéru zapracovať aj „tmavé kúty“. Na funkčnosti určite nestratíte a rovnako ani na dizajne. Steny, ku ktorým je sedenie prisunuté, môžete využiť na dekoračné obrazy, zrkadlá či police.

Sedačky do L

Účel, účel a účel…

Dôležitá rada pri výbere sedačky znie: Kupujte ju pre seba! Stále tie isté rady a odporúčania, no naozaj ste si ich zobrali k srdcu alebo si pri pohľade na ňu snažíte nahovoriť, že je to tá pravá? Aby naplnila vaše očakávania, určte si hlavné požiadavky spokojného využívania.

Sedacia súprava slúži predovšetkým vám a zároveň tým, ktorí s vami zdieľajú jednu domácnosť. Môže to byť partner či niekoľkočlenná rodina. A práve takémuto domáckemu zloženiu by ste mali podmieniť výber. Vychovávate malé deti? Máte vnútri domácich miláčikov? Prispôsobenie čalúnenia je taktiež na mieste.

Všeobecne platí, že ak si zariaďujete obývačku ako pár, postačí vám aj menší variant sedenia. V prípade návštevy stačí použiť praktické taburetky, ktoré môžu byť zároveň zaujímavým dizajnovým spestrením. Naopak, viacčlenná rodina privíta veľké sedačky do L, napríklad aj s možnosťou rozkladania.

 

Výber najlepších rohových sedačiek

Lacné sedačky verzus najlacnejšie sedačky – čo ovplyvňuje ich cenu?

Výslednú cenu sedačky určuje nielen materiál konštrukcie, ale tiež počet miest na sedenie a poťahový materiál. Koža je jasným navýšením ceny, no zároveň investíciou, ktorá sa oplatí. Pri tejto voľbe sa nezabudnite presvedčiť o jej odporúčanej hrúbke, 1,5 mm, a taktiež o celokoženom prevedení. Niektorí výrobcovia ju radi kombinujú s imitáciami.

Akousi zlatou strednou cestou je materiál Alcantara. Ide v podstate o vláknový kompozit podobný semišovej koži. Látka je priedušná, ohybná, nekrčivá a odolná voči opotrebovaniu. Vyznačuje sa tiež jednoduchou údržbou. Prípadné zašpinenie ľahko vyčistíte (používa sa aj na čalúnenie autosedačiek).

Látkové čalúnenie je cenovo najdostupnejšie, pričom ponúka aj širokú paletu farieb a vzorov. Nemusí ísť vždy o nízku kvalitu či náročné udržiavanie. Napríklad látka Carabu má špeciálnu úpravu, ktorá zaručí odstránenie nečistôt, rozliatej kávy často len suchou utierkou. Tekutina totiž zostane na povrchu a vďaka nenasiakavosti niet po nej ani stopy.

Kožená rohová sedačka Danilo

Tvarová jednoduchosť kraľuje

Ak ide o tvar (týkajúci sa celkového vzhľadu, nielen rozloženia sedákov), štýlové zaradenie má hlavné slovo. Existujú totiž sedačky, ktoré svojimi typickými znakmi ihneď priradíte k rustikálnemu, luxusnému, retro , klasickému, modernému či minimalistickému štýlu.

Trendom je jednoduchosť tvarov so zameraním na čisté línie. Áno, ešte stále. Je však zrejmé, že ľuďom preferujúcich vidiecky štýl a rustikálnu ozdobnosť nebude záležať na aktuálnych módnych vychytávkach v oblasti interiérového dizajnu.

Na nožičkách alebo bez nich? S nízkou alebo vysokou opierkou? S oblými alebo hranatými tvarmi? S podrúčkami alebo s otomanom? S vankúšmi alebo fixným operadlom? Rozkladacie alebo pevné? Ergonomické alebo oku lahodiace? Nech je dizajnové smerovanie akékoľvek, výber je vždy len otázkou vášho vkusu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! BonamiNový nábytokMasiv24 a Temponabytok ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Sedačky do L – správne umiestnenie

Ak ste pevne presvedčení o účele sedačky, máte jasnú predstavu o type aj farebnom prevedení čalúnenia, tvar ste prispôsobili štýlovému zaradeniu, zostáva ešte vybrať to správne umiestnenie v obývačke.

Rohové sedacie súpravy majú niekoľko variabilných riešení použitia. Ľavé alebo pravé vyplnenie rohu či značné predĺženie jedného z ramien, a tým aj väčší počet miest na sedenie, poteší z hľadiska praktickosti aj estetickosti.

Najbežnejším spôsobom obývačkového sedenia je jeho prisunutie ku stene. Spravidla ním nič nepokazíte, navyše získate ďalší priestor, ktorého je najmä v bytoch málo. Ak vám to však dispozičné riešenie miestnosti a jej rozmery dovoľujú, vyskúšajte alternatívu umiestnenia a nechajte sedačku do L v centre izby. Nezabudnite na prispôsobenie ďalšieho zariadenia.

Aj pre návštevu, ktorá sa zdrží

Sedačky do L sú obľúbené aj vďaka svojej prídavnej funkcii rozloženia. Dokážu totiž vytvoriť príležitostné lôžko, ktoré ponúkne miesto na spánok aj dvom ľuďom. Vďaka svojej veľkosti ide o pohodlné spanie, často s rozmermi manželskej postele. Stretnúť sa môžete s verziou šírky 160 cm, ale tiež 180 cm.

Pokiaľ chcete rozkladaciu sedačku využívať častejšie, pri jej výbere by ste mali mať na pamäti dve veci. Po prvé, či sú materiály použité na jej výrobu vhodné aj na pravidelný spánok a po druhé, či je manipulácia rozkladacieho mechanizmu jednoduchá a neopotrebuje sa ani pri každodennom pohybe s ním.

 

Výber najlepších rohových sedačiek

Najlepšie sedačky

Ako si dopriať komfort? Kvalitnou sedacou súpravou a jej pohodlnou výplňou. Znásobiť ho však môžu ďalšie prídavné funkcie a špeciálne príslušenstvo. Sedačky do L sú ideálnym adeptom na ich zakomponovanie. Presvedčte sa o ich výhodách.

Kúsok sedačky sa môže napríklad zmeniť na „relaxačné kreslo“ s možnosťou vystretia nôh vďaka výsuvnej opierke umiestnenej v spodnej časti konštrukcie, pod sedákom. Aj pohodlne si ľahnúť sa dá bez rozloženia príležitostného lôžka. Rameno sedačky, nazývané tiež otoman, dokáže v niektorých prípadoch nadobudnúť tvar leňošky, kopírujúci vašu chrbticu.

Aj online si môžete dopriať takýto ergonomický luxus. Eshopy Idea nábytok, Nový nábytok či Tempo Kondela vám ponúkajú široký sortiment sedačiek do L s rôznymi funkciami podľa želania. Stačí si pomocou filtra prispôsobiť výber vašim požiadavkám.

idea nábytok
novynabytok-sk
tempo kondela
Sedačky do L nie sú len o tvare, ale najmä o pohodlí a variabilite
5 (100%) 8 hlasov