Vyberte stranu

Bezpečne neprekonateľný a mimoriadne efektívny stroj na zlepšenie kondície, posilnenie kardiovaskulárneho systému a efektívne spaľovanie nadmerne uložených tukov. Touto vetou by sa dal charakterizovať bežecký pás, ktorý si nachádza miesto aj v našich domácnostiach.

Bežecké pásy sa hodia na chudnutie aj na posilnenie zdravia všeobecne a práve preto sú čoraz viac populárne ako súčasť vybavenia domácnosti. Nepotrebujete hneď ten najlepší model, aby ste mohli začať pracovať na svojej kondičke či zdraví. Na druhú stranu, pri výbere nepozerajte len na cenu či aktuálne zľavy, zohľadniť treba aj iné vlastnosti.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Insportline.sk, Hej.sk, Fitness-store.skponúkajú  domáce zariadenia za výhodnú cenu.

Viac Informácii

Domáce, klubové aj profesionálne

Podľa použitia a funkcií sú na trhu na výber tri druhy bežeckých pásov. Domáce bežecké pásy sa vyznačujú skladnosťou, nižšou cenou a jednoduchšou konštrukciou. Z hľadiska funkcií postačia pre domáce fitko, ale ak hľadáte intenzívnejší tréning alebo bude bežecký pás využívaný častejšie, nemusia byť tie najlacnejšie modely postačujúce.

Klubové bežecké pásy sú už vyššou triedou. Hodia sa na miesta s častejším a širším využitím a ako už napovedá samotný názov, sú určené do klubov, hotelov alebo menších fitness centier. Pokiaľ hľadáte stroj, čo vydrží vyššiu záťaž, je toto pre vás ideálna kategória s priaznivým pomerom ceny a výkonu.

Najvyššou triedou sú profesionálne bežecké pásy. Ako už napovedá názov, sú určené pre najväčšie vyťaženie vo veľkých komerčných fitness centrách. Tieto stroje majú obvykle aj nadštandardnú záruku, funkcie a predajcovia k nim poskytujú extra služby. Ak chcete skutočne to najlepšie na trhu, toto je vaša prvá voľba. Bude tomu ale zodpovedať aj cena.

 

Vyberte si z ponuky TOP bežiacich pásov!

 inSPORTline inCondi T6000i

 inSPORTline inCondi T6000i

tlačidlo

Spirit Fitness XT385

Spirit Fitness XT385

tlačidlo

Pacemaker F80

Pacemaker F80

tlačidlo

Bežecký pás inSPORTline Gardian G8

Bežecký pás HMS BE 8535Bežecký pás inSPORTline Gardian G8

tlačidlo

Bezmotorový alebo motorový bežecký pás?

Podľa toho, akú efektivitu cvičenia a aký komfort simulácie skutočného behu očakávate od bežeckého pásu, máte na výber bezmotorové a motorové modely. Bezmotorové sú lacnejšie a sú určené pre menej náročných, takpovediac rekreačných, bežcov. Fungujú na mechanickom princípe a majú možnosť nastaviť záťaž a magnetickú brzdu.

Kto však raz skúsi motorový bežecký pás, ten zistí, že až s týmto typom stroja prichádza skutočný zážitok z behania. Najmenej výkonné majú motor so silou 1,5 konskej sily, tie najlepšie modely až s 8 HP. Regulovať môžete nielen sklon, ale aj rýchlosť a na rozdiel od bezmotorových pásov nebudete len „kráčať“, ale skutočne behať.

 

posilnovacie veze

Podľa čoho vybrať bežecký pás na doma či do bytu?

Okrem výberu triedy a pohonu vplýva na kvalitu a použiteľnosť bežeckého pásu v praxi aj niekoľko iných parametrov či vlastností. Bežný laik sa v nich vie len ťažko zorientovať a preto vám prinášame prehľad aspoň tých najdôležitejších nielen z hľadiska pomeru ceny a výkonu, ale najmä z pohľadu praktického využitia.

Ide o tieto parametre, funkcie a vlastnosti:

  • praktické funkcie – pohodlné a jednoduché ovládanie počas behu je síce skvelé, ale zamerajte sa aj na to, aby váš bežecký pás disponoval niektorými praktickými funkciami, napríklad systémom vyrovnávania nerovností alebo funkciou plynulého pridávania či uberania rýchlosti
  • skladnosť a mobilita – možno si myslíte, že nebudete musieť so strojom manipulovať, ale jednoduché sklopenie bežeckej plochy či transportné kolieska nie sú funkcie na okrasu, ale naozaj praktické benefity
  • pokročilé funkcie – ak sa chcete venovať behaniu doma naplno, váš bežecký pás by mal umožňovať napríklad pripojenie hrudného pásu a prispôsobenie rýchlosti tepovej frekvencii; plusom sú aj možnosť nastavenia profilu trasy, konektory pre audio stup, reproduktory či dokonca integrované ventilátory pre osvieženie
  • komfort a detaily – tie najlepšie bežecké pásy dokážu vďaka dômyselnej konštrukcii napríklad minimalizovať hluk, ponúkajú aj ovládanie v postranných madlách pre lepší komfort a myslia na bezpečnostné vychytávky

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Insportline.sk, Hej.sk, Fitness-store.skponúkajú  domáce zariadenia za výhodnú cenu.

Viac Informácii

Bežecký pás pre ženy, pre mužov aj pre seniorov

Behať v pohodlí domova dnes môže naozaj každý, či už ide o zdravých dospelých za účelom zlepšenia kondície, alebo o seniorov, ktorí sa snažia udržať si srdce v zdravom stave. Pre tých odporúčame aj funkciu snímania tepovej frekvencie či bezpečnostnú brzdu pre lepšiu istotu a stabilitu počas behu.

Bežecké pásy na doma sa dajú vybrať aj s funkciami špeciálne prispôsobenými pre každého z vás individuálne. Môžete si ich vybrať aj podľa počtu programov pre čo najväčšiu variabilitu záťaže a kardio tréningu. Tie najlepšie modely majú aj 25 programov alebo viac a k tomu napríklad protišmykový pás ako záruku pohodlia aj bezpečia súčasne.

Pokiaľ vyberáte bežecký pás na chudnutie a vaša aktuálna hmotnosť je naozaj vysoko nad bežným priemerom, môžete si zvoliť modely aj podľa nosnosti. Najčastejšie ide o nosnosť do 120 kg, ale pokojne sa nájdu aj bežecké pásy pre ľudí s hmotnosťou až do 180 kg. Nepodceňujte nosnosť, nakoľko tá má vplyv na to, ako dlho vám bude zariadenie slúžiť.

 

rotoped

Sledujte sklon, plochu aj rýchlosť

Veľkosť a typ plochy bežeckého pásu sú najdôležitejšie z pohľadu pohodlnosti a komfortu používania. Ideálna šírka pásu je aspoň 40 cm, poskytuje totiž dostatok priestoru a nebudete mať pocit stiesnenia. Ak sa dá, voľte odpruženú plochu, umožní vám naozaj „reálny“ beh.

Čo sa týka sklonu, ten je dôležitý pre efektívny tréning. Najčastejšie sa dá nastaviť na páse simulácia sklonu stúpania od 12 do 20 %, no dôležitý je nielen rozsah, ale aj počet polôh. 2 až 3 polohy sú málo, ak sa dá, voľte bežecký pás s 12 polohami a viac.

Čo sa týka rýchlosti, lacnejšie modely ju umožňujú regulovať manuálne, lepšie a presnejšie je to však v prípade elektronickej regulácie. Pre bežné použitie a to vrátane intenzívnejšieho tréningu je však najpodstatnejším parametrom maximálna rýchlosť. Pokiaľ to myslíte s behom naozaj vážne, váš bežecký pás by mal zvládnuť aj rýchlosť 22 km/h.

 

Vyberte si z ponuky TOP bežiacich pásov!

 inSPORTline inCondi T6000i

 inSPORTline inCondi T6000i

tlačidlo

Spirit Fitness XT385

Spirit Fitness XT385

tlačidlo

Pacemaker F80

Pacemaker F80

tlačidlo

Bežecký pás inSPORTline Gardian G8

Bežecký pás HMS BE 8535Bežecký pás inSPORTline Gardian G8

tlačidlo

Optimálne umiestnenie, efektívne použitie

Ak máte menšiu domácnosť, mali by ste pozerať najmä na mobilitu a nízku hmotnosť bežeckého pásu. Je totiž veľmi pravdepodobné, že ho budete častejšie premiestňovať a vtedy hrajú úlohu každý centimeter alebo kilogram navyše. Ak máte priestoru dostatok, môžete zvoliť aj širší a väčší  pás, bude to pohodlnejšie.

Čo sa týka efektívneho využitia, riaďte sa týmito zásadami:

  • vyberte si správnu triedu, pre rekreačné behanie postačia aj domáce trenažéry, rozhodne však s motorom
  • každý bežecký pás je len tak výkonný, ako je výkonný jeho motor a jednotlivé súčasti, tu sa teda šetriť naozaj neoplatí
  • ak budete behať, musíte sa pripraviť na úvod na to, že takéto behanie je iné a netreba začínať hneď plnou rýchlosťou
  • určite používajte bežeckú obuv, dôležité je aj odpruženie bežeckej plochy, ktoré však najlacnejšie pásy nemajú

 

posilnovacie veze

Kde je veľký výber a najlepšia cena?

Už dávno neplatí, že najlepšiu ponuku nájdete len v kamenných predajniach zameraných na posilňovacie stroje. Práve naopak, bežecký pás nepatrí medzi ten typ tovaru, ktorý je potrebné si vyskúšať osobne, ide teda o ideálny sortiment na nákup cez internet!

Ak chcete nakúpiť za najlepšiu cenu a mať pritom istotu širokého výberu a kvalitných služieb, určite sa popozerajte po ponuke známych a overených internetových obchodov. Špecialistami v oblasti domáceho fitness zariadenia sú napríklad Insportline.sk alebo Fitness-store.sk, dobrý výber má aj známy eshop Hej.sk.

hej sk
 
Bežecký pás je nielen základ domáceho fitka, ale aj skvelý pomocník na spaľovanie tukov!
4.9 (98.33%) 24 hlasov