Vyberte stranu

Na prvý pohľad sú skrine úplne nezaujímavým kusom nábytku. To však platí len dovtedy, dokedy sa na ne pozeráte optikou praktického zariadenia bez ďalších funkcií. Áno, kancelárske skrine a skrinky majú byť v prvom rade najmä o využiteľnosti, no vôbec nemusia byť len obyčajným kusom nábytku.

Dnes je možné kanceláriu aj domácu pracovňu zariadiť veľmi zaujímavo. Stačí sa pozrieť na niektoré inšpirácie z tematických časopisov o bývaní a je jasné, že už zďaleka nejde len o strohý priestor bez vlastnej duše. Pozrite sa, ako sa dá kancelária pomocou skríň a skriniek zmeniť na nepoznanie!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Bighome.sk, Masiv24.sk, Myinterier.sk, Bonami.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

S posuvnými dverami aj klasické

Pri výber skríň a skriniek máte na výber už nielen klasické skrine s otváraním von, ale aj posuvné kancelárske skrine. Hodia sa tam, kde chcete šetriť miesto a zároveň tam, kde vyžadujete viac elegancie a čisté línie bez rôznych kľučiek, držiakov a podobne. Na výber máte rôzne druhy skríň, väčšinou s policovými systémami vo vnútri.

Pokiaľ sa rozhodnete pre bežné kancelárske skrine, stále si môžete vybrať také, ktorých dizajn aj napriek úchytkám bude ladiť s ostatným nábytkom a zariadením v pracovni. Veľmi šikovné sú najmä rohové skrine, ktoré môžu ukrývať nielen poličky, ale aj zásuvkové systémy.

 

Vyberte si z ponuky doplnkov do kancelárie!

BOG-FRAN ALMA IV skriňa s posuvnými dverami - dub sonoma

tlačidlo

GREY WOOD Regál 110x65 cm, palisander

tlačidlo

Komoda z palisandrového dreva s koženými detailmi Kare Design Rodeo Zick Zack, výška 120 cm

tlačidlo

 

KOLONIAL Písací stôl so zásuvkami 150x70 cm, palisander

tlačidlo

Hľadáte diskrétnosť? Kúpte kancelárske skrine na zámok

V prípade, že preferujete viac súkromia a zabezpečenia, môžete skúsiť špeciálne skrine a skrinky so zámkom. Na rozdiel od bežných skríň, tieto kancelárske skrine sa hodia najmä do zdieľaných priestorov, kde vám záleží na bezpečí uschovaných listín a dokladov.

Spravidla ide o skrinky na zámok, ktorý chráni určitú časť skrine, prípadne môže ísť aj o celozamykateľné skrine. V tom druhom prípade sú tieto kancelárske skrine obvykle policového typu a vo vnútri sa už nenachádza žiadna uzamykateľná časť. Už dávno tiež platí, že nemusí ísť nutne len o plechové nevzhľadné skrine, ale aj o zaujímavé dizajnové kúsky.

 

kancelaria

 

Policové skrinky na dokumenty a listiny

Ak máte veľké množstvo dokumentov alebo šanónov, vyskúšajte napríklad kancelárske skrine plné políc a rôznych regálov. Vďaka flexibilnému nastaveniu výšky políc sem dáte akékoľvek dokumenty, ktoré však zostanú efektne skryté pred zrakom ostatných. Navyše, opticky tým udržíte v pracovni poriadok.

Pokiaľ hľadáte vzdušnejšie riešenie, môžete skúsiť aj otvorené policové kancelárske skrine a to v rôznej výške a šírke. Tieto sa výborne hodia namiesto klasických knižníc a knižničných systémov, nakoľko poskytujú oveľa lepšiu stabilitu a vizuálne sú robustnejšie a kompaktnejšie.

Zladiť môžete klasické stojaté skrine a skrinky na stenu s policami alebo aj s kombináciou políc a dvierok. Pokiaľ máte dostatok priestoru na stene, pôjde určite o netradičné a zaujímavé riešenie, ktoré oživí aj tú najfádnejšiu kanceláriu na svete!

 

kancelaria

Farba a štýl, ktoré zapadnú do pracovne aj kancelárie

Okrem toho, že môžete do svojej kancelárie aj pracovne skombinovať viacero druhov a typov skríň a skriniek, môžete ich skúsiť zladiť farebnosťou aj štýlom. Nepodceňujte tieto aspekty, uvidíte sami, že sú veľmi dôležité pre celkový dojem a atmosféru. Tie sú zas alfa a omega pokojného a produktívneho pracovného prostredia.

Pri farbách sa môžete skúsiť zamerať na tradičné a konzervatívne, napríklad čiernu, hnedú alebo sivú, prípadne môžete experimentovať s viacfarebným nábytkom. Tabu by nemali byť ani netradičné farby, no len vtedy, ak sa hodia k stene, podlahe alebo inému zariadeniu.

Čo sa týka štýlov, kancelárske skrine si vyberajte podľa okolitých podmienok:

  • do typickej mestskej kancelárie najmä moderný, súčasný a klasický štýl
  • ak máte kancelárske priestory v bývalej priemyselnej budove, doslova ideálnym riešením sú industriálne skrine
  • ak máte pracovňu doma alebo v staršom tradičnom dome, vyskúšať môžete aj vidiecky štýl s masívnym drevom

 

Vyberte si z ponuky doplnkov do kancelárie!

BOG-FRAN ALMA IV skriňa s posuvnými dverami - dub sonoma

tlačidlo

GREY WOOD Regál 110x65 cm, palisander

tlačidlo

Komoda z palisandrového dreva s koženými detailmi Kare Design Rodeo Zick Zack, výška 120 cm

tlačidlo

 

KOLONIAL Písací stôl so zásuvkami 150x70 cm, palisander

tlačidlo

Aj kancelárske skrine ponúkajú veľký výber materiálov

Podobne ako pri inom zariadení do domácnosti či pracovne, aj kancelárske skrine a skrinky si môžete materiálom prispôsobiť plne na svoj obraz. Bezpochyby najčastejšou voľbou je drevo, prípadne lacnejšia drevotrieska. V tomto prípade stačí zvoliť už len vhodný štýl alebo štruktúru povrchovej úpravy, aby ste sa zladili s ďalším vybavením.

Nemali by ste sa ale báť ani trocha experimentovať. Skúsiť môžete aj menej tradičné materiály alebo ich kombinácie, napríklad sklo s kovom. V tomto prípade môže ísť napríklad o industriálny typ skríň s poličkami, ktoré môžu byť buď zladené s ostatným nábytkom, alebo môžete skúsiť kontrast materiálov.

Pri materiáloch si dajte ale pozor na nasledovné vlastnosti:

  • nosnosť – materiál ovplyvňuje aj to, akú váhu budete môcť do kancelárskej skrine uložiť a nepriamo teda vplýva aj na kapacitu
  • povrchová úprava – na prvý pohľad nevýznamný faktor, no treba uznať, že má vplyv na trvácnosť, napríklad pri drevotrieske treba pozerať na farebnú stálosť a najmä na rohy či okrajové lišty skrinky
  • stabilita – kancelárske skrine by určite nemali byť labilné a to ani vtedy, ak sa jedná o menší rozmer; kovové sú v tomto najlepšie, ale absentuje u nich krajší dizajn

 

kancelaria

Inšpirujte sa aj nakupujte online

Ako vidíte, ani kancelária či pracovňa doma nemusia byť vôbec fádne a nezaujímavé. Ak zladíte funkčnosť spolu s dizajnom a vhodným farebným odtieňom, získate nielen opticky zaujímavú miestnosť, ale najmä inšpiratívne miesto pre prácu. Na internete možno nájsť veľké množstvo takýchto inšpirácií do kancelárie a pracovne.

To isté platí aj o kúpe. Staromódny spôsob nákupu v kamenných predajniach je drahý na váš čas aj peniaze. Naopak, internetové obchody ponúkajú najväčší výber skladom a najlepšie ceny. Dobrým príkladom sú napríklad známe eshopy MyInteriér.sk, Bighome.sk, Masiv24.sk alebo Bonami.sk. Stačí si len pozrieť príslušné kategórie a určite si vyberiete!

masiv24
bonami
bighome-sk
myinterier
Kancelárske skrine a skrinky nemusia byť len funkčným zariadením, ale aj štýlovým nábytkom
5 (100%) 12 hlasov