Vyberte stranu

Alternatívou ku klasickým priečkam v byte alebo dome sú posuvné steny. Ich funkčnosť spočíva vo viacerých možnostiach. Opticky alebo prakticky rozdeľujú miestnosť, vystupujú v úlohe tieniacej techniky a v prípade potreby rozčlenia priestor na menšie časti, napríklad v kancelárii.

Ak ste sa rozhodli pre mobilné posuvné steny, variabilita vás poteší najmä z hľadiska viacúčelového využívania interiéru. Toto využite sa však orientuje i na špeciálne, na mieru vyrobené odkladacie plochy a úložné systémy, ktoré štýlovo skrývajú a pomáhajú im atraktívne splynúť so zvyškom zariadenia.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Bonami.sk, Bighome, Kokiskashop.skMyinterier.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Posuvné dvere do steny sú taktiež atraktívnym variantom

Stále pretrvávajúcim trendom posledného desaťročia sú posuvné steny fungujúce na princípe zasúvacích dverí. Treba podotknúť, že s ich realizáciou je nutné rátať vopred, už pri projektovom plánovaní domu. Nielen technické riešenie je zaujímavé. I to estetické ponúka širokú škálu materiálového i dizajnového prevedenia.

V podstate ide o prechodové dvere, ktoré sa v prípade otvorenia zasunú do steny, do tzv. stavebného puzdra. Tým na potrebný čas docielite blízku podobu otvorenej dispozície. Mnohí určite ocenia zapustené vodiace koľaje, ktoré nepresahujú úroveň podlahy a eliminujú dizajnovo rušivé prvky.

 

Vyberte si z ponuky!

Zatemňovací záves Mia čokoládová, 140 x 245 cm

tlačidlo

PARAVÁN - ZÁSTENA STILISTA 180 X 156 CM

tlačidlo

Regál ONOX 180x140cm - biela, sivá, priehľadná

tlačidlo

Regál Boltis Typ 03 Regál Boltis Typ 03

tlačidlo

Posuvné steny v byte, to je funkčnosť i estetické spestrenie v jednom

Posuvné steny nájdu uplatnenie tiež ako príležitostné oddelenie pracovného kútika či detskej izby, ktorá patrí súrodencom. V oboch prípadoch ide o to, aké činnosti sú v danej miestnosti vykonávané. Napríklad pri hre je lepšie ponechať priestor otvorený, počas prípravy do školy zase predelený.

Čo sa týka posuvných dverí alebo mobilných priečok, práve majitelia bytov by mohli zvážiť ich použitie. Poslúžia ako vizuálne zaujímavá a praktická náhrada za klasický typ dverí, ktoré pri bežnom otváraní zaberajú viac plochy, ako by sme chceli. Takáto zmena si síce vyžaduje rekonštrukciu, no sami budete prekvapení, aký pôsobivý výsledok môžete docieliť.

Malý interiér často predstavuje výzvu. Posuvné steny alebo dvere sú preto vhodným adeptom na lokálne získanie väčšej plochy, no taktiež na dosiahnutie súkromia. V jednoizbovom byte sa oddelenie obývačky a pomyselnej spálne stane atraktívnou skutočnosťou. Paravány vám doprajú súkromie a zároveň skrášlia interiér.

 

paravany

Japonské posuvné steny cena povyšuje na favoritov v rámci tematiky

Vybrané textílie na ich použitie docielia jednak výrazný dizajnový efekt, a jednak zvolený stupeň priepustnosti svetla. Môžete si tak dopriať úplne súkromie alebo len utlmiť slnečné lúče.

I látková tieniaca technika ponúka rôzne varianty použitia. Rozdiel je v type, použitých systémoch a spôsobe ovládania. V podstate ide o akúsi veľkoformátovú alternatívu k žalúziám a roletám, ktorá funguje na princípe koľajničkových profilov, do ktorých sú osadené špeciálne látky s dekoračnou potlačou podľa želania.

Tieto zavesené panely môžu byť dokonca aj drevené. Zvyčajne disponujú šírkou 30 až 60 centimetrov, pričom sa dajú zhrnúť do jednej strany alebo dvoch, podobne ako závesy. Možno ich použiť tiež ako deliacu priečku, no treba počítať s tým, že nezabránia prenikaniu hluky či pachov z vedľajších priestorov.

 

Posuvné sklenené steny: poznáte skladacie priečky v podobe harmoniky?

Presklené steny dokonale pristanú modernému interiéru. Ich výhodou je nepochybne jeho presvetlenie, i keď na výber sú rôzne povrchové úpravy skla. Mliečne, matné, pieskované, vzorované, s fototapetou, pokojne môžu niesť podobu vášho obľúbeného motívu.

Použitie posuvných stien zo skla v tzv. harmonikovom variante je ideálnym riešením:

  • na prirodzené prepojenie vnútorných priestorov a exteriéru
  • vďaka inovatívnym technológiám aj pre plynulý bezbariérový prechod na balkón, terasu či záhradu
  • aj kvôli veľkému šetreniu miesta, keďže sa sklenené priečky niekoľkonásobne zmenšia poskladaním do strany

Iným, no jednoznačne oku lahodiacim skleneným variantom sú bezrámové steny zo skla. Privítajú ich najmä nadšenci minimalizmu, keďže plocha takýchto posuvných dverí nie je pripevnená do rámu, ale do špeciálneho mechanizmu pomocou tzv. čeľustí.

 

paravany

Posuvné deliace steny sa hodia do moderných domácností aj kancelárií

Potreba rozdelenia vznikne z času na čas i v otvorenom dispozičnom riešení. Na rad vtedy prichádza posuvný systém, napríklad vo verzii veľkoplošných panelov zavesených v špeciálnej lište do stropu. Umožňuje tak čiastočné alebo celkové predelenie konkrétnej obytnej plochy. Napriek veľkej hmotnosti je manipulácia jednoduchá.

Podobný typ posuvných stien predstavujú materiálovo rôznorodé panely, ktoré sú umiestené do vodiacich koľajničiek na podlahe alebo vo vodiacej lište zavesenej na stene. Avšak tým, že ku nej úplne nedoliehajú, nemusia zabezpečovať takú tepelnú izoláciu ako klasický typ dverí v pevnej priečke.

Treba počítať s tým, že potrebujú voľný priestor tam, kde sa budú posúvať. Netreba sa ale báť o dizajn, aj priznané pojazdné mechanizmy nájdete v štýlových vyhotoveniach. Oproti dizajnovým bezrámovým lahôdkam získate atraktivitu za citeľne nižšiu cenu a to aj v kanceláriách vyžadujúcich zaujímavé riešenia.

 

Vyberte si z ponuky!

Zatemňovací záves Mia čokoládová, 140 x 245 cm

tlačidlo

PARAVÁN - ZÁSTENA STILISTA 180 X 156 CM

tlačidlo

Regál ONOX 180x140cm - biela, sivá, priehľadná

tlačidlo

Regál Boltis Typ 03 Regál Boltis Typ 03

tlačidlo

Kde nakúpiť? Najpohodlnejšie cez internet!

Posuvné steny oživia vaše bývanie a zároveň mu dodajú funkčnosť. Nepochybnou výhodou je totiž minimálne zabratie plochy v porovnaní s priečkovou klasikou. Oddeliť či spojiť? To je otázka! Tieto variabilné panely či dvere dokážu oboje. Otázkou už teda len je, kde si ich vybrať a kúpiť.

My odporúčame overené eshopy, napríklad 4home, Kokiskashop alebo Bonami, ktoré majú zaujímavú ponuku rôznych deliacich komponentov. Ak uvažujete nad sofistikovanejšou verziou mobilných stien, napríklad s diaľkovým ovládaním, vsaďte na overených výrobcov a porovnajte skúsenosti zákazníkov. Inak by vás mohol tento trend vyjsť pomerne draho.

kokiskashop
bonami
Posuvné steny ako praktické i dizajnové deliace systémy. Podľa čoho si ich vybrať?
4.9 (98.67%) 15 hlasov