Vyberte stranu

Visia zo stropu a svojím dizajnom na seba väčšinou pútajú pozornosť. Reč je o závesných svietidlách, ktoré okrem hlavného účelu osvetlenia plnia tiež dekoratívnu funkciu. Tá nie je zanedbateľná. Štýlové lampy a luxusné lustre totiž dokážu pozmeniť interiér. Ak chcete skôr nenápadnosť a decentné doplnenie zariadenia, rovnako ste na správnej adrese.

Moderné, klasické, rustikálne, vintage, minimalistické, retro či v prírodnom ponímaní? Sortiment je široký, no váš výber by mal zodpovedať štýlu, v akom sa nesie interiér konkrétnej miestnosti, kde chcete tento druh osvetlenia zavesiť.

 

Lustre do domu – ako zvoliť správnu veľkosť?

Do úvahy treba brať niekoľko základných parametrov. Posúdenie veľkosti miestnosti je iba jedným z nich. Záleží aj na výške od podlahy ku stropu, ďalej od samotnej výšky členov rodiny (predídete tak možnému narazeniu hlavy do lampy). Riadiť sa môžete napríklad malou pomôckou: cca 7 – 8 cm lustra ku 30 cm výšky steny.

Nepísaným pravidlom je, že malá izba si vyžaduje menšie závesné svietidlo a naopak. Ak ste majiteľom domu s väčšou predsieňou či chodbou v podobe „vstupnej haly“, pokojne siahnite po dizajnových a rozmernejších kúskoch. Atraktívne uvítacie priestory vás potešia vždy po príchode domov, pričom nepochybne zapôsobia aj na vašich hostí.

Vyberte najlepšie závesné svietidlo

Závesné svietidlá do obývačky umožnia dizajnovú hru

Sú miestnosti, kde platí, že účel predchádza samotný dizajn. Čo sa týka obývačky, môžeme tvrdiť, že ich pomer vyjadruje číselnú hodnotu jedna ku jednej. Nepochybne je dôležité mať správne osvetlenú izbu (nielen centrálnym svietidlom), myslieť na intenzitu svetla, ale tiež prípadné „stmievanie“.

Reguláciu závesnej lampy či lustra využijete počas spoločenských udalostí vo vašej domácnosti (oslavy, návštevy a pod.), pri spoločenských hrách a aktivitách, rovnako pri večernom odpočinku, pri sledovaní TV alebo čítaní knihy.

Hlavne vkusne! Neupúšťajte od svojich nárokov ani pri výbere závesného svietidla. Aj v rámci konkrétneho štýlového zaradenia máte k dispozícii bohatú ponuku produktov. Nezabúdajte preto, že nestačí len trafiť sa do štýlu. Ten totiž zahŕňa rozmanité typy svietidiel, ktoré ešte môžu zamiešať karty. Každopádne hľadajte kúsok, ktorý zapadne, no nestratí sa…

závesné svietidlo

Krištáľový luster – klasika závesných svietidiel

Krištáľový luster patril k obľúbeným dekoratívnym svietidlám už v minulosti. Bol symbolom luxusu v šľachtických sídlach, chrámoch, galériách, koncertných sálach a podobne. Exkluzívnosť mu zostala doteraz. No okrem spomínaných priestorov zdobí aj domáce príbytky.

Aj keď pristane predovšetkým zariadeniu bytu či domu s historickým nádychom, moderné podoby tvarovo jednoduchých krištáľových svietidiel doladia aj súčasné interiéry. Osobitý vzhľad miestnosti a zaujímavé odlesky svetla – príjemnú atmosféru si môžete vytvoriť aj takýmto spôsobom.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! feim.sk, najlampy.skkokiskashop.sk  a 4home.sk Ponúkajú svietidlá a iné bytové doplnky za výhodné ceny.

Viac Informácii

Závesné svietidlá do kuchyne – znásobte ich počet!

Základom osvetlenia v kuchyni je nasvietiť jednotlivé zóny pracovných plôch či stolovania. Takéto určenie zároveň napovedá, aký konkrétny druh svietidiel zvoliť. Práve závesné tu nepochybne majú svoje miesto. Môžete ich umiestniť presne do stredu stropu alebo zavesiť nad jednotlivé komponenty kuchynského nábytku.

Vhodné krytie, tienidlo, pritom dobrá viditeľnosť a plus v podobe rovnomerného osvetlenia – aj to sú atribúty výberu lámp do kuchyne. Dizajn, samozrejme, nie je zanedbateľný, no extravagancia nech ide radšej bokom,. Efekt zaujímavosti však získate niekoľkými rovnakými kúskami v rade vedľa seba.

Odporúčame vyberať závesné typy svietidiel v kombinácii LED žiaroviek. Zabezpečíte si tak značnú úsporu na prevádzkových nákladoch najmä v zimnom období, ale tiež v lete (platí rovnako pre kuchyne, obývačky či kúpeľne).

Závesné svietidlá

Závesné svietidlá moderné

Závesné svietidlá majú priestor oživiť a zatraktíviť, urobiť ho elegantným alebo podporiť jeho priemyselný vzhľad. Práve osvetlenie posledného zmieneného štýlu je v súčasnosti veľmi obľúbené.

Použité materiály plechu, kovové konštrukcie či žiarovky preberajúce celkový vizuál, sa stali žiadanými nielen v domácich obytných priestoroch, ale tiež v tých komerčných, v baroch, kaviarňach a podobne. Uprednostňované sú tiež drevené závesné svietidlá, prípadne tienidlá v prevedení imitácie dreva.

Čo sa týka farieb, čierna a grafitová rozhýbali hladinu trendov, no žiadané sú tiež metalické odtiene, najmä medená a chrómová. Zlatá vystupuje skôr v matných variantoch, rovnako ako sivé tóny lámp s „betónovým“ povrchom.

LUCIDE 30396/35/36 MARKIT závesné svietidlo

Závesné svietidlá do jedálne vyberajte štýlovo

Rozhodujúcim parametrom, okrem iného, je tento raz aj nábytok, konkrétne jedálenský stôl. Keďže sa predpokladá, že ste ho vyberali podľa veľkosti miestnosti, luster alebo lampa bude zodpovedať tiež jeho rozmerom.

Svetelný tok by mal smerovať pod úroveň vašich očí počas stolovania, no tak, aby ste si s oproti sediacim človekom bez problémov videli do tváre. V praxi to znamená, že svetelný zdroj nesmie byť v zornom poli sediacich osôb, a teda by mal byť krytý tienidlom.

Ak máte radi farby, dbajte na to, aby vnútorná strana tienidla bola biela. Zabránite tak prenášaniu neželaných odtieňov na servírované jedlá či na akúkoľvek činnosť za jedálenským stolom.

 

Vyberte najlepšie závesné svietidlo

 

Kde najlepšie nakúpiť?

Nielen veľkosť miestnosti, ale tiež štýl je smerodatný pri zariaďovaní interiéru. Vyberiete si atraktívnu lampu, ktorá ľahko „zapadne“ alebo siahnete po luxusnom lustri, ktorý okamžite zaujme? V oboch prípadoch sa oplatí prehľadný online nákup.

Eshopy feim.sk, najlampy.sk, 4home.sk či bonami.sk vám nielen, že ponúknu to, čo hľadáte, ale zaručia vám spokojnosť aj v oblasti kvality. V rámci kategórií nájdete atraktívne kúsky do všetkých miestností v byte či dome.

feim
najlampy.sk
4home
bonami logo
Závesné svietidlá svojím dizajnom skrášlia interiér. Takto ich vyberiete
5 (100%) 1 hlasov