Vyberte stranu

Čo tak dopriať si hygienu a pohodlie v jednom? Bidet vám takúto kombináciu dokáže poskytnúť. Avšak, nie každý má na toalete alebo v kúpeľni dostatok miesta na samostatné WC a samostatný bidet. Vhodným riešením je preto WC + bidet dva v jednom.

WC je doplnené o bidetovú trysku, ktorá sa napája na zdroj vody pomocou flexihadice. Kvalita hygieny sa tak posúva o úroveň vyššie, aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o bežný typ WC. Je však efektívne šetrenie priestoru priamoúmerné úspore za voľne stojaci bidet?

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Bighome.sk a Myinterier.sk, Bonami, 4home.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

WC + bidet v jednom

Komfortná hygiena nemusí byť veľkou neznámou. V podstate ide o systém toalety s integrovanou bidetovou tryskou (často s nastaviteľným hrotom), nie o elektronickú verziu či výsuvné mechanizmy. Ovláda sa externe, a to prostredníctvom ventilu alebo zmiešavacej batérie.

Na zdroj vody sa môže napájať podomietkovým ventilom, batériou, rohovým ventilom a podobne. Záleží to aj od toho, či sa jedná o kombinované WC s bidetom alebo závesné. V každom prípade ide o úsporné riešenie z hľadiska šetrenia vody. Zvyčajne má splachovač nastaviteľné množstvo vody na 3/6 l.

Keďže sa bavíme o kombinácii 2 v 1, ide o ideálne riešenia nielen do domov, ale aj do bytov. Ceny sú pritom porovnateľné s cenami WC mís na trhu. Do úvahy ale vezmite aj náklady spojené s inštaláciou a batériou, ktorá je nie vždy súčasťou produktu. Výsledná suma sa totiž odvíja tiež od toho, aké množstvo funkcií bidet ponúka. To je však skôr doménou elektronických sedátok.

WC s bidetom

Bidetová sprška ako samostatná jednotka

Používanie výhradne toaletného papiera po toalete stále mnohí považujú za dostatočný spôsob intímnej hygieny. Pravdou však je, že ten nie vždy dokáže odstrániť všetky nežiaduce mikroorganizmy. Použitie sprchy je nepochybne vhodným riešením, no na tú je nie vždy čas.

Bidetová sprška však veľa času nezaberie a navyše, predchádza vzniku infekcií, zápalových procesov pri hemoroidoch a gynekologických problémov. Hodí sa pre „všetky“ vekové kategórie. Používanie ocení mladšia generácia, ale tiež seniori a imobilní ľudia. Nezabudnite ani na kúpeľňové príslušenstvo, ktoré spomínané činnosti uľahčí.

Samostatná bidetová sprška k WC je cenovo dostupná. Umožňuje manipuláciu a pre jej mobilnosť ju môžete využiť aj na praktické účely, ako napríklad naplnenie vedra a podobne. Za mínus však možno považovať „dodatočné kvapkanie“ aj po zastavení vody (podobne ako pri klasickej sprche).

Nakupujte overenú kvalitu!

4home
bonami logo
homepoint-sk
kokiskashop

 

Bidet nie je žiadnou novinkou medzi armatúrami

Jeho história siaha do 17. storočia. Aj keď jeho pôvodným miestom boli spálne, používa sa v bezprostrednej blízkosti WC (aj keď dnes už môže byť priamo jeho súčasťou). Hodí sa najmä do väčších kúpeľní, pričom môže obsahovať niekoľko komfortných a hygienických funkcií.

Na Slovensku ešte stále nie je bežnou súčasťou domácností, aj keď v mnohých krajinách ide o štandardné a nutné zariadenie (napríklad západná Európa, Ázia, Stredný východ). Daná tematika je v našich končinách citlivá a možno práve preto je bidet vnímaný ako luxusná položka a nie hygienická „pomôcka“.

 

Elektronické bidetové sedátko je komfort v pravom zmysle slova

Ide o jednoduché pripevnenie k toaletnej mise. Základom je, aby jej rozmery korešpondovali s vybraným typom bidetového sedátka. Keďže v podstate hovoríme o elektronike, samozrejmosťou by mala byť zásuvka v blízkosti WC (maximálne 1,5 m od toalety) s výkonom 230V / 50Hz.

Elektronický bidet je naozaj komfortnou hygienou, a to aj vďaka množstvu rôznych prídavných funkcií (teplota vody, tlak, sušenie, typy prúdu, výhrevné sedadlo a podobne). Nastaviteľnosť sprchových ramien si môžete zvoliť ako prúd po stolici, malej potrebe, počas menštruácie, ako masážny prúd či „detskú sprchu“.

Ak ste sa rozhodli pre elektronické bidetové sedátko, venujte pozornosť ohrevu vody a príkonu elektriny. Len tak si budete istí, že teplá voda bude štandardom. Príkon 850W ju zaručí (prietokový ohrievač stíha priebežné dopĺňanie), a tak vás či iných členov domácnosti studený prúd neprekvapí.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Bighome.sk a Myinterier.sk, Bonami, 4home.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Prečo povedať áno WC s bidetom?

Jednoznačné áno patrí hygiene. Toaletným papierom ju totiž nikdy nedosiahnete v potrebnej miere. Aj keď mnohí môžu namietať a bidet považovať iba za luxus, pravdou je, že po vyprázdňovaní by malo byť umytie intímnych partií samozrejmosťou. Každý, kto ho dlhodobejšie používal, by si už fungovanie bez neho nevedel predstaviť.

Výhoda spočíva aj v úspore. Faktom je, že prvotná investícia je pomerne vysoká, a preto sa pôvodné plány o kúpeľni alebo toalete často rozplynú. Rozmýšľajte ekologicky, nič nemusí vyjsť na zmar. Nastavenie šetrenia vody či nevyhodené peniaze za toaletný papier (v kombinácii so suchým vzduchom eliminujete jeho používanie na minimum) sa na rozpočte odzrkadlia.

Myslite tiež na to, že efektívne a zároveň pohodlne využijete priestor v kúpeľni či vo WC. Získané miesto tak môžete prenechať komfortnej vani alebo sprchovému kútu. Pre ľudí so zníženou pohyblivosťou je WC s bidetom 2 v 1 nepochybne praktickým riešením hygieny, ktorá je za daných podmienok výrazne zjednodušená.

wc s bidetom

Kde nakúpiť?

Na trhu existuje množstvo výrobcov, ktorí ponúkajú široký sortiment klozetov, bidetov, bidetových spršiek, elektronických bidetových sedátiek či obľúbených kombinácií WC s bidetom 2 v 1. Ak si nie ste istí svojím výberom, nechajte si poradiť v špecializovaných predajniach a vaše požiadavky premeňte na skutočnosť.

V opačnom prípade, a teda, ak máte jasnú predstavu, aký typ bidetu vám bude najlepšie vyhovovať, sa môžete poobzerať aj po armatúrach a produktoch v eshopoch. Nezabudnite ani na príslušenstvo kúpeľne, ktoré v atraktívnej a kvalitnej forme nájdete na 4home.sk, bonami.sk, homepoint.sk či kokiskashop.sk.

Nakupujte overenú kvalitu!

4home
bonami logo
homepoint-sk
kokiskashop

 

WC s bidetom je kombináciou hygieny, pohodlia a efektívnosti
5 (100%) 1 hlasov