Vyberte stranu

Ťažko sa posudzuje, ktorá miestnosť je doma najdôležitejšia. Aby ste však mali silu do ďalšieho dňa, dôležité je dobre sa vyspať. A pokojný spánok, to nie je len o kvalitnej posteli, roštoch a matraci podľa vašich preferencií. Pokojný spánok je aj o prostredí a atmosfére, ktorá vás za zatvorenými dverami spálne naladí na tú správnu vlnu oddychu.

Trendy roku 2018 pre interiér spální sú rôzne. V súčasnej dobe si môžete vybrať z mnohých štýlov. Hlavné je, aby vás celý priestor upokojoval a vzbudzoval príjemné emócie.

Minimalizmus

Minimalistický štýl je trendom už pár rokov a zo svojej pozície sa nikam nechystá. Časopisy, knihy aj známe osobnosti nás nabádajú k oslobodeniu sa od materiálnych vecí. Ak ste teda v súlade s touto filozofiou, nie je nič jednoduchšie, ako si spálňu natrieť na bielo, na podlahu položiť japonský futon a vedľa neho vymedziť priestor pre knihu a lampičku. Farebnosť je tu jednoduchá. Všetko je biele a doplnené svetlosivou alebo hnedou.

Ak máte v spálni nejaké skrine, nemusíte ich sťahovať preč. Stačí, ak dvierka skrine budú jednoduché, bez vzoru a splynú so stenou.

Takáto spálňa vás dostane do zenového pokoja.

spálňa

Klasická spálňa

Dávate prednosť posteli z masívu, klasickým nočným stolčekom a mäkkému kobercu pod posteľou? V tom prípade ste klasik. A s najväčšou pravdepodobnosťou ním budete navždy. Spálňa s kvalitnou drevenou posteľou pripomína klasické hodnoty a istotu. A ak budete chcieť malú zmenu, stačí zmeniť farbu posteľnej bielizne alebo dekorácií.

Pravdou je, že drevená masívna posteľ vám vydrží naozaj dlho. Drevo robí miestnosť útulnejšou a teplejšou. Či už vyberiete svetlé alebo tmavé drevo, vždy k nemu môžete zladiť tapety, obrazy a tienidlá lámp.

Byť klasikom nie je vôbec obmedzujúce, priam naopak, vyberiete si presne podľa vášho vkusu a viete, že vám to len tak nezovšednie.

Hygge

Škandinávsky trend, ktorý celý svet balí do huňatých diek, obklopuje ho vankúšmi, dekoráciami a horiacimi sviečkami. Škandinávci jednoducho vedia, ako si to doma spríjemniť, keď je vonku sychravo a tma. Ak sa aj vy radi zabalíte do veľkej deky a užívate si praskanie ohňa v kozube, vpustite do svojej spálne hygge v plnej paráde.

Posteľ zasypte vankúšmi a vankúšikmi, na došľap si dajte mäkký koberec s vysokým chlpom a okolo rámu postele zaveste slabo svietiace malé žiarovky. Dekoráciami v celej miestnosti určite nemusíte šetriť. Kombinácia zlata a medi spolu s prírodnými suvenírmi z ciest je netradičná a zároveň veľmi pekná. Na stenu zaveste prázdne rámy a celý priestor prešpikujte lampami, sviečkami a príjemným svetlom.

3 svieže štýly pre vašu spálňu
5 (100%) 1 hlasov