Vyberte stranu

 

Zdroj: Pixabay

Inteligentné zariadenia sú čoraz populárnejšie. Niet sa čomu čudovať, pohodlne a rýchlo sa postarajú o čistotu, zábavu, bezpečnosť či zníženie nákladov. Pripravili sme pre vás 5 tipov na užitočné a dostupné technológie, ktoré vašu domácnosť posunú na inú úroveň. 

Inteligentné zabezpečenie 

Možno bývate v časti mesta, ktorá je rizikovejšia. Alebo sa chcete cítiť vo svojom domove bezpečne, opúšťať ho s istotou, že sa nestane cieľom zlodejov, kým budete preč. Veľmi dobrými pomocníkmi pre vás budú rôzne zariadenia inteligentného zabezpečenia. 

Môžete si dať nainštalovať alarm, ktorý zachytí a upozorní na pohyb v dome a okolo neho. Šikovné sú aj zámky odomykateľné smartfónom, ktoré uchovávajú informácie o vstupoch. Aj detektory upozorňujúce na ohrozenie, akým je dym či únik plynu. Všetky jednoducho ovládateľné cez mobil, na ktorý posielajú aj upozornenia. 

Skrátka, ponuka na trhu je široká. Odporúčame si vybrať tie, ktoré najviac využijete. Zároveň ale nepodceňte ani iné zabezpečenie a uzavrite poistenie nehnuteľnosti. To vám pokryje aj tieto technológie, ak by sa predsa niečo stalo.

Zdroj: Unsplash

Inteligentný kvetináč 

Zahynie vám aj kaktus, a predsa sa nechcete vzdať myšlienky, že vám byt spestrí živá zeleň? Riešením vášho problému môže byť inteligentný kvetináč. 

Postará sa o všetky potreby rastliny. Dodá jej kdekoľvek v byte svetlo. Podľa funkcií vás buď upozorní na nutnosť poliatia alebo poskytne v správnom čase správne množstvo vody. Takže sa vám nestane, že rastlinu prelejete alebo vysušíte. 

Príjemným bonusom je špeciálna pôda, ktorá poskytuje rastline živiny, a ukazovateľ jej stavu, vďaka ktorému ju v prípade potreby dokážete ešte zachrániť. 

Robotický vysávač 

Len málokto má rád upratovanie, ktoré oberá o čas aj o energiu. Uľahčí vám ho robotický vysávač, ktorý sa postará o čistotu podláh, kým vy sedíte s vyloženými nohami pred televízorom. 

Keď sa objavil na trhu, nebol veľmi obľúbený. Mal totiž veľa nedokonalostí. Upratoval dookola to isté miesto, narážal do nábytku alebo sa niekde zasekol. Jeho vývoj a navigačný algoritmus ale výrazne pokročili. 

Preto stačí už len cez aplikáciu nastaviť kde a kedy má vysávať. Kvalitnejší model sa odíde aj sám nabiť. Akurát potrebuje, aby ste vysypali nádobu na nečistoty. Tie najlepšie modely dokonca zvládnu aj to a vyprázdnia sa v nabíjacej stanici.

Zdroj: Unsplash

Systémy domácej zábavy

Okrem „užitočných“ zariadení si čoraz častejšie nachádzajú cestu do našich domácností aj technológie, ktoré sú určené hlavne na zábavu. Bežným vybavením je už aj inteligentný televízor, ktorý sa dá pripojiť na internet, čo vám umožní prezerať internetové stránky, videá na Youtube alebo sa hrať. 

Aj jeho zvuk posunie na úplne inú úroveň inteligentný systém reproduktorov, ktoré dokážu rozozvučiť celú miestnosť. Podľa modelu a ceny majú rôzne funkcie vrátane ovládania hlasovými povelmi. 

Skvelým doplnkom k takémuto parádnemu domácemu kinu budú „smart“ žiarovky. Stačí vám mobil, a môžete ich zapnúť, alebo nastaviť ich intezitu či dokonca farbu. To vyčarí spolu s ideálnym osvetlením aj ideálnu atmosféru. 

Zdroj: Bigstock

Inteligentné vykurovanie 

Je jeden z najužitočnejších systémov, aké si môžete do domácnosti zadovážiť. Kúrenie patrí k najväčším „žrútom“ energie, a tým aj vašich peňazí. Stačí málo a môžete to zmeniť inštaláciou inteligetného systému. 

Pomôže vám napríklad kúrenie regulovať, znížiť rozdiely teploty medzi miestnosťami a sledovať spotrebu. 

Výhodou takéhoto vykurovacieho systému je aj jeho ovládanie na diaľku. Už nebudete musieť celý deň či dni vykurovať prázdny byt, len aby ste sa po príchode z práce alebo dovolenky nevrátili do mrazničky. Stačí, že si zapnete kúrenie už po ceste cez telefón alebo nastavíte časovač. 

5 inteligentných technológií, ktoré vylepšia vašu domácnosť
Ohodnoťte tento príspevok.