Vyberte stranu

Ako sa starať o matrace, aby vám vydržali?

 

Trávime na nich až tretinu nášho života, no starostlivosti o ne nevenujeme príliš veľa pozornosti. Matrace sú nevyhnutnou súčasťou postelí a ich výmenu odborníci predpokladajú po 7-10 rokov. To však záleží aj od starostlivosti. Môže sa stať, že nové matrace pri nesprávnej starostlivosti budú nepoužiteľné po jednom roku používania.

Ako sa teda starať o matrace, aby vám vydržali čo najdlhšie?

Ako sa starať o matrace, aby vám vydržali?

Používajte chrániče matracov

 

Aby vaše matrace veľkosti 160×200 cm na manželskej posteli vydržali aj desať rokov, odporúčame vám tesne po kúpe nových kvalitnejších matracov 160×200 kúpiť si aj chrániče matracov s gumičkami v rohoch. Chránia povrch matracov pred potom, špinou, prachom, ale aj zvyškami kože, ktorých sa naše telo počas spánku zbavuje. Oprať komplet celý matrac je nemožné. Práve preto vám odporúčame kúpiť si na posteľ tenký chránič, ktorý je prateľný aj vo vašej práčke.

Chráňte ich pred roztočmi

 

Roztoče môžu výrazne znehodnotiť vaše matrace a sú veľkými nepriateľmi silných alergikov. Alergikom môžu spôsobovať silné alergické reakcie prejavujúce sa poruchami spánku a začervenaním kože. Živia sa zvyškami kože a žijú v našich matracoch.

Pravidelným čistením matracov a používaním chráničov ale predídete rozmnoženiu roztočov vo vašich matracov. Ak nechcete, aby sa v matracoch rozmnožili roztoče, odporúčame vám matrace pravidelne vysávať špeciálnym nadstavcom. Pomôcť vám môžu aj slnečné lúče a mráz. Pravidelným vystavovaním matracov na priame slnko a mráz predídete rozmnoženiu týchto malých zvieratiek žijúcich v matracoch.

Matrace obracajte

 

Ak nechcete, aby sa vám matrace vyležali, odporúčame vám ich pravidelne obracať. Partnerov matrac nedávajte na svoju stranu postele. Obracajte len svoje matrace. Myslite na to, že každý z vás má iné spánkové návyky a hlavne inú hmotnosť. Váš matrac bude vyležaný inak ako partnerov matrac.

Aby ste predišli komplikáciám s matracmi, na manželskú posteľ vyberajte dva rôzne matrace 90×200. Vám môže vyhovovať penový, partnerovi napríklad taštičkový.

Ako sa starať o matrace, aby vám vydržali?

Životnosť matraca predĺžite aj pravidelnou výmenou posteľných obliečok. Odporúčame každé dva týždne – obliečky na vankúše aj každý týždeň.

Ako sa starať o matrace, aby vám vydržali?
5 (100%) 2 hlasov