Vyberte stranu

Ako si vybrať dobrú podlahovú krytinu?

 

Akákoľvek rekonštrukcia vždy začína od podlahy. Ak vás v blízkej dobe čaká výmena podlahovej krytiny, musíte počítať s výraznejšími obmedzeniami. Prenášaniu nábytku sa bohužiaľ nevyhnete.

Ako si ale z ponuky vybrať dobrú podlahovú krytinu?

Ako si vybrať dobrú podlahovú krytinu?

Stanovte si rozpočet

Kupovať podlahovú krytinu bez finančného rozpočtu rozhodne nerobte. Ak ste limitovaný cenami, spravte si rozpočet ešte predtým, ako si objednáte nové podlahy v Bratislave, v Košiciach, v Žiline, čo v inom meste, kde žijete. Cena je vždy uvedená za m2. Pri kúpe už ale musíte vedieť, koľko m2 budete potrebovať, aby ste pokryli všetky miestnosti, resp. miestnosť, kde chcete dávať nové podlahové krytiny.

 

Farebné prevedenie

 

Ak už máte stanovený rozpočet a viete, koľko m2 budete potrebovať, vyberajte si farebné prevedenie novej podlahy. Ak vás zaujala moderná laminátová podlaha, ktorá patrí k najlacnejším podlahám dobrej kvality, vyberte si také farebné prevedenie, ktoré vám bude ladiť k nábytku, ktorý v miestnosti ostáva. Ak zariaďujete nanovo, týmto sa riadiť nemusíte, ale ak máte nábytok, ktorý plánujete v miestnosti ponechať, je nutné farbu podlahy prispôsobiť práve nábytku. Morenie nesmie byť identické, aby nábytok s podlahou nesplýval.

Odporúčame vám preto zobrať si domov vzorky podláh, ktoré vás najviac zaujali a porovnajte ich s nábytkom.

Ako si vybrať dobrú podlahovú krytinu?

Drevené podlahy sú najkvalitnejšie

 

Ak vám nezáleží na cene, vyberajte si kvalitné drevené parkety, drevenú podlahu. Je vysokokvalitná, nadčasová, dizajnovo atraktívna a krásne vonia. Je však zo všetkých podláh

najdrahšia. Drevené podlahy sa hodia predovšetkým do minimalisticky zariadených domácností. V kombinácii so škandinávskym nábytkom a pekným minimalistickým kobercom krásne vyniknú napríklad v obývačke, či v spálni.

Ak ale túžite po cenovo prijateľných podlahách, uprednostňujte buď pekné laminátové podlahy, ktoré sú lacné a ľahko sa montujú, alebo vinylové podlahy, ktoré sú vhodné aj na podlahové vykurovanie.

Ako si vybrať dobrú podlahovú krytinu?
5 (100%) 1 hlasov