Vyberte stranu

Ako si vybrať ten správny konvektomat?

 

Konvektomat je jedinečné multifunkčné zariadenie, ktoré šetrí čas a zvyšuje efektivitu práce. Za kratší čas v ňom pripravíte viac porcii jedál. Chutné jedlá sú v konvektomate pripravované pomocou teplého vzduchu a pary. Vďaka ich kombinácii nemusíte jedlá podlievať. Pripravte najchutnejšie jedlá plné vitamínov v čo najkratšom čase aj vy.

Ako si vybrať ten správny konvektomat?

V konvektomate viete pripraviť chutné varené, pečené, grilované i vyprážané jedlá: od vajec, zeleniny až po vyprážaný karfiol či pečenú hus. Piecť môžete aj prvotriedne koláče a sladké dobroty. Výhodou je, že si môžete zvoliť presný čas prípravy jedál. Konvektomat tak pripraví jedlá počas noci a vy si môžete ráno vychutnať šťavnaté dobroty. Ďalšou výhodou je, že pri pomalom pečení sa minimalizujú prirodzené straty na mäse.

 

Na trhu nájdete niekoľko druhov konvektomatov. Delia sa na základe funkcionality ako aj kapacity či zapojenia konvektomatu. Prečítajte si hlavných rozdieloch v konvektomatoch a ako si vybrať ten najvhodnejší pre vás.

Ako si vybrať ten správny konvektomat?

Podľa čoho si vybrať správny konvektomat?

1. Veľkosť

Do domácnosti či malej prevádzky je vhodný minikonvektomat, ktorý obsiahne dve až tri nádoby na prípravu jedál. Do veľkých reštaurácii či hotelov je vhodný väčší model s obsahom 40 gastronádob. Pripraviť tak môžete až 600 porcii zároveň.

 

2. Podľa spôsobu výroby pary

Podľa spôsobu ako konvektomat tvorí paru sa delia na bojlerové alebo nástrekové. Para v bojlerovom konvektomate sa vyrába prostredníctvom ponorenia výhrevného telesa. Pripravíte tak šťavnaté jedlá, zeleninu či knedle alebo buchty. Nástrekový konvektomat zas vyrába paru prostredníctvom výstrekov vody na dýzu. Keďže o technologicky nenáročnejší produkt, jeho cena je spravidla nižšia ako pri bojlerových konvektomatoch. Tento typ konvektomatov taktiež spotrebuje pri príprave jedál viac vody.

Ako si vybrať ten správny konvektomat?

3. Typ prípojky

Vybrať si môžete elektrický alebo plynový konvektomat. Všetko záleží od vašej preferencie. Kvalitatívne sú si veľmi podobné. Zvážiť musíte vybavenosť vášho priestoru, do ktorého plánujete konvektomat umiestniť. Pri konvektomatoch s plynovou prípojkou však hľadajte cenovky s vyššími sumami. Plynové konvektomaty si taktiež vyžadujú vybudovať systém na odvádzanie spalín, čo samozrejme zvyšuje vaše náklady.

Ako si vybrať ten správny konvektomat?

4. Komplexnosť funkcionality

Konvektomaty sa taktiež rozdeľujú na základe ich funkcionalít. Najlacnejšie a najjednoduchšie konvektomaty sa ovládajú pomocou otočenia či stlačenia gombíkov. Zložitejšie konvektomaty majú zabudovaný display, na ktorom si zvolíte potrebné funkcie. Je však potrebné brať do úvahy, že s vyššou funkcionalitou rastie aj cena samotného konvektomatu.

 

Umývanie konvektomatu je veľmi jednoduché. Stačí zložiť umývaciu tabletu a prístroj začne s automaticky sám. Po očistení je konvektomat pripravený na ďalšiu prípravu jedál. Túto funkciu majú však len tie kvalitnejšie a drahšie typy. Konvektomaty s nižším počtom funkcii je potrebné mechanicky umývať. Vďaka nepriľnavému povrchu však umývanie zaberie len niekoľko minút.

 

Konvektomat je skvelým pomocníkom do barov, reštaurácii či veľkých hotelov. Príprava jedál nikdy nebola taká jednoduchá.

 

Ako si vybrať ten správny konvektomat?
5 (100%) 2 hlasov