Vyberte stranu

Ako vybrať prepravku pre psa?

 

Veľkosť

Správna veľkosť je kľúčový faktor pri výbere prepravky pre psíka. Prepravka musí byť dostatočne veľká aby do nej psík vošiel. Taktiež ale netreba zabúdať na to, že sa musí zmestiť aj do automobilu. Je preto vhodné zmerať si šírku a výšku nakladacej hrany a hĺbku kufra. Taktiež je treba myslieť aj na sklon sedačiek.  V ponuke sú však aj boxy pre psov so šikmou zadnou stenou, ktorá kopíruje uhol sklonu sedačiek vojdú sa Vám aj dvaja psíkovia bez problémov.

Ako vybrať prepravku pre psa?

Materiály

Kvalitný materiál predlžuje životnosť boxu, je odolný voči vlhkosti, častému ohrýzaniu psíkov. Najlepšie sú hliníkové boxy. Sú kvalitné a zároveň aj ľahké. Vydržia Vám tak niekoľko násobne dlhšie ako lacné prepravky pre psov.

Výbava pre psíka

Nemenej dôležitá je správna výbava prepravky pre psa aby sme svojmu miláčikovi zaistili maximálny komfort počas dlhých jázd. Vhodné je mať tam koberec, ktorý bude zachytávať nečistoty, chlpy, vlhkosť a psíkovi na počas brzdenia a odbočovania nebude v klietke šmýkať. Takisto nie je na škodu si zaobstarať ochranný kryt nárazníka. Aby Vám psík zbytočne nepoškriabal auto pri naskakovaní do a z klietky.  Aby si pes na klietku zvykol je vhodné aby ste u do novej klietky dali nejakú maškrtu a nezatvárali ho v nej nasilu.

Ako vybrať prepravku pre psa?

Máte viacero psov?

Ak ste majiteľom viacerých psov existuje riešenie aj pre Vás. Existujú aj takzvané dvojboxy – teda boxy pre dvoch psíkov. V strede je deliaca priečka, ktorá bráni dotyku a vystrájaniu psov počas jazdy. Každý má tak svoje vlastné pohodlie a životný priestor.

Ako vybrať prepravku pre psa?
Ohodnoťte tento príspevok.