Vyberte stranu

Pri výbere kuchynskej linky je veľmi dôležitým kritériom výber farby, v akej chceme celý priestor ladiť. Či už ide o maličké, alebo väčšie kuchyne, biele odtiene im dodávajú vzdušný, čistý a príjemný nádych.

Okrem toho, svetlé odtiene priestor opticky zväčšujú, preto sú ideálne aj pre menšie kuchynky. Elegancia bielej farby najlepšie vynikne v bielej kuchyni. Či už pôjde o moderný biely lesk alebo o štýlovú bielu kuchyňu v provensálskom štýle, môžete si byť istí, že na dnešnom trhu nájdete to pravé pre vás.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Temponabytok.sk, Novynabytok.skAsko-nabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Prečo práve biela? Modernosť aj krása

Biela je spojená s ľahkosťou a jednoduchosťou. Biele kuchyne sú aktuálne veľkým hitom. Vďaka tomu, že táto farba je univerzálna, hodí sa takmer ku všetkému a dá sa kombinovať s hocijakou inou farbou.

Ak túžite po naozaj modernej kuchyni, vsaďte na bielu lesklú kuchynskú linku, ktorá sa dá krásne kombinovať s jednoduchými závesnými svietidlami v čiernom, zlatom alebo medenom odtieni. Biely interiér kuchyne sa dá pekne oživiť nápadnejším nábytkovým, kovaním skriniek linky, výraznou zástenou či poličkami z dreva. Fantázii sa medze nekladú.

 

biele kuchyne

Ako na vás pôsobí biela lesklá kuchyňa?

Ľudia často tvrdia, že na nich pôsobí biela kuchyňa takým nemocničným dojmom. Je to možné, ak ide o ultramoderné biele kuchyne, v ktorých je biela farba nielen na kuchynských dvierkach, ale je použitá aj ako farba pracovnej dosky, zásteny či spotrebičov.

Práve tomuto pocitu sa môžete vyhnúť tým, že do kuchyne zakomponujete aj iné farby. Napríklad teplý drevený dekór na horné skrinky, prípadne chladnejšie betónové materiály použité na pracovných doskách a na obkladoch stien.

 

Vyberte si z ponuky kuchýň!

Kuchyňa Line 260 cm dub sonoma + lesk extra vysoký biely

tlačidlo

 

TEMPO KONDELA LINE WHITE

tlačidlo

tlačidlo

KUCHYNSKÁ SKRINKA, DUB SONOMA, IRYS G-80

tlačidlo

Chystáte sa na bielu kuchyňu s ostrovčekom?

Kuchynské ostrovčeky v bielom prevedení nemajú ďaleko od abstraktných skulptúr, ktoré sa radi stávajú stredobodom pozornosti. Hra rovných línií, matných a lesklých častí z nich robí cenné objekty.

Dvojfarebná kuchynská linka predstavuje štýlové riešenie. Pri tejto alternatíve sa nedajte zlanáriť gýčovým vzhľadom, ale dajte na skvostný dizajn z dielne skúsených dizajnérov, ktorí svoju prácu odvádzajú na sto percent.

 

Škandinávci nedajú na bielu kuchyňu dopustiť

Škandinávci majú biele kuchyne naozaj v obľube a vedia, v čom spočíva ich čaro. Pod pojmom beloba sa v mysli takmer každému z nás objaví predstava niečoho čistého, rozjasneného, no zároveň elegantného.

Biela vždy bola, je a bude výbornou voľbou nielen čo sa týka dizajnu, ale aj módy. Tak, ako kedysi biele kuchyne odrádzali svojou farbou, zväčša zo strachu o ich až detailnú prehľadnosť, práve o to viac v súčasnosti lákajú každého moderného človeka.

 

biele kuchyne

Vybrať klasickú linku alebo bielu kuchyňu na mieru?

Domáce pochúťky vám určite viac zachutia pri pohľade na kvalitne prevedenú kuchynskú linku, ktorá je zhotovená presne podľa vašich predstáv, a kde nikde nič nepretŕča do priestoru. Kuchyne na mieru, pokiaľ sú kvalitne prevedené, dokážu vyriešiť akýkoľvek aj atypický priestor a neštandardné požiadavky aj pre tých najnáročnejších zákazníkov.

Každému však musí byť jasné, že pri riešení presne na mieru, čo sa týka tvaru, materiálu a farebného prevedenia, bude musieť siahnuť hlbšie do vrecka. Pokiaľ ste však limitovaný financiami, ďaleko lacnejším riešením sú tzv. hotové – sektorové alebo modulové kuchyne. Sektorová kuchyňa sa zostavuje z preddefinovaných dielov – modulov.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Temponabytok.sk, Novynabytok.skAsko-nabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Treba mať aj jasnú predstavu o materiáloch

Najlacnejšou variantou sú fóliované dvierka. Majú však nevýhodu v tom, že pod fóliou sa môže vytvoriť bublina a dvierka môžu popraskať. Tie treba už len vymeniť za nové. Do moderných kuchýň sa často používajú dvierka z akrylátu, ktorých prednosťou je hladký a vysokolesklý až zrkadlový povrch. Ohranenie dosiek v tomto prípade však nepôsobí dobre.

Povrchová úprava striekaním je na výrobu finančne aj časovo najnáročnejšia. Preto je cena oveľa vyššia ako za akrylát. Okrem jasnej prevahe po estetickej stránke, má ďalšiu výhodu. Na rozdiel od fólie sa dá škrabanec alebo iné povrchové poškodenie ľahko zamaskovať.

 

biele kuchyne

Najvyhľadávanejšie sú sektorové kuchynské linky

Najviac vyhľadávané a teda najobľúbenejšie sú sektorové kuchynské linky. Obľúbenou farebnou verziou sú práve tie biele. Sektorová linka je najlepšia možnosť, ako si zariadiť kuchyňu podľa predstáv. Musíme tu dbať na veľkosť priestoru a jeho najlepšie využitie.

Ak to priestor dovoľuje, veľmi dobrou voľbou sú rohové kuchyne. Môžete si ju tak vyskladať z rôznych typov skriniek, ako sú zásuvkové skrine, potravinové skrine, skrinky s výklopnými dvierkami alebo s klasickým otváraním.

Takéto sú výhody bielej kuchyne:

  • biela farba opticky zväčšuje priestor
  • lesklá biela kuchynská linka je ľahko udržiavateľná
  • biela symbolizuje blahobyt, eleganciu, nevinnosť a čistotu
  • biela linka sa dá perfektne skombinovať s rôznymi inými farbami a materiálmi

 

Vyberte si z ponuky kuchýň!

Kuchyňa Line 260 cm dub sonoma + lesk extra vysoký biely

tlačidlo

 

TEMPO KONDELA LINE WHITE

tlačidlo

tlačidlo

KUCHYNSKÁ SKRINKA, DUB SONOMA, IRYS G-80

tlačidlo

Nebojte sa kombinovať bielu farbu s inými farbami

Kombinácia bielej a napríklad takej čiernej pôsobí dosť chladne a je vhodná skôr pre milovníkov modernejších dizajnov. Všeobecne platí, že výrazné kontrasty umocňujú celkový dojem z miestnosti a práve preto sa nazývajú vzrušujúcimi kontrastmi.

V tomto prípade sa jedná o výrazný dizajn, kedy môžeme zvoliť napríklad tmavo červené, tmavo šedé, fialové, až čierne steny, výrazné kuchynské maľby, obklady, tapety, či dlaždice, pri ktorých vyniká biela farba oveľa viac.

Preto, ak sa aj vy práve rozhodujete, akú si vyberiete kuchynskú linku, prezrite si v pohodlí domova naše eshopy, ktoré poskytujú naozaj širokú ponuku za prijateľné ceny. Nemusíte sa naháňať po kamenných predajniach. Kliknite si na overené eshopy ako sú Novýnábytok, Asko-nábytok, Temponábytok  a vyberte to pravé pre vás.

novynabytok-sk
asko nabytok logo
Chcete mať krásnu kuchyňu plnú svetla? V takom prípade sú správnou voľbou sú biele kuchyne
5 (100%) 2 hlasov