Vyberte stranu

Potrebujete vo vašej profesii rysovať, vytvárať návrhy či modely? Potom zamerajte svoju pozornosť na CAD programy. V ktorých profesiách sa vám určite zídu?

Vyberte si jednoduchý program na technické kreslenie

 

A rámci možností taký, aby ste s ním vedeli jednoducho pracovať. Program na technické kreslenie GstarCAD Standard predstavuje jednu z najrozsiahlejších funkcionalít pre univerzálne 2D rysovanie. V podstate by sa dalo povedať, že ide o také elektronické rysovacie dosky.

Tento 2D CAD program poskytuje neobmedzené možnosti nakresliť akýkoľvek 2D technický výkres či vytvoriť konštrukčnú dokumentáciu podľa medzinárodných a národných noriem alebo vlastných štandardov (typy čiar, šrafy, kótovacie štýly, výkresové šablóny).

Program na technické kreslenie GstarCAD Standard podporuje aj rozšírenia o profesijné nadstavbové aplikácie a moduly. Už žiadne konverzie, importy či exporty dát. Pracujete s výkresmi priamo vo formáte DWG a ste tak úplne kompatibilní.

A ak ste boli doteraz zvyknutí pracovať s programom AutoCAD, potešíme vás. GstarCAD Standard je mu veľmi podobný.

Tento štandardný 2D CAD program sa hodí pre:

● tvorbu plánov, schém, analýz
● všetky technické odbory
● priemysel
● geodéziu
● samosprávy obcí

Vyberte si špecializovaný program na technické kreslenie

CADprofi Mechanical

 

Tento program na technické kreslenie je vhodný na navrhovanie v oblastiach strojárstva, prístrojov a zariadení, mechaniky a oceľových konštrukcií.

Modul poskytuje rozsiahle knižnice normalizovaných dielov. Nájdete tu skrutky, matice, pružiny, ložiská, oceľové profily, príruby, či rúrky. Dajú sa tiež kresliť schémy pre pneumatiku a hydrauliku.

CADprofi HVAC & Piping

Aplikáciu využijete pri projektovaní budov. Pomôže riešiť oblasti ako sú kúrenie, ventilácia, klimatizácia, či potrubia.
Obsahuje knižnice objektov, umožňujúcich návrh zariadenia akéhokoľvek typu: HVAC (kúrenie, ventilácia, klimatizácia), potrubia, plynu, zdravotnej a požiarnej bezpečnostnej techniky, chladiacich inštalácií. Rovnako iné druhy technologických zariadení pre pozemné a priemyselné stavby. Pri navrhovaní komplexných projektov oceníte funkciu navrhovania plánov a diagramov, spoločne s izometrickým pohľadmi.

CADprofi Electrical

Program na technické kreslenie uľahčuje konštrukciu zložitých elektrických, svetelných, či telekomunikačných zariadení. Modul Electrical môžete použiť na kreslenie elektroinštalácie. Pre návrhy zložitých zariadení, ako sú silnoprúd, nízke napätie, telekomunikačné, bezpečnostné a anténne inštalácie.
Obsahuje tisícky symbolov zodpovedajúcich najnovším elektrickým normám, svietidlá i rozvádzače. Aplikácia zjednodušuje zakreslenie drôtov a elektroinštalačných kanálov. Nájdete tu aj veľmi užitočné funkcie ako sú automatické číslovanie elektrických obvodov a editor diagramov.

CADprofi Architectural

Pracujete v oblasti architektúry a stavebníctva? Uľahčite si kreslenie s týmto programom. Ak vás čaká projektovanie, zíde sa vám rozšírená ponuka príkazov a funkcií programu, ktoré použijete k efektívnejšiemu vytváraniu stavebných plánov, rezov a pôdorysov.
Okrem toho obsahuje praktické funkcie uľahčujúce kreslenie: viacvrstvové steny, architektonické kótovanie, rýchle vytváranie popisov. Nájdete tu rozsiahlu knižnicu okien, dverí, nábytku a ďalšieho zariadenia. V programe sa dajú navrhovať dokonca aj havarijné únikové plány a trasy.

Zdroje:

Program na presné rysovanie GstarCAD Standard

Program pre architektov na projektovanie

Program na kreslenie elektroinštalácie

Program na projektovanie TZB

CADprofi Mechanical nadstavba

http://fstroj.utc.sk/journal/sk/002/002.htm

CAD programy – v akých profesiách sa vám pri práci zídu?
Ohodnoťte tento príspevok.