Vyberte stranu

Skúste si vybaviť, ako zvládate horúčavy. Predstavte si veľmi teplý letný deň, bezvetrie, slnko páli aj cez zatiahnuté žalúzie. Je vám dusno a potíte sa aj pri nečinnom sedení na gauči. Skúste si predstaviť, ako sa musí cítiť váš štvornohý miláčik. Ak je horúco a nepríjemne vám, vaše domáce zviera sa cíti ešte horšie. Psy a mačky majú rýchlejší metabolizmus a pretože im chýbajú potné žľazy, majú oveľa horšiu termoreguláciu.

Klimatizácia je preto výborná voľba do domácnosti, ktoré obývajú štvornohí miláčikovia. Vďaka klimatizačnej jednotke spríjemnite horúce letné dni nielen sebe, ale predovšetkým vašim domácim zvieratám, ktoré na vás čakajú, kým sa vrátite z práce. Predtým, ako klimatizáciu spustíte, prečítajte si 3 zásady, na ktoré by ste pri jej používaní v prítomnosti domácich zvierat nemali zabúdať.

  1. Vzduchové filtre kontrolujte častejšie

Prítomnosť psa alebo mačky môže spôsobiť, že sa filtre, ktoré má klíma do bytu, rýchlejšie zanesú. Srsť zvierat sa prúdením vzduchu dostane až ku klimatizačnej jednotke a výmena vzduchových filtrov je nutná častejšie ako v domácnostiach, v ktorých zvieratá nemajú.

Moderné klimatizačné zariadenia disponujú technológiami, ktoré dokážu pohltiť nepríjemné pachy či vyčistiť vzduch v miestnosti od rôznych alergénov. Práve tieto funkcie sa vám budú hodiť, ak máte v byte psa alebo mačku.

Nezabúdajte ani na pravidelný servis celého klimatizačného zariadenia, vrátane vonkajšej jednotky a vzduchových potrubí. Psie a mačacie chlpy sa môžu usádzať i tam a znižovať funkčnosť klimatizácie, prípadne ju dokonca poškodiť.

  1. Zabezpečte vonkajšiu klimatizačnú jednotku

Ak má vaše domáce zvieratko prístup na balkón alebo terasu, kde je v jeho dosahu uložená vonkajšia klimatizačná jednotka, zabezpečte, aby sa k nej nedostalo príliš blízko. Hluk pravdepodobne priťahuje pozornosť zvierat, no vonkajšia klimatizácia do domu alebo bytu by mala byť zabezpečená.

Vytvorte zábranu, cez ktorú sa váš psík alebo mačka k zariadeniu nedostanú. Mohli by poškodiť káble alebo samotnú vonkajšiu jednotku. Prípadne by sa mohli zraniť.

  1. Nastavenie klimatizácie je veľmi dôležité

V neposlednom rade netreba podceniť nastavenie klimatizácie v dome alebo byte s domácim zvieratkom. V tomto prípade je najvhodnejšie zaobstarať si model, ktorý disponuje ovládaním cez mobilnú aplikáciu a technológiou Wind-Free™. Chladný vzduch tak neprechádza priamo lamelami, ale sa jemne a rovnomerne šíri cez tisíce mikrootvorov v prednom paneli klimatizácie.

Ak je domácim zvieratám, hlavne psom, veľmi horúco, majú tendenciu líhať si priamo pod chladný vzduch, ktorý intenzívne prúdi z lamiel klimatizácie. Snažte sa tomu vyhnúť, pretože vášmu psíkovi hrozí prechladnutie a zároveň i prehriatie. Keďže sa psy nepotia, chladný vzduch stiahne jeho cievy na povrchu kože. Ak následne klimatizovaný priestor opustí, začne sa intenzívne prehrievať. Preto je vhodné, aby na psa nikdy priamo nefúkal studený vzduch.  S technológiou Wind-Free™ to docielite jednoducho.

Máte domáce zvieratko, ktoré na vás celý deň čaká, kým prídete z práce? Potom určite oceníte, ak bude vaša klimatizácia ovládateľná cez mobilnú aplikáciu. Nebudete ju musieť nechať zapnutú po celý deň, ale v určitých časových intervaloch budete môcť vášmu domácemu miláčikovi spríjemniť pobyt vo vyhriatom byte.

Čo by ste mali vedieť, ak máte doma klimatizáciu aj zvieratko
Ohodnoťte tento príspevok.