Vyberte stranu

Čo všetko dokáže vaša klimatizácia

Hlavnou funkciou klimatizácie je chladenie. Dokáže za krátky čas vytvoriť a následne udržiavať v miestnosti príjemnú teplotu, napriek tomu, že vonku sú tropické horúčavy. Chladenie je hlavný dôvod, prečo sa klimatizácia stáva čoraz častejšie súčasťou mnohých domácností.

Klimatizácia do domu alebo bytu má však ešte oveľa funkcií, ktoré z nej robia neoceniteľného spoločníka. Prečítajte si, ktoré z nich si obľúbili používatelia klimatizačných zariadení. Možno vám ich skúsenosti pomôžu pri výbere ideálnej klimatizácie pre vašu rodinu.

 

Klimatizácia, ktorá vykuruje

 

„Po chladení je našou najobľúbenejšou funkciou klimatizácie vykurovanie. Využívame ho počas chladných jesenných dní, kedy ešte nie je spustená vykurovacia sezóna. Veľmi sa nám táto funkcia osvedčila aj na jar, keď sa nám narodilo bábätko. Klimatizáciou sme prikurovali, aby sme sa cítili doma komfortne.“ (Ján a Monika, Trenčín)

 

Klimatizácia do bytu nie je určená len na používanie počas leta. Počas chladných zimných dní si ňou môžete doma prikúriť alebo ju dokonca využiť ako plnohodnotný zdroj tepla. Klimatizácia môže skutočne fungovať ako energeticky úsporné a finančne nenáročné vykurovacie zariadenie.

Pri vykurovaní funguje klimatizačný systém na princípe tepelného čerpadla. Klimatizačné zariadenie dokáže poskytnúť až trojnásobný teplotný výkon pri rovnakom elektrickom príkone ako má klasické elektrické kúrenie. Avšak úspornejšie.

Klimatizácia elektrickou energiou totiž nevykuruje, len je ňou poháňaná. O kúrenie sa stará už spomínané tepelné čerpadlo. Predstavuje tak ekologický spôsob vykurovania domácností.

 

Klimatizácia, ktorá čistí a odvlhčuje vzduch

 

„Čistenie vzduchu je jednou z funkcií, na ktoré nedám dopustiť. Náš syn je astmatik a manžel má silnú alergiu. Zároveň som rada, že klimatizácia vytvára aj optimálnu vlhkosť v našom dome. Plesne, ktoré sa nám tvorili na stene v chodbe, zmizli. Vďaka klimatizácii sa doma cítime oveľa lepšie.“ (Mária, Senec)

 

Klimatizácie, ktoré sú v súčasnosti na trhu dostupné, disponujú špičkovým filtračným systémom, ktorý dokáže z miestnosti odstrániť prach, peľ, hrubé nečistoty, vírusy i baktérie. Vďaka tomu je vzduch v miestnosti dokonale čistý.

Vzduchový filter Easy Filter Plus udržuje klimatizáciu čistú a antibakteriálny povrch pomáha chrániť pred nebezpečnými znečisťujúcimi látkami vo vzduchu. Klimatizácie disponujú aj funkciou automatického čistenia, ktoré interiér klimatizačnej jednotky vysušuje a sterilizuje a zabraňuje tak vzniku baktérií a plesní.

 

Klimatizácia, ktorú môžete ovládať na diaľku

 

„Najviac si užívam, že môžem klimatizáciu ovládať na diaľku. Každý deň na nás v byte čaká psík, ktorému môžeme tento čas spríjemniť nastavením teploty pomocou smartfónu. Okrem toho sme túto funkciu viackrát využili aj pred príchodom z dovolenky alebo z predĺženého víkendu od rodičov. Vrátili sme sa do príjemne vychladeného bytu.“ (Marek, Bratislava)

 

Klimatizácia do domu alebo bytu, ktorá má nainštalovaný Wi-Fi modul, je dnes takmer nutnosťou. Umožňuje klimatizáciu ovládať nielen pomocou diaľkového ovládania, ale aj prostredníctvom smartfónu. Môžete si tak nastaviť optimálnu teplotu v domácnosti už pred svojím príchodom.

Vďaka funkcii SmartThings alebo Online Controller si môžete prostredníctvom aplikácie prepojiť váš smartfón s klimatizačným zariadením. V aplikácii potom môžete ovládať jednotlivé nastavenia klimatizácie na diaľku.

 

 

Klimatizácia, ktorá vidí a cíti, čo potrebujete

 

„Máme malé deti, takže sme mimoriadne radi, že naša klimatizácia do domu disponuje technológiou Wind-Free™. Vďaka nej sa nemusíme obávať žiadnych zdravotných problémov z prechladnutia. Počas letných dní je náš domov príjemné útočisko pred horúčavou.“  (Filip a Martina, Bratislava)

 

Technológia Wind-Free™ dokáže zabezpečiť príjemnú osviežujúcu atmosféru bez pocitu chladného prievanu v miestnosti. Chladný vzduch neprechádza priamo lamelami, ale sa jemne a rovnomerne šíri cez tisíce mikrootvorov v prednom paneli klimatizácie. Zariadenie automaticky reguluje teplotu a rýchlosť ventilátora, takže vám nebude príliš horúco ani zima.

Funkcia Intelligent Eye vie detekovať pohyb osoby v miestnosti a upraviť smer prúdenia vzduchu, tak aby studený vzduch nefúkal priamo na osoby v miestnosti. Ak zónové oko klimatizácie nezaznamená pohyb v miestnosti po dobu 20 minút, automaticky sa prepne do energeticky úsporného režimu s nižším chladiacim výkonom a prevádzkovými nákladmi.

 

Klimatizácia, ktorá vám dopraje nerušený spánok

 

„Napriek tomu, že sa mi počas teplých letných nocí zle spávalo, bola som zásadne proti, aby sme si do spálne nainštalovali klimatizáciu. Myslela som si, že zvuk, ktorý vydáva, ma bude veľmi rušiť pri zaspávaní a spánku. Teplo bolo neúnosné a tak som privolila. Preto je moja najobľúbenejšia funkcia nočný režim Good’sleep. Vďaka nej je klimatizácia vo veľmi tichej prevádzke a ja sa môžem komfortne vyspať aj v lete.“ (Darina, Prievidza)

 

Ak potrebujete, aby bola vaša klimatizácia do bytu alebo domu zapnutá aj počas noci, vyberte si model, ktorý disponuje funkciou nočného režimu a nepôsobí rušivo. Najvhodnejšia je vnútorná jednotka, ktorá pracuje pri hlučnosti 16 decibelov. To možno prirovnať ku zvuku pohybujúceho sa lístia vo vánku.

Okrem minimálnej hlučnosti zabezpečuje funkcia Good’sleep nastavenie teploty, rýchlosť ventilátora a smer prietoku vzduchu, aby ste mali nerušený hlboký spánok. V porovnaní so štandardným režimom chladenia zároveň znižuje spotrebu elektrickej energie až o 36 %.

 

Klimatizácia, ktorá je rýchla a úsporná

 

„Máme skúsenosti aj so starším modelom klimatizácie, ktorá fungovala len v režime on/off. Nevedeli sme ju nastaviť ani ovládať podľa našich potrieb. Navyše jej prevádzka nebola energeticky úsporná ani šetrná k životnému prostrediu. Preto sme veľmi radi, že sme si do nového domu zaobstarali klimatizáciu s inteligentným invertorom. Má oveľa nižšiu spotrebu a požadovanú teplotu dosiahne rýchlejšie než modely bez invertora.“ (Marián a Alica, Topoľčany)

 

Klimatizácie vybavené technológiou inteligentného invertora majú nielen nižšiu spotrebu než bežné modely, ale dosahujú tiež jeden z najlepších faktorov energetickej účinnosti (EER).

Vďaka tomu, že využívajú maximálnu kapacitu kompresora, dosahujú požadovanú teplotu rýchlejšie ako bežné klimatizácie,  a tým spotrebujú na svoj chod až o 40 % menej energie. Zároveň dokážu udržiavať teplotu v už vychladenej miestnosti s použitým rovnomerne nižšieho výkonu, čím taktiež znižujú spotrebu elektrickej energie.

S funkciou Fast Cool už za pár minút vychladíte miestnosť aj v tom najhorúcejšom lete. Vďaka posuvným lamelám hore/dole a vľavo/vpravo sa chladný vzduch dostáva do každého rohu miestnosti bez ohľadu na to, kde je klimatizačná jednotka inštalovaná.

 

Čo všetko dokáže vaša klimatizácia
Ohodnoťte tento príspevok.