Vyberte stranu

Nábytok pre deti prispôsobujeme ich aktuálnemu veku. Nedá sa však presne kategorizovať veková hranica, ktorá určuje daný typ nábytkovej zostavy či jednotlivých komponentov nábytku. Rozmery postele, stolíka či stoličky totiž závisia aj od výšky detí, ktorá je individuálnou záležitosťou i v konkrétnom roku dieťaťa.

Priestor detskej izby je opticky rozdelený na niekoľko zón určujúcich miesto na odpočinok, hranie a školské povinnosti. Detský stolík si nájde miesto v posledných dvoch menovaných zónach. V predškolskom veku plní funkciu plochy na kreslenie, skladanie hračiek, hranie spoločenských hier a podobne. Neskôr je základom pre plnenie si školských povinností.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Bighome.sk, 4home.sk, Bonami.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Detský stolík a stoličky by mal spĺňať bezpečnostné zásady

Aj voľnočasové aktivity pre deti sú dôležitým faktorom na ich vývin. Detský stolík je tiež jednou z možností na ich realizovanie. Alternatíva detskej kuchynky a následného stolovania, maľovanie či rôzne interaktívne hry mu často dajú zabrať. Kvalita je preto na mieste. Deti radi skúmajú prostredie detskej izby, i keď by sa mohlo zdať, že už ho dobre poznajú.

Nábytok by mal preto spĺňať určité bezpečnostné opatrenia, vďaka ktorým sa preventívne zabraňuje prípadnému zraneniu. Absencia ostrých hrán je jedným z nich. Dôležité je i použitie materiálov a detský stolík vyznačujúci sa stabilitou, ktorý len tak ľahko neprevrhnú. Lezenie je totiž obľúbenou činnosťou detí.

 

Vyberte si z ponuky !

Písací stôl TRAKTOR - červená

tlačidlo

Nemý sluha TONDA, Cvakhaus

tlačidlo

Detská stolička z bambusu Moso so sivými detailmi We Do Wood Lilly 's

tlačidlo

BOG-FRAN MAGIC MA 10 PC stolík – smrekovec sibiu / dub

BOG-FRAN MAGIC MA 10 PC stolík - smrekovec sibiu / dub

tlačidlo

Rastúci detský stolík so stoličkou ako flexibilný typ nábytku

I vy sa niekedy nestíhate nečudovať, ako je možné, že tie deti tak rýchlo rastú? Oblečenie sa predsa len mení jednoduchšie ako nábytok. Existuje však riešenie, ktoré síce predstavuje prvotne vyššiu investíciu, no v konečnom dôsledku je to výhodný, pohodlný a efektívny spôsob, ako zabezpečiť nábytok primeraný veku a výške postavy na niekoľko rokov.

Detský stolík a stolička v rastúcom variante sa priebežne prispôsobuje meniacim sa telesným proporciám dieťaťa. Možnosť nastavenia spočíva nielen vo výške stolíka, ale tiež v jeho naklonení do požadovaného uhla. Vaše ratolesti to ocenia pri učení aj pri už spomínanom kreslení. Stoličky si zase môžu prispôsobiť aj hĺbku sedu.

Tento typ nábytku je vhodné použiť cca od troch až štyroch rokov dieťaťa. Kvôli správnej ergonómii odporúčame siahnuť po kombinácii rastúcej detskej stoličky a rastúceho stolíka. Tá môže byť doplnená napríklad o integrovaný úložný priestor, nastaviteľný držiak monitoru, háčiky na zavesenie rôznych predmetov na bočnej strane stola a podobne.

 

Detský kozmetický stolík verzus detský stolík s náradím

V podstate ide o stolíky určené do zóny na hranie v detskej izbe. V tomto prípade je smerodajné pohlavie, ktoré ovplyvňuje výber. Už malé slečny sa radi skrášľujú, pred zrkadlom češú a líčia špeciálnou detskou kozmetikou. Detské toaletné stolíky, napríklad v rozprávkovom motíve ľadového kráľovstva Frozen, sú snom mnohých malých krásavíc.

Chlapci sa radi chopia náradia, ktoré je vyrobené z materiálov bezpečných pre ich používanie. Pomoc otcovi s domácim majstrovaním sa predsa vždy zíde a malí kutili si pritom užívajú nefalšovanú detskú radosť. Detské stolíky pre chlapcov nájdete v kompletnej dielenskej výbave.

 

Kde nakúpiť detský písací stolík a detský stolík na hranie?

Zaobstarať deťom stoličky pre dospelých nie je najlepšou voľbou. Jednak by ste museli byť pri nich neustále, pretože pád z nich je pravdepodobným scenárom, na druhej strane je takéto riešenie nepriaznivé na zdravý vývin detskej chrbtice.

Siahnite preto po produktoch určených špeciálne pre deti, či už v klasickej alebo rastúcej nábytkovej podobe. Známe eshopy Bonami, Myinterier alebo Bighome majú široký výber, kde si vyberiete kvalitné kúsky ladiace k zariadeniu detskej izby či izbičky presne podľa predstáv vás, ale aj vašej ratolesti.

myinterier
bonami
bighome-sk
Detský stolík na kreslenie aj školské povinnosti. Pomôžeme vám s výberom!
5 (100%) 5 hlasov