Vyberte stranu

Hľadáte nový byt? Toto by ste pri výbere mali určite zohľadňovať

 

Hľadanie nového bývania je v tejto ťažkej dobe náročné. Bývať sa ale musí a ten, kto potrebuje súrne vlastné bývanie, zháňa ho aj teraz.

Ak uvažujete nad tým, že by ste si kúpili nový byt, poradíme vám, čo by ste pri výbere mali určite zohľadňovať.

Zateplenie paneláka

 

Väčšina bytov v ponuke realitných kancelárií je v starých panelákových domoch. Sú postavené ešte za čias komunizmu, preto je pochopiteľné, že použitie najmodernejších technológií a materiál pri stavbe pri nich očakávať nemôžeme.

Ak hľadáte nový byt, informujte sa, či panelák, v ktorom sa nachádza byt, ktorý sa vám páči, je zateplený. Ak nie, informujte sa, či sa plánuje v blízkej budúcnosti zatepľovať. Každý panelák má správcu, ktorý ho spravuje a zabezpečuje tak komplexnú správu budov. Treba sa informovať buď priamo u domovníka, alebo v správcovskej spoločnosti.

Uprednostňujte predovšetkým byty v zateplených panelákoch.

Pôvodný stav, kompletná rekonštrukcia, či čiastočná rekonštrukcia?

 

Okrem zateplenia paneláka by ste mali zohľadňovať aj to, či je byt kompletne rekonštruovaný, alebo len čiastočne. Pod pôvodným stavom si zväčša predstavujeme prítomnosť umakartového jadra, nevymenené okná, či staré podlahy.

Byty po kompletnej rekonštrukcii prakticky umožňujú okamžité nasťahovanie.

Niekomu vyhovuje viac kompletná rekonštrukcia, niekto radšej uprednostní zase pôvodný stav, či čiastočnú rekonštrukciu. Vždy je potrebné riadiť sa najmä finančnými možnosťami, ale aj tým, ako rýchlo sa potrebujete presťahovať.

Zároveň sa informujte, aké sú náklady na bývanie. Môže vám to povedať priamo pôvodný majiteľ bytu, ktorý to má možnosť vidieť to na ročnom vyúčtovaní, ale môže vám to povedať aj realitný maklér (ak riešite kúpu cez realitnú kanceláriu).

Okrem tohto zohľadňujte aj parkovacie miesta, orientáciu bytu a konkrétnych izieb na svetové strany a samozrejme najmä na metráž bytu a počet izieb.

Zdroj obrázka:

 

Autor: gpointstudio / Shutterstock.com

Hľadáte nový byt? Toto by ste pri výbere mali určite zohľadňovať
Ohodnoťte tento príspevok.