Vyberte stranu

Nie je nič neobvyklé, keď zariadenie detskej izbičky vytvára dojem rozprávkového kráľovstva. Bez ohľadu na to, či ide o tzv. tematické detské izby alebo stále viac sa rozmáhajúci „detský minimalizmus“ interiérového dizajnu, hojdací kôň v nich nájde svoje pevné miesto vždy, a to bez ohľadu na vybraný štýl.

Nesmrteľná hračka, ktorá už niekoľko desiatok rokov vyčaruje úsmev na tvárach detí. Klasikou je drevený hojdací kôň, no vďaka širokému sortimentu hračiek sa stretnete aj s plyšovými modelmi a rôznymi vychytávkami, ktoré vystupujú v podobe zvukových efektov či spustenia tzv. samohojdania. Ani plast nie je výnimkou. Poteší deti v záhrade.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Market24 Hej, 4home ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Hojdací koník

Hračky sú pre deti neoddeliteľnou súčasťou detstva, ako aj ich správneho vývinu. Pomáhajú deťom rýchlejšie nadobudnúť rôzne druhy schopností a zručností, logické myslenie. Aj hojdacie hračky zavážia pri formovaní dieťaťa.

Naučia deti udržiavať rovnováhu, rozvíjať predstavivosť a fantáziu, zmysly, myslenie a navyše, fungujú tiež upokojujúco. Vaše deti sa s nimi môžu vybrať na imaginárnu jazdu na koni či sa zahrať na rodeo. Hojdacie koníky sú originálne a stále neopozerané.

Majú nadčasový charakter, nevyžadujú náročnú údržbu, pochváliť sa môžu prepracovanými detailmi, bezpečnosťou, kvalitnými materiálmi, stabilnou a pevnou konštrukciou, tým aj dlhou životnosťou. Zdraviu neškodlivé farby sú samozrejmosťou.

 

Vyberte si z ponuky produktov, ktoré by ste môhli potrebovať!

Hojdaci dinosaurus Petite&Mars Albert Purple fialové

tlačidlo

Hojdací koník B-toys Rodeo Rocker Banjo

tlačidlo

 

Bino Hojdací kôň maxi

Bino Hojdací kôň maxi

tlačidlo

BINO – 82543 Hojdací koník Goldy so zvukovými a pohybovými efektami

BINO - 82543 Hojdací koník Goldy so zvukovými a pohybovými efektami

tlačidlo

Hojdacie kone pre deti

Hojdacie kone zahŕňajú široké spektrum modelov, ktoré obsahujú viac ako len základnú funkciu hojdania. Niektoré majú napríklad odnímateľné sedlo, čo umožňuje zapojiť väčšiu fantáziu pri hraní a staraní sa o zvieratko. Jazdu si môžu vyskúšať na osedlanom aj neosedlanom koníkovi a porovnať svoje skúsenosti.

Špeciálne hojdacie koníky disponujú kolieskami na hojdacích lyžinách. Tie môžu byť sklopené, vtedy slúžia na klasické hojdanie, alebo vysunuté, čím sa z hojdacej hračky stáva hračka na jazdenie. Čalúnené koníky zase umožňujú vďaka demontáži hojdacieho rámu zloženie zvieratka z konštrukcie, a tak sa dajú využiť aj ako samostatná hračka.

Hojdací koník určený výhradne dievčatám? Bohatá hriva niektorých hračiek ponúka možnosť česania či vytvárania rôznych účesov. Príslušenstvo v podobe rozčesávacej kefy a hrebeňov však zvyčajne nie je automatickou súčasťou produktu. Obe pohlavia potešia aj rôzne zvukové efekty a pohyby, ktoré sa objavia jednoduchým stlačením uška koníka.

 

Drevený hojdací kôň

Nielen drevený hojdací kôň, ale všeobecne všetky podobné hračky dýchajú bohatou históriou a tradíciou. Poctivá remeselnícka práca má i v súčasnosti zastúpenie na detskom trhu. Samotná výroba dreveného koníka siaha až do čias stredoveku, kedy vznikla prvá verzia hračky, a to drevená hlava koňa napojená na dlhú tyč.

Až keď začali v 17. storočí vznikať tzv. hojdacie lyžiny, a teda ohnuté drevené dosky umožňujúce pohyb dopredu a dozadu, začal mať hojdací koník súčasnejšiu podobu. Tá však ešte nezaručovala dostatočnú bezpečnosť, keďže ťažisko sa nachádzalo pomerne vysoko, čím mohlo pomerne ľahko dôjsť k prevráteniu.

Kvalita hrala od začiatku dôležitú úlohu, o čom svedčí aj výber masívneho dreva. I dnes sa dbá na kvalitu, no na bezpečnosť niekoľkonásobne. Zaručia ju bezpečnostné pásy alebo pri niektorých modeloch odnímateľná ochranná ohrádka, určená predovšetkým pre najmenších. Chránená je tiež vaša podlaha, keďže lyžiny majú zo spodnej strany špeciálne chrániče.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Market24 Hej, 4home ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Plyšový hojdací kôň

Plyš je veľmi príjemný materiál na dotyk a pre deti obzvlášť. Ani kategória hojdacích hračiek oň nebola ukrátená a mäkkosť a pohodlnosť sa stala tiež doménou hojdacích koníkov. Vďaka variabilnosti plyšu majú tieto zvieratká rozmanité farebné prevedenie, od rôznych odtieňov hnedej, až po bielu.

Dokonca sú k dispozícii i koníky so škvrnkami a fľakmi alebo kvetinovými vzormi pre dievčatá. Hojdací kôň môže mať i špeciálne postavenie. Vystupuje napríklad v podobe závodného koňa so sedlom, typického kovbojského koňa, koníka pre princezné, pre rytierov či v podobe zvieratka, ktoré sa stane zároveň ozdobou detskej izby.

Ide o vierohodné imitácie, ktoré disponujú i konskými opratami a uzdou či spomínaným sedlom, ktorého strmene ponúkajú možnosť umiestnia nôh. K dispozícii sú rôzne veľkostné varianty. Vyberať tak môžete nielen podľa veku dieťaťa, jeho hmotnosti, ale tiež podľa toho, či má byť osedlaný koník veľký alebo malý.

Plusom sú aj ďalšie funkcie, napríklad erdžanie, zvuky cválania, hýbanie chvostom či tlamou. Konštrukcia je pre zvýšenie komfortu aj autenticity obalená plyšom, no stále sa vyznačuje pevnosťou a stabilnosťou, za čo vďačí drevenému základu.

 

Plastový hojdací kôň

Letné mesiace nabádajú k detským hrám na dvore a v záhrade. Ak vaše dieťa zbožňuje hojdanie, dopriať mu môžete aj exteriérového hojdacieho koňa. Nie, nemusíte zháňať cenovo náročné typy, ktoré máte možnosť vidieť napríklad na detských ihriskách a v parkoch.

Svoj účel splní nielen pružinový, ale i dizajnovo jednoduchší plastový hojdací koník. Plast je dostatočne pevný, konštrukcia bezpečná a nemusíte sa strachovať, ak ste hojdaciu hračku nechali vonku a začalo pršať. To sa deťom dokonca aj často stáva, nakoľko v ich svete nie je dôležité, či je hračka vnútri alebo vonku.

Vyberte si z ponuky produktov, ktoré by ste môhli potrebovať!

Hojdaci dinosaurus Petite&Mars Albert Purple fialové

tlačidlo

Hojdací koník B-toys Rodeo Rocker Banjo

tlačidlo

 

Bino Hojdací kôň maxi

Bino Hojdací kôň maxi

tlačidlo

BINO – 82543 Hojdací koník Goldy so zvukovými a pohybovými efektami

BINO - 82543 Hojdací koník Goldy so zvukovými a pohybovými efektami

tlačidlo

Kde nakúpiť?

Doprajte svojím deťom bezpečné, kvalitné a originálne hračky, ktoré nielen potešia, ale tiež zatraktívnia izbičku. Moderný nadčasový dizajn inšpirovaný tradíciou môže vaše ratolesti podnietiť k mnohým zaujímavým dobrodružstvám. Nechajte ich ponoriť sa do vlastného rozprávkového sveta. Inšpiráciou môžu byť napríklad hračky z eshopu 4home.sk.

Široký sortiment ponúknu aj overené eshopy Hej.sk alebo Market24.sk. Dá sa tu kúpiť hojdací kôň do detskej izby ale aj exteriéru, plyšový alebo drevený, pre chlapcov aj dievčatá, klasický alebo so zvukovým efektmi. Ak si vyberiete tu, môžete si byť istá, že už máte darček pre vášho drobca!

 
 hej sk
Hojdací kôň ako obľúbená hračka aj doplnok detskej izby. Aké sú aktuálne trendy a kde si vybrať?
Ohodnoťte tento príspevok.