Vyberte stranu

Špecifickým typom kresla, ktorého história sa začala písať v prvej polovici 18. storočia, je hojdacie kreslo. Vďaka prenášaniu vlastnej hmotnosti na zaoblené pásy pripojené v spodnej časti jeho konštrukcie vzniká príjemný relaxačný a upokojujúci pohyb, hojdanie.

Hojdacie kreslá pôvodne našli uplatnenie v záhrade, ako odpočinkové sedenie vyrobené z dreva. Neskôr ich preslávil americký prezident John Fitzgerald Kennedy, ktorému bolo hojdanie predpísané lekárom kvôli zdravotným problémom s chrbticou. Na základe spokojnosti tieto kreslá venoval ako darčeky rodine, priateľom i hlavám iných štátov.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Bonami.sk, 4home.sk, Bighome.sk Myinterier.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Hojdacie kreslo pre deti verzus hojdacie kreslo pre bábätká

Jemné kývanie zo strany na stranu má relaxačné účinky nielen pre dospelých. Dokáže totiž urýchliť proces zaspávania u detí, a tak sa využíva v podobe detských kolísok už od narodenia dieťatka. Niektorí výrobcovia ponúkajú i hojdacie kreslá kombinované priamo s kolískou. Oddych si tak užíva rodič aj jeho bábätko.

Ani s pribúdajúcimi kilogramami nemusia byť vaše ratolesti ukrátené o túto obľúbenú činnosť. Hojdacie kreslá pre deti majú v závislosti od konkrétneho typu uvedenú maximálnu nosnosť. Niektoré disponujú aj možnosťou tzv. automatizovaného hojdania pomocou batérií. Sprievodná hudba je taktiež potešujúcim faktorom.

 

Vyberte si z ponuky hojdacích kresiel!

Hnedé závesné kreslo pre deti Cacoon Bonsai

tlačidlo

SIGNAL GORDON 

tlačidlo

Happy Green Závesné hojdacie kreslo Bibione, čierna

tlačidlo

 

 Kreslo závesné Happy Green Aspen

tlačidlo

Drevené hojdacie kreslo je nestarnúca klasika

Aj keď je v mysliach mnohých ľudí zafixovaná predstava hojdacieho kresla a v ňom odpočívajúcich starých rodičov, jeho využitie ocenia všetky vekové generácie, nielen seniori. Na chate či chalupe nepochybne svojím prírodným vzhľadom elegantne doplní podobne ladený interiér. Avšak, privítajú ho tiež priestory bytu alebo domu.

Rustikálny, provensálsky či vintage štýl obývačky dá prednosť klasickému hojdaciemu kreslu z masívu, ktoré sa pýši zaujímavou rezbou alebo ladnými krivkami na konštrukcii. Aj zariadenie v modernom až minimalistickom duchu si príde na svoje. Dizajnová podoba drevených kresiel s čistými líniami ulahodí nejednému oku.

 

hojdacie kreslo

Dizajnové hojdacie kreslo ako bytový doplnok

I keď primárny účel bude vždy rovnaký, a teda zameraný na vychutnávanie si pohodlia a na relax, estetická stránka nemusí byť ochudobnená. Predstavivosť v podstate nemá žiadne hranice a vedia to aj bytoví dizajnéri. Vďaka použitiu rôznych materiálov a kombinácií tvarov posúvajú hranice dizajnových možností inak klasického hojdacieho kresla.

Ohýbané drevo, pletená výplň, pohodlné čalúnenie, komfortný matrac či kovová konštrukcia, pokojne z neho urobte výrazný dekoračný prvok. Nech je ale vaša predstava o hojdacom nábytku akákoľvek, nepodceňujete kvalitu. Stabilita a pevnosť sú vlastnosti, ktoré predĺžia životnosť kresla. Za zmienku nepochybne stojí o maximálna nosnosť.

 

Hojdacie kreslo a inovatívnosť

Súčasná doba prekypuje technológiami a rôznymi technickými vychytávkami. Tie neminuli ani oblasť interiérového dizajnu a nábytku. Kreslá so zabudovaným systémom na prehrávanie hudby s digitálnymi reproduktormi, možnosť napojenia na slúchadlá, prípadne dokovacia stanica, ktorá nabíja vaše iOS zariadenia, to všetko je realita spojená s hojdaním.

Výrobcovia nábytku nezaostávajú ani ekologicky. Českí dizajnéri už dávnejšie prišli s návrhom hojdacieho kresla, ktoré využíva získanú energiu z hojdania. Vy oddychujete, zatiaľ čo si sami vyrábate elektrinu potrebnú na svietenie alebo nabíjate batérie. Nutnosťou je mechanizmus tvorený sústavou dynama, zotrvačníka a pohyblivej kľuky.

Nábytok ako pomôcka pre rozvoj zmyslového vnímania či pohybových schopností? Stretnúť sa môžete i s tzv. rezonančnými hojdacími kreslami. Okrem hojdania v nich si užívateľ vychutná i príjemné vibrácie hudby, ktoré podnecujú zmyslové zážitky a podporujú propriocepciu.

 

hojdacie kreslo

Hojdacie kreslo závesné varianty

Hojdacie kreslá môžu mať niekoľko podôb, a to nielen čo sa vizuálnej stránky týka, ale i podľa spôsobu hojdania. Okrem klasiky sa čoraz viac obľúbenejšími stávajú závesné varianty kresiel.

Tie sú uchytené buď priamo do stropu, alebo do stojana. V prvom prípade je dôležité, aby bol strop dostatočne pevný, v druhom sa nosnosť odvíja o použitých materiálov. Drevo sa opäť hlási o slovo, no jeho veľkým konkurentom sa stáva ratan. Oba môžu byť kombinované kovom.

Hojdacie kreslá na zavesenie sa hodia do interiéru, najmä do obývačiek, detských a študentských izieb. V exteriéri však rovnako zažijú úspech. Balkón, terasa, záhrada, okolie bazéna, letné večery budú mať v nich zase iný rozmer. Pochopiteľne, v tomto prípade treba kreslo zladiť aj s ostatným zariadením a nábytkom vonku.

 

Vyberte si z ponuky hojdacích kresiel!

Hnedé závesné kreslo pre deti Cacoon Bonsai

tlačidlo

SIGNAL GORDON 

tlačidlo

Happy Green Závesné hojdacie kreslo Bibione, čierna

tlačidlo

 

 Kreslo závesné Happy Green Aspen

tlačidlo

Hojdacie kreslo do záhrady i na terasu

Ako sme už v úvode spomenuli, exteriér bol pre hojdacie kreslá akýmsi odrazovým mostíkom k úspechu. Najmä vstupné verandy ponúkli miesto aj niekoľkým kusom. V Amerike majú dodnes využiteľnosť na priedomí, zatiaľ čo u nás si relax, ktorý poskytujú, užívame skôr v záhrade alebo na terase.

Ak hľadáte práve outdoorovú verziu, venujte zvýšenú pozornosť materiálom. Ak nie sú tieto priestory aspoň čiastočne kryté, odolnosť voči nepriaznivým vplyvom počasia je nutnosťou. V tejto súvislosti je žiadané najmä závesné hojdacie kreslo z umelého ratanu. Počítajte však s vyššou cenovou reláciou. Záhradná hojdačka ako dizajnové relaxovanie aj zaujímavý doplnok. Ako vybrať záhradný nábytok pre všetky typy záhrad a terás poradíme vám.

 

zahradna hojdacka

Najlacnejšie hojdacie kreslo? Online

Hojdacie kreslá môžu vniesť do vášho interiéru či exteriéru  romantiku a nostalgiu, ale i moderný dizajn. Nielen ich podoba odráža výslednú cenu. Tá záleží, samozrejme, od zvoleného materiálu, účelu použitia a tiež od spôsobu hojdania. Široký sortiment rôznych typov tohto nábytku s upokojujúcim účinkom nájdete aj v overených eshopoch.

Bonami.sk, Myinterier.sk alebo 4home.sk, Bighome.sk vám prostredníctvom filtra umožnia vyberať z najlacnejších aj najdrahších produktov v danej kategórii. Porovnávať môžete aj v rámci stránok. Hlavne nezabudnite na harmonické zladenie. Tak si vychutnáte hojdanie s ešte väčšou spokojnosťou.

bighome-sk
myinterier
bonami logo
Hojdacie kreslo a moderný dizajn sa nevylučuje. Ako si vybrať to pravé do vašej domácnosti?
5 (100%) 5 hlasov