Vyberte stranu

Hygienické pravidlá, ktoré by sme mali dodržiavať v domácnosti

 

Bezpečnosť všetkých členov rodiny je prvoradá a mnohé ženy by mali tomu prispôsobovať aj upratovanie domácnosti. Niektoré pravidlá by sme mali dodržiavať, aby sme predišli zdravotným komplikáciám.

O ktoré pravidlá sa jedná?

 Hygienické pravidlá, ktoré by sme mali dodržiavať v domácnosti

Každý jeden člen domácnosti by mal mať vlastný uterák

 

Máte spoločný uterák v kúpeľni? Robíte chybu. Každý jeden člen rodiny by totiž mal ma nielen vlastnú osušku, ale aj uterák. Uteráky by mali byť menené každý druhý deň a každý člen rodiny by mal mať uterák na ruky a uterák na tvár. Kupujte výhradne len bavlnené uteráky, ktoré majú vynikajúcu savosť a pri pravidelnom používaní nemenia tvar, nezrážajú sa. Kvalita materiálu je pri kúpe uterákov dôležitá.

Umývajte pravidelne pracovnú dosku v kuchyni


Príprava jedla si vyžaduje priestor a väčšina z nás využíva pravidelne práve pracovnú dosku kuchynskej linky. Aby sme ale zabránili prenosu baktérií, ktoré žijú aj na povrchu potravín, umývajte pravidelne pracovnú dosku buď špeciálnym prípravkom na to určeným, alebo obyčajným kvasným octom. Stačí na pracovnú dosku naliať pár kvapiek octu a pretrieť čistou mokrou handričkou a pracovná doska bude čistá.

Čudovali by ste sa, koľko baktérií žije na pracovných doskách.

Kuchynské utierky perte aspoň na 60ºC

 

Okrem uterákov a osušiek aj utierky musia byť pravidelne menené. Utierky by sme sa ale mali naučiť prať na vyšších teplotách, ideálne na 60ºC. Jedine vyššie teploty zabijú baktérie, ktoré sa dostanú na utierky z potravín.

Kuchynské utierky nezabúdajte pravidelne meniť, ideálne každý deň.

Hygienické pravidlá, ktoré by sme mali dodržiavať v domácnosti

Obliečky a posteľné plachty meňte každý týždeň-dva

 

Roztoče dokážu znepríjemniť život nám všetkým, najmä však alergikom. K dôležitým hygienickým návykom patrí aj pravidelné menenie posteľného prádla, čiže obliečok a posteľných plachiet. Meniť by sme ich mali každý týždeň, dva. Obliečky na vankúš ale perte každý týždeň.

Zvyšky kože, vlasy, ale aj špina sú živnou pôdou pre rozmnožovanie roztočov, preto situáciu nepodceňujte a obliečky meňte pravidelne. Nezabúdajte ich prať na vyšších teplotách, ideálne na 60ºC.

Hygienické pravidlá, ktoré by sme mali dodržiavať v domácnosti
5 (100%) 1 hlasov