Vyberte stranu

Kúpeľňa je miestom, bez ktorého už človek nedokáže fungovať. Každodenná osobná hygiena, ale aj relax si vyžaduje návrh, ktorý spĺňa funkčnosť, no vyniká aj svojou dizajnovou stránkou.

Ak plánujete zariadiť kúpeľňu alebo sa chystáte na jej rekonštrukciu, zbystrite. Máme pre vás niekoľko tipov a inšpirácií. Ak sa budeme držať všeobecnej roviny, môžeme povedať, že väčšina kúpeľní disponuje menším priestorom. Ako ho efektívne využiť?

 

Myslite na nadčasovosť

Tá sa, okrem iného, týka aj farieb. Prírodné a zemité odtiene sú moderné stále, a tak sa nemusíte obávať, že vybraný obklad budete chcieť po pár rokoch vymeniť. Predsa len, kúpeľňu zariaďujete minimálne na desaťročie.

Nábytok v pastelových farbách taktiež nebude ideálnou voľbou. Ak sa ich nechcete vzdať, v tlmených a jemných tónoch môžete urobiť výnimku. My však odporúčame prenechať „žiarivosť“ kúpeľňovým doplnkom. Skrinky v bielej farbe, masíve alebo v imitácii dreva budú to pravé orechové.

Inšpirácie kúpeľne pomôžu spresniť vašu predstavu o celkovom zariadení interiéru aj o modernej sanite a armatúrach. Vynechajte tvary, ktoré sú extravagantné, ak vyslovene nekorešpondujú s vaším štýlom. Oblé umývadlá, vane aj toalety sú v tomto prípade naozaj nadčasové. Hrany a čisté línie naopak držia prvenstvo v sprchových kútoch.

Inšpirácie kúpeľne

Vaňa, sprchový kút alebo oboje?

Najmä kúpeľne v paneláku a v malých bytoch zápasia o každý jeden centimeter. Preto je dôležité premyslieť si, či uprednostníte relax vo vani alebo pohodlné sprchovanie. Avšak ani spojenie vane a sprchového kúta do jedného celku nie je nezmyslom.

Kombinácia oboch však prináša určité kompromisy, čo sa dizajnu týka. Výber je, samozrejme, vecou vkusu. Inšpirácie kúpeľne s vaňou alebo len so sprchovým kútom by vás mohli presvedčiť, že táto voľba je atraktívnejšia a v konečnom dôsledku aj praktickejšia. Navyše sa takéto riešenie postará o optické zväčšenie priestoru.

Bezbariérový sprchový kút nie je len dizajnovou záležitosťou. Jeho realizácia v panelových bytoch je zriedkavá, no nie nemožná. Vyžaduje si však rekonštrukciu, ktorá súvisí s umiestnením odtokového žľabu, ktorý umožní, že podlaha v kúpeľni bude v jednej rovine.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, tempo nábytok a Novýnábytok.skBonami  ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Sanita v úlohe dizajnových skvostov

Súčasný trh ponúka široký sortiment kúpeľňových armatúr. Zahŕňa rôzne tvary, veľkosti, štýly aj typy. Môžete si napríklad vybrať zo zápustných, závesných aj samostatne stojacich umývadiel. Ak vás je v domácnosti niekoľko, doprajte si dva kúsky. Zvyšok je vecou dizajnu.

Umývadlá aj vane môžu mať zaujímavú a netradičnú podobu. Tvar misky, vázy či ulity môže interiér kúpeľne oživiť, no pristane skôr tým priestrannejším. Rovnako aj moderné „voľne stojace“ vane či tie s retro nožičkami sa hlásia o slovo.

Inšpirácie kúpeľne zahŕňajú aj batérie, sprchovacie hlavice či rôzne technické vychytávky, ktoré poskytnú masáž či reguláciu teploty vody a jej prúdu. Šetrenie nie je len trendom… Vyberajte kvalitné produkty, ktoré sa každodenným namáhaním nezničia po pár rokoch.

Inšpirácie kúpeľne

S množstvom nábytku to netreba preháňať

Najmä malé kúpeľne si vyžadujú úsporné riešenia. Skrinka pod umývadlom a polička sú často nábytkovým maximom. Ak chcete využiť každý centimeter priestoru, zvážte výrobu nábytku na mieru. Šikovne tak môžete do konceptu zakomponovať aj práčku.

Pokojne ju umiestnite vedľa umývadla, pričom ich spojivom sa stane spoločná „pracovná doska“. Ďalším variantom môže byť vytvorenie úložného priestoru, ktorý zakryjú posuvné dvere od podlahy až po strop, najlepšie v neutrálnych odtieňoch. Ponúknu miesto práčke, kozmetike aj uterákom. Vzdušnosť dosiahnete tým, že pod umývadlo umiestnite policu.

V prípade štedrejších metrov štvorcových je dobrou voľbou aj väčšia zásuvková komodazrkadlo. Vnútorné organizéry zjednodušia prehľad a urýchlia napríklad raňajšiu prípravu do práce. Záleží aj na povrchovej úprave. Inšpirácie kúpeľne pomôžu aj v tomto prípade. Mat alebo lesk, myslite na údržbu…

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, tempo nábytok a Novýnábytok.skBonami  ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Moderné riešenia

Optické klamy môžu byť vďačným nástrojom. Najmä ak hovoríme o vizuálnom zväčšení. Skrinky zaveste na stenu (aj tie pod umývadlom), veľkoplošným obkladom a dlažbám povedzte áno, rovnako aj zrkadlu veľkých rozmerov. So vzormi a dekoratívnymi motívmi zaobchádzajte opatrne.

Centrálne osvetlenie by malo mať vyššiu žiarivosť, ideálne je difúzne. Svetlá nad zrkadlom poslúžia prakticky aj dizajnovo a o atmosféru sa postarajú aj LED pásy. Svetelné stropy zabudované v rovine alebo pod podhľadom sú taktiež možnosťou.

Inšpirácie kúpeľne

Nechajte si poradiť

Ak vsadíte na váš vkus a pustíte sa do projektovania sami, možno oceníte „online pomocníkov“ – programy s 3D vizualizáciou. Niektoré ponúknu dokonca fotorealistické zobrazenie. Záleží od toho, či sú platenou verziou alebo ich môžete používať zadarmo.

Medzi druhé zo spomínaných patrí napríklad program Ideal Standard. Produkty z návrhu sú zároveň dostupné aj k zakúpeniu. Španielska značka APE tiež umožňuje vytvoriť si online kúpeľňu, no so znalosťami zahraničných jazykov. Na ich internetových stránkach taktiež nájdete inšpirácie kúpeľní.

Nemáte zmysel pre estetické cítenie alebo si jednoducho nie ste istí vaším návrhom? Využite pomoc odborníkov a dizajnérov. Vytvoria vám projekt na mieru, ktorý následne zhmotníte do výslednej podoby presne podľa vašich predstáv, a to s istotou atraktívnosti.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, tempo nábytok a Novýnábytok.skBonami  ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Aj eshopy pomôžu pri zariaďovaní

Nábytok do kúpeľne, ako aj kúpeľňové doplnky si môžete vybrať aj z pohodlia domova. Zavítajte na eshopy Nový nábytok, My interier, 4home, Bonami či Homepoint a prostredníctvom kategorizácie a filtra sa pusťte do skrášľovania interiéru.

Zariadenie bytu, konkrétne kúpeľne, tak docielite len niekoľkými klikmi. Rozhodnutie o tej správnej armatúre sa oplatí urobiť v kamenných predajniach, kde okrem samotného vyskúšania dostanete aj cenné rady.

novynabytok-sk
4home
bonami
myinterier
homepoint-sk
Inšpirácie do kúpeľne – Čo zvoliť a kde výhodne nakúpiť?
5 (100%) 2 hlasov