Vyberte stranu

Kam sa hodí senzorové osvetlenie

Svetlo je pre život na zemi životne dôležitý zdroj a určite ho pre svoju potrebu v určitom pomere potrebujete aj vy. To prirodzené je ale dostupné len po určitú časť dňa, a preto si svoje okolie, bývanie ,  interiér a exteriér musíme vybaviť aj tým umelým. V tomto smere sa veľmi často venuje pozornosť najmä tomu interiérovému a na to vonkajšie sa zabúda. Na trh sa ale dostali senzorové svetlá, ktoré využitie toho exteriérového naplno zlepšujú. Sú veľmi populárne, pretože šetria vaše náklady a zároveň aj životné prostredie.

 

Prečo sa oplatí?

Ak by ste potrebovali dokonalý svietivý výkon a dostatočný jas, potom je najlepším riešením senzorové osvetlenie. Veľmi jednoducho ho nainštalujete a nebudete mať s ním žiadne ďalšie prevádzkové náklady.

 

Moderné senzorické svetlá sa používajú nielen v systéme “inteligentného” domu, ale môžu byť namontované na stenu alebo strop v obyčajnom byte.

SolarCentre EVO SMD SS9855

Osvetlenie, ktoré má špeciálne funkcie

Tento typ osvetlenia používa väčšina moderných stavieb a budov, pretože sú vybavené špeciálnymi snímačmi pohybu. Vďaka nim sa svetlo automaticky zapne a vypne. Snímače pohybu okamžite reagujú na akékoľvek zmeny svetla, ako aj na pohyby. Po inštalácii vám môžu výrazne ušetriť elektrickú energiu. Inštalujete ich aj bez pomoci odborníkov, no pri výbere by ste sa s nimi poradiť určite mali.

 

Svetelný zdroj a snímač pohybu majú spoločné prepojenie, čo zjednodušuje spomínanú inštaláciu a šetrí čas. Na dôkladné prispôsobenie tohto osvetľovacieho zariadenia podmienkam bežného užívateľa je potrebné nastaviť niekoľko parametrov:

 

  • citlivosť zariadenia alebo jeho prah odozvy;
  • požadovaný rozsah odozvy;
  • štandardné obdobie odozvy.

 

Jednoduché pravidlá úspešnej prevádzky

Senzorové svetlá majú vysokú frekvenciu svietivosti. Sú schopné monitorovať situáciu a reagovať na pohyb v okruhu až osem metrov, podľa typu osvetlenia. Pritom si kedykoľvek môžete samostatne zmeniť zónu snímania v nastaveniach podľa vašich potrieb. Okrem toho viete nastaviť požadovaný čas zapnutia osvetľovacieho zariadenia.

 

Kde všade ich využijete

Najčastejšie sa používajú v pravidelne navštevovaných priestoroch domu, napríklad v kuchyni alebo kúpeľni, no svoje výhody rozhodne uplatnia aj na vašom dvore, kde sa budete vďaka nim cítiť bezpečne a sebaisto, pretože každý jeden pohyb je zaznamenaný a vy viete okamžite reagovať.

SolarCentre EVO SMD SS9855

Senzorové svetlá sa objavili v relatívne krátkom čase, používateľom sa však podarilo zabezpečiť, aby toto moderné zariadenie nebolo len módnym a štýlovým dizajnovým prvkom, ale aj spôsobom, ako zvýšiť pohodlie miestnosti, životnosť elektrickej energie a ekonomický režim prevádzky či bezpečnosť okolia domu.

 

A to najlepšie a konkrétne si môžete vybrať na Ecoprodukt.

 

Kam sa hodí senzorové osvetlenie
5 (100%) 1 hlasov